“Liepājas” futbolisti Jaunatnes līgas atbildes mačā paliek sausā

23.10.2019 22:05

Jaunie “Liepājas” futbolisti trešdien UEFA Jaunatnes līgas Čempionu zara izslēgšanas kārtas atbildes spēlē ar rezultātu 0:3 (0:1) piekāpās Portugāles jaunatnes čempionvienībai “Porto”, kas šajā pavasarī kļuva par spēcīgāko Eiropā. Divu spēļu summā liepājnieki cieta neveiksmi ar 2:7.

Trešdienas spēli ar lielu spiedienu sāka “Porto” komanda. Tā spēja izveidot dažus bīstamus momentus, bet epizode, kurā 28. minūtē tika gūti pirmie vārti, galīgi nelikās bīstama – no asa leņķa bumba ielidoja vārtos pēc filigrāna un viltīga Alfonso Souzas raidījuma.

Arī otrajā puslaikā liepājniekiem bieži vien bija grūtības tikt pāri centram. Bija redzams, ka “Porto” vēlas gūt vēl kādus vārtus un puslaika vidū to arī paveica, kad pēc centrējuma no metriem astoņiem Souza izcēlās ar kāju. Savukārt 77. minūtē uz liepājnieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens un portugāļu kapteinis Fabiu Vieira panāca arī 3:0.

2. oktobrī notikušajā abu komandu pirmajā spēlē liepājnieki cieta neveiksmi ar 2:4, kaut cīņas laikā bija iedzinējos arī ar 0:4.

Nākamajā kārtā “Porto” spēlēs pret Slovēnijas komandu “Domzale”, kas divu spēļu summā ar 2:0 pārspēja rumāņu “Viitorul”.

Liepāja U19 – Porto U19 0:3 (0:1)

Vārti: Souza 28′ 70′ Vieira 78′ (11m)
Brīdinājumi: Andersons 43′ Sidorovs 84′ Rozentāls 84′ Viļumsons 86′ – Reišs Pereira 45′ Pedru Žustinjanu 84′ Veiga 86′
Liepāja: Mazūrs, Zelmanis, Bite, Drāznieks (Sidorovs 37′), Viļumsons, Lūks, Rozentāls, Volkovs (Grasis 61′), Libeks, Ziemelis, Andersons (Meļķis 81′).
Galvenais tiesnesis: Rahims Hasanovs (Azerbaidžāna)

UEFA Jaunatnes līga, kurā aprīlī triumfēja tieši “Porto”, ar 3:1 uzvarot Londonas “Chelsea”, tiek aizvadīta divos zaros. Pirmais zars ir precīza kopija pieaugušo Čempionu līgai, kur piedalās to pašu 32 klubu jaunatnes vienības un ir sadalītas tādās pašās apakšgrupās, bet otrā zarā 32 valstu čempionātu uzvarētājas, tostarp liepājnieki, divās izslēgšanas spēļu kārtās noskaidros astoņas veiksminieces, kas vēlāk pievienosies astoņām labākajām komandām no Čempionu līgas zara.

Jaunatnes līgā drīkst piedalīties ne agrāk par 2001. gadu dzimuši spēlētāji, kā arī maksimums pieci 2000. gadā dzimušie, no kuriem spēles pieteikumā drīkst iekļaut tikai trīs.