“Liepājas” futbolisti pirmā četrinieka komandu mačā ar 2:0 zaudē “Riga” komandai

Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas 29. kārtas pirmajā spēlē kopvērtējuma vicelīdere “Riga” savā laukumā Skonto stadionā pārspēja (2:0) “Liepāju”, pārtraucot piecu neuzvarēto savstarpējo cīņu sēriju.

16.09.2022 20:08

Cīņas pirmajā puslaikā bumbas kontroles pārsvars piederēja rīdziniekiem, kuri samērā bieži tika līdz “Liepājas” soda laukumam.

Vienā no pirmajiem šādiem uzbrukumiem pa kreiso flangu izrāvās brazīlietis Duglass Aureliu, kurš izdarīja asu piespēli pa zemi, soda laukumā bumbu neveiksmīgi cenšoties izsist angolietim Inasiu Migelam, kurš to ieraidīja savas komandas vārtu tīklā.

Laukuma saimnieku rindās izcēlās Aureliu un Raivja Andra Jurkovska sadarbība soda laukuma ārpusē.

“Riga” ar viesu uzbrukuma draudiem lielākoties tika galā nevainojami, vairākkārt neļaujot “Liepājai” pat izdarīt bīstamus sitienus. Liepājnieki “Riga” aizsardzībai vairāk lika iesvīst pirmā puslaika izskaņā, kad 44. minūtē pēc stūra sitiena akrobātisku sitienu šķērītē veica spēles sākuma antivaronis Inasiu, tomēr viņa raidītā bumba lidoja tieši virsū “Riga” vārtsargam Nilam Tomam Puriņam.

Pirmā puslaika izskaņā laukuma vidusdaļā “Liepājas” futbolists Slaviša Radovičs divcīņā saplēsa mājinieka Gabriela Ramosa kreklu, par to tiekot brīdināts.

Rīdzinieki spēles likteni lielā mērā izšķīra otrā puslaika vidū, kad 63. minūtē pēc Duglasa Aureliu īsa centrējuma neveiksmīgi nospēlēja liepājnieku vārtsargs Krišjānis Zviedris, kurš bumbu ar plaukstu novirzīja pa savas komandas aizsarga muguru, tai nokrītot tieši pie rezultatīvā “Riga” argentīniešu leģionāra Marselo Toresa, kurš izklupienā bumbu raidīja tukšos vārtos (2:0).

Spēles pēdējo 15 minūšu laikā “Liepājas” futbolisti biežāk apdraudēja Puriņa sargāto cietoksni, 24 gadus vecajam vārtsargam neitralizējot bīstamus Gotjēra Mankendā un Nemaņas Belakoviča bīstamus sitienus.

“Riga” – “Liepāja” 2:0 (1:0)

Vārti: Inasiu 7′ (s.v.), Toress 63′.
Brīdinājumi: Černomordijs 75′ – Radovičs 45’+2, Grjaznovs 62′, Kārkliņš 73′.
Riga: Puriņš – Ngoms, Černomordijs, Jurkovskis – Babecs, Fors, Kendišs, Soisalo – Aureliu, Toress, Ramoss.
Liepāja: Zviedris – Mate, Toribio, Inasiu – Kapuns, Radovičs, Grjaznovs, G. Kļuškins – Savaļnieks, Mankendā, Dodo.
Galvenais tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs.