Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

“Liepājas” futbolisti pirmoreiz nezaudē pārbaudes spēlē Turcijā

Futbola klubs “Liepāja” treniņnometnē Turcijā aizvadīja piekto pārbaudes spēli. Četros pirmajos mačos mūsējie kapitulēja Krievijas klubiem, bet spēlē pret Ukrainas čempionāta otrās spēcīgākās līgas vienību “Veres” fiksēts bezvārtu neizšķirts 0:0.

"Liepāja" dominēja pārbaudes spēlē pret Ukrainas otrās spēcīgākās līgas vicelīderi "Veres", tomēr pretinieku vārtus neatslēdza. (Foto: FK "Liepāja")
19.02.2021 06:00

Andris Sudmalis

“Liepājas” sākumsastāvs: Ribka, Žuļevs, Isajevs, Keitā, Kārkliņš, Tīdenbergs, Berjozkins, Stuglis, Hogans, Hvoiņickis, Dodo.

Liepājnieki gatavojās kontroles mačam pret Krievijas otrās spēcīgākās līgas komandu “Veles” no Maskavas, taču mūsējo piektais oponents Turcijā bija Ukrainas klubs ar līdzīgu nosaukumu “Veres”.

Tas vēl 2019./2020. gada sezonā startēja Ukrainas trešajā spēcīgākajā līgā, bet šosezon piedalās otrajā spēcīgākajā divīzijā, kur pēc 14 kārtām ieņem 2. vietu.

“Liepājai” spēlē pret Ukrainas pirmās līgas vicelīderiem piederēja bumbas kontroles pārsvars, un mūsējie arī vairāk apdraudēja pretinieku vārtus, tomēr tuvāk panākumam bija ukraiņi, kuri mača izskaņā trāpīja pa liepājnieku vārtu stabu.

Mūsējie sākumsastāvā laukumā laida vairākus futbolistus, kuri šajā gatavošanās stadijā nomināli vairāk izskatās pēc rotācijas spēlētājiem.

Liepājnieki pirmie izveidoja vārtu gūšanas iespēju, taču mūsējo tālsitiens lidoja pāri mērķim, bet “Veres” atbildēja ar diviem saasinājumiem pie sava tautieša Ribkas vārtiem.

“Liepāja” pamatā domāja par ātru kustību pretinieku soda laukuma virzienā, centās uzbrukumiem pieslēgt flangus, meklēja iespējas atrast partnerus brīvajās zonās, taču piekliboja komandas biedru sapratne un saspēles precizitāte.

Kaut ko bīstamu liepājniekiem izdevās radīt vien 39. minūtē, kad pretinieku vārtsargs atvairīja sitienu, kas bija izpildīts no soda laukuma robežas.

Līdz ar otrā puslaika sākumu laukumā devās Ķigurs, bet vēl pēc pārdesmit minūtēm spēlē iesaistījās vairāki nominālie uzbrukuma līnijas pamatspēku futbolisti – Karašausks, D. Ikaunieks un Gordeičuks.

Pamatlaika izskaņā “Liepāja” biežāk viesojās pretinieku soda laukumā, taču mūsējo centieni atklāt rezultātu bija pārlieku individuāli. Labākās iespējas tikt pie panākuma bija pēc Karašauska un Hogana tālsitieniem. Otrajā no šīm epizodēm Ukrainas kluba vārtsargs teicamā lēcienā glāba savu komandu.

Tikmēr “Veres” mača pēdējās minūtēs gan sita bīstami tuvu mūsējo vārtu stabam, gan trāpīja pa to, un sekojošajā epizodē liepājniekus glāba Zviedris.

Treniņnometnes beigu fāzē “Liepāja” vairs neliekot uzsvaru uz lielām slodzēm, un tas ir redzams laukumā – kājas vairs nav smagas, un uz sniegumu tik lielu iespaidu neatstāj nogurums.

Toties spēlētājiem ir novērojams neliels mentāls pagurums, kas ir saprotami, ņemot vērā, ka komanda Antaljā pavada jau ceturto nedēļu.

Lai arī Turcijā ir nodrošināti ierasti labi sadzīves un darba apstākļi, nav viegli tik ilgu laiku pavadīt projām no mājām un tik noslēgtā cilvēku lokā.

Tagad treniņos lielāka uzmanība tiek pievērsta taktiskajiem risinājumiem. Sadarbību laukumā gan varētu vēlēties labāku, tomēr šo trūkumu komandā skaidro ar to, ka pagaidām “Liepāja” vēl nevienu maču nav aizvadījusi optimālā sastāvā.

Svētdien, 21. februārī, “Liepāja” aizvadīs treniņnometnes pēdējo pārbaudes spēli, kurā tiksies ar “BATE”, ar ko ciešas attiecības savulaik bijušas gan liepājnieku galvenajam trenerim Dmitrijam Mološam, gan vairākiem spēlētājiem.

Pēc šīs spēles klubs atgriezīsies Latvijā, lai jau 13. martā sāktu virslīgas 2021. gada sezonu.

Pagaidām var teikt, ka “Liepāja” ir pabeigusi sastāva komplektāciju, taču ar piebildi – ja tirgū parādīsies kāds saistošs piedāvājums, klubs ir gatavs to izvērtēt.