”Liepājas” jaunie futbolisti nepārvar UEFA Jaunatnes līgas pirmo kārtu

18.10.2017 09:45

Futbola kluba “Liepāja” jauniešu komanda otrdien noslēdza dalību 2017./2018. gada Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Jaunatnes līgas sacensībās.

Liepājnieki turnīra Nacionālo čempionu zara pirmās kārtas atbildes spēlē viesos ar 0:3 (0:1) zaudēja Baltkrievijas vienības Soļigorskas “Šahtar” vienaudžiem, divu spēļu summā piekāpjoties ar 2:4.

Mača rezultātu 30.minūtē atklāja baltkrievu pussargs Kirils Cevans, panākdams rezultātu, kas vairs nederēja Liepājas futbolistiem. Otrajā puslaikā “Liepāja” izlīdzināja spēles gaitu, taču 17 minūtes pirms pamatlaika beigām Daniils Kucepalovs panāca 2:0 pretinieku labā. Trešo bumbu Latvijas komandas vārtos ieraidīja Jevgeņijs Bals, kurš bija precīzs mača 87.minūtē.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka abu komandu pirmajā duelī liepājnieki savā laukumā uzvarēja ar 2:1.

“Šahtar” otrajā kārtā spēkosies ar Slovākijas klubu “Nitra”, kas divu spēļu summā ar 2:1 pārspēja Maķedonijas komandas Tetovo “Škendija” jaunos futbolistus.

Latvija pirmo reizi saņēma uzaicinājumu piedalīties UEFA Jaunatnes līgas turnīrā, un futbola klubs “Liepāja” šosezon bija vienīgais no Baltijas valstīm, kas spēlēja šajās sacensībās. Liepājnieki pērn triumfēja Latvijas Jaunatnes čempionātā U-18 vecuma grupā, līdz ar to kā valsts čempioni varēja pārstāvēt Latviju UEFA Jaunatnes līgā.

Tikmēr “Šahtar” UEFA Jaunatnes līgā piedalās otro reizi, taču pērn zaudēja jau pirmajā kārtā, divu spēļu summā 2:8 atzīstot Izraēlas kluba Haifas “Maccabi” jaunās maiņs pārākumu.

Pēc divām kārtām Nacionālo čempionu zarā tiks noskaidrotas astoņas komandas, kas kvalificēsies “play-off” kārtai.

Zīmīgi, ka “Liepājas” un “Šahtar” klubu pirmās komandas šosezon varēja tikties arī UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, taču Baltkrievijas vienībā negaidīti nepārvarēja pirmo kārtu. “Šahtar” pirmo komandu trenē polis Mareks Zubs, kurš šo sezonu iesāka pie Latvijas čempiones Jūrmalas “Spartaka” stūres, bet viņam palīdz kādreizējais valstsvienības vārtsargs Aleksandrs Koliņko.

UEFA Jaunatnes līgas turnīra izspēli veido sacensības divos zaros – UEFA Čempionu līgas zars, kurā startē to 32 klubu jauniešu komandas, kuri kvalificējušies 2017./2018. gada UEFA Čempionu līgas turnīram, un Nacionālo čempionu zars, kurā startē 32 valstu nacionālo jaunatnes čempionātu uzvarētāji pēc 2016.gada UEFA valstu koeficienta rādītājiem.

Sacensībās var piedalīties futbolisti, kuri dzimuši, sākot no 1999.gada 1.janvāra, tomēr sastāvā var būt līdz trim futbolistiem, kuri dzimuši laikā no 1998.gada 1.janvāra līdz 1998.gada 31.decembrim.

Nacionālo čempionu zara izspēle notiks divās kārtās – vispirms 32 komandas sadalītas 16 pāros, kur aizvadīs pa vienai spēlei savā laukumā un izbraukumā, uzvarētājai divu spēļu summā iekļūstot otrajā kārtā. Tajā pēc identiskas sistēmas tiks noskaidrotas astoņas komandas, kas kvalificēsies “play-off” kārtai un pievienosies astoņu UEFA Čempionu līgas zara apakšgrupu otro vietu ieguvējiem. Šīs 16 komandas tiks sadalītas astoņos pāros un vienā mačā sadalīs ceļazīmes uz astotdaļfinālu, kur šīs vienības jau gaidīs UEFA Čempionu līgas zara apakšgrupu uzvarētāji. Turpinājumā astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā uzvarētāji tiks noskaidroti vienā spēlē.

Iepriekšējā sezonā par UEFA Jaunatnes līgas čempioniem tika kronēti Austrijas kluba “Salzburg” jaunie futbolisti.