Piektdiena, 29. maijs Raivis, Raivo, Maksis

“Liepājas metalugs” mazākumā izcīna neizšķirtu (video)

19.07.2012 16:53

Šovakar ”Liepājas Metalurgs” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 2. kārtas pirmajā spēlē tikās ar Varšavas ”Legia” komandu. Liepājnieki divas reizes spēja atspēlēties un cīņu noslēdza ar 2:2

“Metalurgs” pirmajās minūtēs spēlēja droši un agresīvi divcīņās, taču viesi no Varšavas ātri pārņēma iniciatīvu un dominēja ne tikai tribīnēs, bet arī laukuma vidusdaļā. Liepājniekiem nekādi neizdevās pieturēt bumbu, un mājinieki daudz izmantoja tālās piespēles, kuras lielākoties nesasniedza galamērķi. Lai arī poļi centās uzbrukt ar īsām piespēlēm, tieši tālās piespēles izrādījās bīstamākais ierocis, jo brīžiem ļoti nepārliecinoši un nervozi darbojās “Metalurga” aizsardzības centrs Pāvels Mihadjuks un Mindaugs Bagužis. Tieši tā arī 20.minūtē tika atklāts rezultāts. “Legia” vārtsargs izdarīja tālu piespēli, ļoti rupji kļūdījās Bagužis, un Mihals Kuharčiks nokļuva aci pret aci ar Pāvelu Doroševu – 1:0 viesu labā.

“Legia” daudz kontrolēja bumbu, bet arī poļiem praktiski nebija vārtu gūšanas iespēju. Otrs bīstamākais moments puslaikā bija tam pašam Kuharčikam, kurš 25.minūtē no soda laukuma iekšienes sita garām tuvajam vārtu stūrim. Pirmais puslaiks ritēja uz beigām, bet “Legia” aizsardzība saņēma negaidītu triecienu – slovāku vārtsargam Dušanam Kuciakam praktiski nebija darba, taču 43.minūtē viņš bija spiests ķeksēt bumbu ārā no savu vārtu tīkla. Tik nepieciešamos izlīdzinājuma vārtus guva nesen uz maiņu iznākušais lietuvietis Ritis Leliūga, kurš apsteidza pieredzējušo Mihalu Zevļakovu un ar galvu no tuvas distances precīzi noslēdza Valērija Afanasjeva centrējumu (1:1). Jāatzīmē, ka Leliūga arī Sanmarīno devās uz maiņu pirmajā puslaikā, toreiz uzvaras vārtus spējot gūt jau sestajā minūtē pēc uznākšanas laukumā.

“Metalurga” prieki gan bija īsi, jo pēc pārtraukuma liepājnieki spēja noturēties tikai 62 sekundes…Bumbu soda laukumā pēc centrējuma saņēma Kuharčiks, kuram ļoti brīvi ļāva apstrādāt apaļo priekšmetu un atspēlēt atpakaļ pa sitienam Jakubam Koseckim, kurš no tuvas distances pārspēja Doroševu (2:1). “Legia” nemetās pēc trešajiem vārtiem, un ik pa laikam vairākas uzbrukumu sērijas izveidoja arī “Metalurgs”. Liepājnieki centās vēlreiz izlīdzināt rezultātu, bet vienā no tādiem uzbrukumiem apturēts tika Afanasjevs, viesi izveidoja ātru prettriecienu, kuru tikai ar noteikumu pārkāpumu apturēja Dzintars Zirnis – tā viņam bija jau otrā dzeltenā kartīte. Interesanti, ka Zirnis pie noraidījuma tika arī iepriekšējā Virslīgas spēlē, kurā rupji nospēlēja pret “Jelgavas” vārtsargu Marku Bogdanovu.

Lai arī pēc nokļūšanas vairākumā “Legia” pārsvars pieauga, atkal notika negaidītais un 81.minūtē “Metalurgs” tika pie fantastiskas izdevības panākt 2:2. Vladimirs Kamešs ielauzās soda laukumā, un pret viņu ļoti neveiksmīgi nospēlēja spāņu aizsargs Injaki Astiss – Kamešs tika nogāzts, bet Oskars Kļava pārliecinoši realizēja 11m soda sitienu (2:2). Tagad gan “Legia”, kurai laukumā jau bija sūtīti papildus divi uzbrucēji, ieslēdza maksimālos apgriezienus, un poļiem bija trīs teicamas iespējas izraut uzvaru. Vispirms Koseckis trāpīja pa stabu, tad Doroševs atvairīja Danijela Ļubojas sitienu zem pārliktņa, bet kompensācijas laika pēdējās sekundēs liktenīga varēja izrādīties Zirņu aizvietojošā Toma Meža kļūda – bumba pēc Miroslava Radoviča sitiena aizspurdza gar pašu tālo vārtu stabu. “Metalurgs” nosargāja laimīgu neizšķirtu, saglabājot cerības uz uzvaru divu spēļu summā – nākamceturtdien Varšavā gan, visticamāk, būs nepieciešama uzvara.

Liepājas metalurgs – Legia 2:2 (1:1)
Vārti: Leliūga 43′, Kļava 81 ‘(11m) – Kuharčiks 20′, Koseckis 47’
Noraidījums: Zirnis 68′
Brīdinājumi: Zirnis, Tamošausks, Kļava – Lukasiks
Metalurgs: Doroševs, Kļava, Bagužis, Mihadjuks, Zirnis, Surņins (Leliūga 34′), Afanasjevs (Mežs 70′), Tamošausks, Soloņicins, Savaļnieks, Kamešs (Hmizs 90’+1)
Legia: Kuciaks, Jendžejčiks, Ževļakovs, Astiss, Vavžinjaks, Kuharčiks, Lukasiks (Furmans 90′), Žiro (Saganovskis 69′), Gols (Ļuboja 76′), Radovičs, Koseckis

68 komentāri

2012-07-19 18:02

LM paši labākie: un sakiet vēl ,ka Liepājai nav publikas un līdzjūtēji........

2012-07-19 18:37

Olis Bolis: Spele jau nu komiska, ipasi no LM puses - mes bernibaa seetaa labaak speleleejaam, bet, nu, saprotams, veci uzspelee brivaa laikaa savam priekam :) Poli arii jau taadi pasi. Vienigais, kas rada interesi par so speeli ir polu fani

2012-07-19 18:51

un: kads rezultats

2012-07-19 18:55

Skatītājs: Pa kuru kanālu var redzet spēli?

2012-07-19 18:56

SSS12: Poļu banda izskatās reāli pēc BANDAS ...

2012-07-19 18:58

Leonhards: Ja ir bijuši kromināli gājieni no poļu huligānu puses , TAD KĀDI 50 IR JĀARESTĒ un jānotur cietumā mēnešus divus ....

Kamēr atlīdzinās zaudējumus

2012-07-19 19:03

diplomaats: LM ko jus darat ,pakljaujaties tachu poljiem un zaudeejat,citaadi peec speeles polji varos musu sievas un maates!

taaaaaaaaaaa: uzspied uz rakst ne uz komentaariem

2012-07-19 19:10

futene: Lattelecom interaltīvajā televīzijā pa kanālu 411 sportacentrs tv

2012-07-19 19:11

zxc: Nez cik no tās "latviešu" komandas prot latviski? Laikam labāk par poļiem jāfano

2012-07-19 19:21

babka: švakiņi ir LM,vairāk vartas pa zalieni,raz dva abčolsa..............

2012-07-19 19:43

Ottiķis: Drošie pulcējamies pie stadiona līdz spēles beigām lai nodrošinātu kārtību un parādītu kas ir saimnieki.

2012-07-19 20:03

tas: sportacentrs nekam neder - pasu interesantaako: kas notikaas stadionaa peec speles beigaam taa arii neparaadiija :(

2012-07-19 20:06

to tas: Ej apskaties pats..

2012-07-19 20:11

yes,: Un tagad dosimies uz Varšavu atbalstīt meči !

2012-07-19 20:13

zig-zag: Tā ugunsdzēseju mašīnas kas tur staveja, preks nemierigiem fanu tračiem.

Nevajag auksto ūdeni liet visrsū bet verdošu mazliet paplaucēt

2012-07-19 20:14

5775: Jā, dodamies, Varšava tik tuvu, tik 10 stundu brauciens!

2012-07-19 20:15

prieka asaras: izcili!Dievu lūdzu par ikvienu komandas biedru un Dievs uzklausīja Mūsu lūgšanas un bija žēlīgs.Amen

2012-07-19 20:19

uzvara pār poļiem: mazākumā un tādu rezultātu pret tādu stipru komandu-nav vārdu

2012-07-19 20:51

prieks @: Kalašņikovs vārdu tur /teica 0:0,bet ir 2:2

2012-07-19 20:52

zzzz1: prieks par džekiem:) uh, cerams, ka LM nodrošinās iedomīgajam poļu panam (trenerim) iespēju meklēt jaunu darbu!

2012-07-19 20:56

Harvij pampers bija?: Nu ko Harvijam ir kluba spēlētājiem un vadībai jāatvainojas publiski par kluba nomelnošanu kluba mājaslapā

2012-07-19 21:04

ir citi kas labi rakstīs: Harvij gribu paprasīt kurš no komandas spēlētājiem ir s...ū....d....s,kā tu te rakstīji KLUBA MĀJASLAPĀ, par itkā savu komandu,par kuru tev maksā.Kurš:Kļava?Surņins?u.t.t.Par to tevi vaig pie poļu faniem aizvest,tad dabūsi

2012-07-19 21:07

trencis: biju !patika!Harvija vietā Grasi vai citu

2012-07-19 21:13

tepat: Vai kāds var pateikt kāpēc LM regulārie fani šovakar bija tik klusi un nemanāmi?

2012-07-19 21:19

kurzeme: Normāla spēle un labs rezultats,un poļu fani nav nekādi dauzoņas-ierauj pa čarkai un pabļauj.Lai mūsu varonīgie polič-miliči ķer labak vietējos sienu mālētājus.

2012-07-19 21:20

URĀ: Priecājos, ka LM spēja nospēlēt neizšķirti...tiesnesis nebija pretīmnākošs, bet tomēr nesalauza mūsējos!!! Veiksmi un pārliecību nākošajā spēlē! Kalašņikovam visu cieņu! Ticu, ka viņš ar savu pārliecību un neatlaidību vēl daudz ko panāks!!!

2012-07-19 21:27

kurzeme: tepat.Atbilde vienkārša-jo LM atbalstitāji pamatā ir krievi un viņi negrib dabot bietē no pārsvara.Letiņi ir kopā ar poļiem.

riktigais: Kļavas kungs, kā vienmēr formā !!!!! Prieks par mūsējiem.

Rīgas ,,specnaz,, lai tiek tagad galā ar poļiem.

2012-07-19 21:29

riktigais: Kļavas kungs, ka vienmēr formā !!!!!!!!! Malači puiši.

Lai tagad Rīgas ,, specnaz,, tiek gala ar poļu faniem.

2012-07-19 21:42

DDM: stulbais tiesnesis bij!

2012-07-19 21:49

pu[iite: nabutu bijis bulitis,butu pa ***u.Par ko priecajaties ,nezinu.Parasti laukji.

2012-07-19 21:59

£: Domaaju, futbols bija otrshkiriiga lieta,galvenais,ka pats Diikiitis un duushiiga PP sveika un vesela ! Taatad riit, PP brashuli, varees kerties pie ierasto pienaakumu pildiishanas- Liepaajas autinu apliimeeshanas !

2012-07-19 22:09

kurvas: par laimi pagaidam centrā viss mierigi... piegaju pie polju kurvam parunat uz shie pashi shokāaaaaaa

2012-07-19 22:18

zeke: smiekli nak par musu metalurga patstāvīgaiem faniem (pa lielam krieviski runājošiem) kad atbrauc kāda Latvijas virslīgas komanda, tad vicina karogus, šalles un ko tik nē! šovakar aizgāju un čušš kur tad varonīgie fani palikuši???? atbalsts nulle, krāsas nulle - vienvārd sakot lupatas:(

2012-07-20 00:02

to zeke: kurā d.irsā metalfans ir krievi,kurā?

2012-07-20 00:26

funs: nav ko te aizvainot viens otru, vajag slavēt komandas spēli. super mazākumā 10.vīru sastāvā panākt 2:2. super paldies par labu nobeigumu. poļiem izskatās ir labs uzbrukums bet caurumi aizsardzībā, tas jāņem vērā izbraukumā. Galvenais izbraukumā nospēlēt cienīgi, lai kāds būtu rezultāts.

2012-07-20 01:21

Void: Un kas tagad apmaksās pilsētai nodarīto skādi?!

Atkal gadiem māju fasādes rotās "polish huligans", un cits sviests. Jums prieks par spēli, bet visa pārējiem piecūkota pilsēta...

2012-07-20 09:48

nāves ēnā: mazk fanu -jūSU LABSAJŪTAS DĒĻ,lai neprovicētu poļus un sevi,jau tā pilsēta sabijusies -itkā kara stāvoklis,jo neesam raduši pie tādiem bauriem .Lai viss kulturāli.Anglijā un citviet tā ikdiena.Un nekas traks!Bet mums pilsēta maza un bail kas -būs,Viss bija vienreizēji un super.Ceru čaļiem prēmiju iedos par tādu spēli un par punktiem Latvijai.

2012-07-20 13:31

Void: Tevi neviens netur, brauc uz savu Agliju un izbaudi ikdienu! Dažu desmitu LM fanu dēļ, jācieš pilsētai. Jā esmu provinciāls, nav man visi lielpilsētās *** te vajadzīgi! Nevari bez tiem dzīvot, neviens tevi te netur... Man tavs futbols bijis - nebijis, bet cūcību, ko atstāj tava viena spēle jāpiecieš visiem!