Vējš: Z 6.5 m/s

Vārdadiena: Digna, Jautrīte, Kamila

"Liepājas Metalurgam" svarīga uzvara Rēzeknē  (5)

Atslēgvārdi futbols

Šodien LMT Virslīgas spēlē čempionāta līderis "Liepājas Metalurgs" izbraukumā ar 3:1 (2:0) pārspēja Rēzeknes "Blāzmu".

Vārtus liepājnieku labā guva Maksims Rafaļskis, Andrejs Prohorenkovs un Vladimirs Kamešs, bet mājiniekiem izcēlās Pāvels Riževskis.

Lai saglabātu labāko izejas pozīciju cīņā par Latvijas čempionu titulu, čempionāta līderei "Liepājas Metalurgam" šodien Rēzeknē spēlē pret vietējo "Blāzmu" bija nepieciešama uzvara. Liepājnieki, to labi apzinādamies, maču iesāka aktīvāk nekā pretinieki un diezgan ātri guva svarīgos pirmos vārtus. Proti, 11. minūtē pēc mājinieku aizsarga kļūdas "Metalurga" pussargs Maksims Rafaļskis pārspēja rēzekniešu vārtuvīru Vitāliju Meļņičenko.

Turpinājumā liepājniekiem viesu laukumā piederēja teritoriālais pārsvars, un Ridigera Abramčika padotie nereti izdarīja centrējumus, kas gan nedeva vēlamo rezultātu. Tiesa, spēles 38. minūtē "Metalurgam" izdevās nostiprināt vadību - Andrejs Prohorenkovs mājinieku soda laukumā apspēlēja savu pretspēlētāju un raidīja bumbu vārtu tālajā stūri. Mājinieku vārtsargs Meļņičenko gan bumbu aizskāra, taču glābt savu komandu no zaudējuma nespēja. Puslaika beigu daļā divas reizes epicentrā atradās liepājnieku uzbrucējs Kristaps Grebis, tomēr čempionāta rezultatīvākajam futbolistam palielināt "Metalurga" pārsvaru neizdevās.

Pēc pārtraukuma spēle, tāpat kā pirmajā puslaikā, ritēja mierīgā tempā, ar maz bīstamiem momentiem pie abu vienību vārtiem. Puslaika vidusdaļā rēzekniešiem ātrajā uzbrukumā radās laba iespēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, taču Dmitrija Borisova raidījumu atvairīja pieredzējušais Viktors Spole. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām uz maiņu uznākušais Vladimirs Kamešs panāca 3:0 liepājnieku labā, un visas šaubas par spēles uzvarētāju, ja tādas maz vēl bija, tika izkliedētas. Mājiniekiem gan līdz spēles izskaņai izdevās gūt goda vārtus, kad kompensācijas laikā pēc "Blāzmas" kapteiņa Vitālija Rečicka piespēles Pāvels Riževkis no 23 metriem raidīja bumbu Spoles cietoksnī.

Pēc Rēzeknē izcīnītās uzvaras 3:1 liepājnieku pārsvars pār otro vietu izskatās diezgan pārliecinošs - 5 punkti. Taču jāatcerās, ka "Metalurga" tuvākajai sekotājai, pašreizējai čempionei "Ventspilij" čempionāta pēdējā kārtā bez cīņas klāt nāks 3 punkti pret "Dinaburg". Tātad liepājnieku pārsvars faktiski ir tikai 2 punkti. Skaidrs, ka gadījumā, ja pirmdien "Ventspils" savā laukumā pārspēs "Skonto", Latvijas zelta liktenis izšķirsies 1. novembrī, kad Liepājā tiksies "Metalurgs" un "Ventspils".