Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Liepājas metalurgam” uzvara pār FK “Jelgava” pēdējā spēlē grupā Ziemas kausa izcīņā

30.01.2013 15:41

Šodien Latvijas Futbola Virslīgas Ziemas kausā pirmo uzvaru izcīnīja “Liepājas metalurgs”, kas pārliecinoši ar 3:0 pieveica “Jelgavu”. Liepājniekiem vēl ir minimālas cerības iekļūt turnīra pusfinālā.

“Liepājas metalurgam”, lai joprojām cerētu uz vietu pusfinālā, bija jāuzvar šajā spēlē un jācer uz pēc iespējas pārliecinošāku “Skonto” zaudējumu rītdienas spēlē pret Rīgas “Daugavu”.

Spēles rezultāts tika atklāts jau 9.minūtē, kad pēc lieliskas partnera piespēles viens pret jelgavnieku vārtsargu Aleksandru Vlasovu nonāca Vladimirs Kamešs, kurš ar zemu un precīzu sitienu bumbu vārtsargam raidīja starp kājām vārtos. Puslaika turpinājumā cīņa galvenokārt ritēja viduszonā, taču neizpalika uzbrukumu mēģinājumi abu komandu spēlētāju izpildījumā. Vienā no epizodēm spēcīgu, taču neprecīzu sitienu pāri vārtiem raidīja Jurģis Kalns, savukārt otrā laukuma galā no labās puses garām sitiena Daņilovs. Kuriozs vārtu guvums spēles 40.minūtē gadījās Antonam Jemeļinam – pēc spēcīga kāda no liepājnieku sitieniem uz Aleksandra Vlasova sargātajiem vārtiem bumba tika atsista un lidoja augstu gaisā. Visaugstāk pēc tās uzlēca tieši Vlasovs, taču, vārtsargam cenšoties to ar dūrēm raidīt prom, gadījās trāpīt pa Jemeļina muguru, pēc kā bumba ieripoja vārtos. Jāpiebilst, ka spēles protokolā šis vārtu guvums gan tika skaitīts kā Daņilova gols savos vārtos.

Puslaika izskaņā ievērojami aktivizējās jelgavnieki, faktiski nedodot “metalurgiem’ iespējas bumbu izsist ārpus savas laukuma puses. No aptuveni 20 metru attāluma spēcīgs sitiens no standartsituācijas vārtu devītnieka virzienā padevās Bogdaškinam, taču augstā lēcienā Doroševs bumbu aizskāra un izglāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 2:0, liepājniekiem esot vadībā.

Pēc līdzīga 2.puslaika sākuma ātri vien liepājnieki pārņēma iniciatīvu, vairakkārt aktīvi uzbrukumā darbojoties Vladimiram Kamešam. Divu bīstamu uzbrukumu noslēgumā aktīvi iesaistījās arī Genādijs Soloņicins, taču Vlasova veiksmīgā spēle neļāva liepājniekiem palielināt rezultāta starpību, kas kurzemniekiem varētu dot cerības izcīnīt 2.vietu apakšgrupā. 83.minūtē Vlasovu nomainīja Andrejevs un jau mirkli vēlāk sekoja līdzīgs gājiens liepājnieku nometnē – Doroševa vietā vārtos stājās Varažinskis. 2 minūtes vēlāk vienu no bīstamākajām vārtu gūšanas epizodēm šajā spēlē pie liepājnieku vārtiem sarīkoja ,”Jelgavas’” uzbrucējs Maksims Daņilovs, kurš ar spēcīgu sitienu no soda laukuma stūra raidīja bumbu tālajā augšējā vārtu stūrī, taču Varažinskis bumbu atvairīja. Jau pēc minūtes sekoja nākošais jelgavnieku uzbrukums. Šoreiz bumbu izdevās raidīt garām Varažinskim, tomēr uz vārtu līnijas kopīgiem spēkiem to apturēja Hmizs un Jemeļins, neļaujot jelgavniekiem beidzot gūt vārtus Virslīgas Ziemas kausa ietvaros. Punktu spēlei jau 90.minūtē pielika Roberts Savaļnieks, kurš pēc lieliskas Kameša piespēles ar sekmīgu sitienu noslēdza ātro uzbrukumu un spēli – 3:0 liepājnieku labā.

Visticamāk, ar šo panākumu liepājniekiem būs par maz, lai iekļūtu pusfinālā. Pēdējā cerība ir Rīgas ”Daugava” – ja šī brīža apakšgrupas līderei izdosies ”Skonto FC” sagraut ar vismaz sešu vārtu starpību, tad pusfinālā iekļūs ”Liepājas metalurgs”. Jau rīt pulksten 13:00 risināsies B apakšgrupas pēdējā spēle, pēc kuras kļūs skaidri pusfināla spēļu pāri.