Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

”Liepājas metalurgs” apspēlē ”Jelgavu” arī kausa izcīņā (video)

22.07.2012 21:03

Šodien Latvijas kausa izcīņas 1/8 finālā divu Virslīgas komandu duelī ”Liepājas metalurgs” viesos ar 2:1 apspēlēja ”Jelgavu”. Liepājnieku labā vārtus guva Genādijs Soloņicins un Dmitrijs Hmizs.

“Liepājas metalurgs” pēc smagas Eirokusu spēles pret Varšavas “Legia” (2:2) rezervē atstāja vairākus komandas līderus – Valēriju Afanasjevu, Robertu Savaļnieku un Vladimiru Kamešu. “Jelgavas” vārtos pamatsastāvā debitēja Jevgēņijs Sazonovs, bet uzbrucējs Juniors Onjelo palika rezervē.

Abas komandas spēli iesāka aktīvi, cenšoties ātri pāriet no aizsardzības uzbrukumā. Pēc ātrā sakuma spēle temps samazinājās, un izteikts teritoriālais pārsvars nevienai no komandām nepiederēja. Ievadā vairākas reizes ļoti pamanāms bija viesu uzbrucējs Askerovs, kurš pāris reizes meistarīgi apstrādāja “Jelgavas” aizsargus, tomēr noslēdzošo piespēli precīzu iedot nespēja. 14. minūtē pirmo reizi meistarība bija jārāda Sazonovam – pēc labas izspēles zem vārtu pārliktņa sita Tomašausks, bet mājinieku jaunais vārtsargs bumbu atvairīja.

Pēc divām minūtēm rezultāts tika atklāts. Ļoti neveiksmīgi aizsardzībā nospēlēja Kuzņecovs, un viņa kļūdu izmantoja Kļimovs, pārtverot bumbu un ieraidot to vārtos – 1:0. Ilgāku laiku abu komandu uzbrukums klusēja, bet 30. minūtē pēc stūra sitiena vārtus guva Soloņicins – lai arī “Jelgavas” aizsargi sita bumbu ārā, tiesnesis parādīja, ka bumba ir šķērsojusi vārtu līniju (1:1). Turpinājumā abas komandas apmainījās ar pāris pusmomentiem, bet 44. minūtē lieliskā pozīcijā nokļuva Askerovs, tomēr pārturēja bumbu un beigās atdeva neprecīzu piespēli. Tas pirmajās 45 minūtēs arī bija viss – 1:1.

Otrā puslaika ievadā atkal izcēlās Askerovs, kurš labajā malā noskrēja Redjko, tomēr viņa sitienu Sazonovs atvairīja. Ar bumbu vairāk spēlēja mājinieki, ko gan bīstamos momentos pārvērst neizdevās. 65. minūtē teicams pretuzbrukums padevās viesiem, un tā noslēgumā meistarīgi bumbu garām Sazonovam pasita Hmizs, vadībā izvirzot “Metalurgu” – 2:1. Pēc gūtajiem vārtiem liepājnieki arī pārņēma iniciatīvu, izveidojot vēl dažus labus momentus. Mājinieki situāciju glābt centās ar tālsitieniem, kas rezultātu nedeva. 84. minūtē ļoti bīstams sitiens pēc Onjelo piespēles padevās Kļimovam, bet Doroševs nospēlēja teicami. Izskaņā vēl ļoti bīstami uzsita Gubins, bet tas šajā spēlē bija arī viss – 2:1 “Metalurga” uzvara.