Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepājas metalurgs” izlaiž divu vārtu pārsvaru – 2:2 pret Daugavpili

25.09.2013 19:55

Šodien SMScredit.lv Virslīgas 13. kārtas pārceltajā mačā “Liepājas metalurgs” savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar Daugavpils “Daugavu”. Pēc 1. puslaika liepājnieki bija vadībā ar 2:0, taču šādu pārsvaru nespēja nosargāt, daugavpiliešiem 2. puslaika pirmajā daļā gūstot divus vārtus 10 minūšu laikā.

Šī bija 13. kārtas pārceltā spēle, tādējādi komandas savā starpā tikās vien otro reizi, un pirmais gadījums jau bija pavisam sen – 1. aplī Daugavpilī liepājnieki izrāva laimīgu un ne īsti pelnītu neizšķirtu 1:1. Kopš tā laika daudz ūdens aiztecējis, un arī sastāvi diezgan būtiski mainījušies, taču, ja salīdzinām ar iepriekšējo kārtu, tad treneri neveica praktiski nekādas izmaiņas – Jānis Intenbergs uzticējās visiem tiem pašiem 11, kas zaudēja Kurzemes derbijā (0:1), savukārt Daugavpils treneru štābs pēc neizšķirta ar “Jelgavu” (0:0) koriģēja vienīgi to, ka Jana Radeviča vietā iekļāva Edgaru Jermolajevu.

Jau mača sākumā vārtus izdevās gūt “Liepājas metalurgam”, kaut favorīti bija Latgales pārstāvji – 5. minūtē Antons Jemeļins ar kāju trieca bumbu vārtos pēc stūra sitiena. Arī pēc gūtajiem vārtiem liepājnieki neapstājās un brīžiem demonstrēja ļoti skaistu un kvalitatīvu saspēli pa visu laukumu. Tomēr 11. minūtē mājinieki iekrita pretuzbrukumā, un Mamuka Gongadze sita tikai pavisam nedaudz garām. Pēcāk Gongadzem bija vēl viena iespēja, savukārt Ibrahims Babatunde varēja iesist pēc stūra sitiena, taču netrāpīja ar galvu.

Šķita, ka “Daugava” ir aizvien tuvāk izlīdzinājumam, tomēr notika pretēji – 29. minūtē “metalurgi” savu pārsvaru dubultoja, vārtus gūstot Tomam Gucam – uzbrucējs saņēma bumbu labā pozīcijā un neatvairāmi sita vārtu augšējā daļā. Daugavpilieši šodien ne tikai spēlēja viduvēji, bet arī veiksme bija pretinieku sabiedrotā – 42. minūtē Gongadze skaistā kritienā netraucēti sita pa vārtiem, un bumba aizspurdza centimetrus secen Raivo Varažinska vārtiem.

52. minūtē “Daugava” atjaunoja intrigu, panākot 1:2 – Guntars Silagailis veica centrējumu, un Ibrahims Babatunde iespaidīgā lēcienā raidīja bumbu vārtos ar galvu. Starp citu, Babatunde guva savas komandas vienīgos vārtus arī 1. apļa spēlē. Pagāja vēl 10 minūtes, un “Daugava” jau panāca 2:2! Vēl viens centrējums un šoreiz 2012. gada rezultatīvākais Virslīgas spēlētājs Gongadze guva pirmos vārtus Daugavpils komandas labā šogad.

“Daugava” metās pēc uzvaras, tiesa, arī “Liepājas metalurgs”, īpaši spēles beigu daļā, izmantoja katru iespēju aiziet uz priekšu. Bija bīstams Genādija Soloņicina soda sitiens, tāpat arī pozicionāli uzbrukumi, kamēr “Daugavai” Gongadze praktiski izskrēja viens pret vienu, taču pēdējā brīdī tika bloķēts. Citā epizodē Gucs pārleca izgājušo Aleksandru Vlasovu, tomēr bumba ripoja garām tukšajiem “Daugavas” vārtiem. Pēdējās sekundēs “Liepājas metalurgam” pēc standartsituācijas bija izcila iespēja izraut uzvaru, taču bumba no dažiem metriem tika sperta pa vārtu tīkla ārpusi. Neizšķirts 2:2.

“Liepājas metalurgs” – “Daugava” D 2:2 (2:0)
Vārti: Jemeļins 5′, Gucs 29′ – Babatunde 52′, Gongadze 62′.
Brīdinājumi: Mežs – Čihradze, Silagailis, Cincadze, Kovaļovs.
“Liepājas metalurgs”: Varažinskis, Miķelsons (Soloņicins 76′), Mežs, Flaksis, Savaļnieks (Šadčins 74′), E.Šlampe, Hmizs, Afanasjevs, Gucs (J.Ikaunieks 90′), Jemeļins, Kiriļins.
“Daugava” D: Vlasovs, Halvitovs, Čihradze (Militaru 87′), Kovaļovs, Gongadze (Ševeļovs 90′), Jermolajevs (Pētersons 87′), Babatunde, Ola, Solovjovs, Silagailis, Cincadze.
Tiesnesis: Mareks Ķere.