Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

”Liepājas metalurgs” izslēdz ”Skonto” (video)

16.03.2013 15:48

Latvijas kausa futbolā pusfinālā iekļuva ”Liepājas metalurgs”, kas savā laukumā ar 3:1 apspēlēja ”Skonto”, kas pēc Jura Laizāna noraidījuma otro puslaiku spēlēja desmit vīru sastāvā.

Abām komandām pašlaik nav vieglāki laiki – gan ”Skonto”, gan ”Liepājas metalurga” budžeti vairs nav tādi kā iepriekšējos gados, tāpēc arī komplektācija nav tik augstā līmenī. Liepājnieki jau labu laiku pirms sezonas sākuma paziņoja, ka iespēja būs daudziem vietējiem futbolistiem, tomēr ”Skonto” īsi pirms sezonas tika pie papildu līdzekļiem, kas ļāva aizbraukt uz treniņnometni Turcijā, kā arī sastāvam pievienot japāni un lietuvieti. Kopumā nelielā favorītu lomā rīdzinieki.

”Skonto” bija tā komanda, kas spēles sākumā ieguva kontroli pār bumbu, bet ar to nebija pietiekami, lai izveidotu arī kādu nopietnu momentu. Kopumā spēle bija visai piesardzīga, bez jebkādiem uzplaiksnījumiem priekšējā līnijā. 9. minūtē rezultāts tika atklāts – Alans Siņeļņikovs labi centrēja soda laukumā, kur bija Renārs Rode un Kristaps Blanks, bumba lidoja vārtos, bet neviens no futbolistiem bumbai tā arī nepieskārās. Pēc šiem vārtiem spēle izlīdzinājās, kas beidzās ar to, ka 22. minūtē rezultāts kļuva 1:1. Pēc elegantas Genādija Soloņicina piespēles vārtus no pāris metriem guva Dmitrijs Hmizs. Ilgāku laiku laukumā bija klusums, bet puslaika beigās pēc kārtējā centrējuma šoreiz vārtus guva Dāvis Ikaunieks – 2:1.

Otrā puslaika pašā ievadā liepājnieki izveidoja vēl vienu lielisku momentu – pa labo malu rāvās Ikaunieks, sekoja centrējums soda laukumā, kur labi izleca un ar galvu uzsita Jurģis Kalns, bet viesus glāba vārtu pārliktnis. Jāpiemin, ka puslaika pārtraukumā nervus nesavaldīja Juris Laizāns, no tiesneša saņemot sarkano kartīti un atstājot komandu mazākumā. Kopumā otrajā puslaikā laukumā varēja vērot aktīvu futbolu – vairāk uz priekšu līda rīdzinieki, kas pavēra labas iespējas mājiniekiem pretuzbrukumiem. 74. Minūtē eleganti nospēlēja Vjugars Askerovs – liepājnieku azerbaidžānis vienatnē pietuvojās soda laukumā un sita bumbu no 18 metriem vārtu labajā stūrī. ”Skonto” nekādu intrigu vairs nespēja radīt, tādējādi liepājnieki uzvarēja ar 3:1 un iekļuva pusfinālā.

Liepājas metalurgs – Skonto 3:1 (2:1)

Vārti: Hmizs 21′, Ikaunieks 40′, Askerovs 74′ – Siņeļņikovs 8′
Noraidījums: Laizāns 45′
Liepājas metalurgs: Doroševs, Hmizs, Zirnis, Flaksis, Jemeļins, Soloņicins, Zuntners, Savaļnieks, Ikaunieks, Šadčins, Kalns
Skonto: Gribausks, Gabovs, Rode, Isajevs, Osipovs, Laizāns, Rugins, Okado, Siņeļņikovs, Blanks, Karašausks