Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

“Liepājas metalurgs” mazākumā izlaiž uzvaru pret “Spartaku” (video)

06.06.2012 18:40

Šodien Slokā ar vienu spēli aizsāksies Virslīgas 13. kārta. Tajā “Liepājas metalurgs” tikās ar “Spartaks” komandu. Spēle beidzās neizšķirti 2:2.

“Metalurgam” šajā mačā bija interesants spēlētāju izkārtojums – proti, aizsardzības līnijā spēlēja Soloņicins, bet Mihadjuks un Krjauklis darbojās vidējā līnijā. Spēles ievadā iniciatīvu neviena no komandām iegūt nespēja, pāris iespējas izveidot labus momentus bija, tomēr līdz reālai iespējai tikt neizdevās. 12. minūtē Kortess izdarīja sitienu no ļoti labas pozīcijas, bet Šteinbors vārtos nospēlēja droši. Pēc pāris minūtēm Kortess savu darbiņu izdarīja – Gramovičs izpildīja labu centrējumu soda laukumā, bet augumā nelielais uzbrucējs ar galvu precīzi pārvirzīja bumbu vārtu stūrī – 1:0!

Lai arī liepājnieki aktivizējās, arī nākamais moments bija pie “Metalurga” vārtiem – individuāli meistarīgi nospēlēja Rua, kuram vēlāk labi piespēlēja arī Kastaneda, pussargs nonāca labā sitiena pozīcijā, taču novilcinājās ar sitienu, izniekojot šo momentu. 28. minūtē viesi rezultātu izlīdzināja – pēc Savaļnieka centrējuma ar galvu precīzi sita Mihadjuks (1:1). Bumbas kontrolē pārsvars bija “Spartakam”, kas noveda arī pie nākamās iespējas, kad atkal izcēlās Rua, kurš ļoti tehniski nospēlēja soda laukuma tuvumā, tālāk aptuveni uz 11 metriem piespēlēja Gramovičam – sitiens ar labo kāju pāri vārtiem. Puslaika izskaņa aizritēja diezgan mierīgi, tādējādi pēc pirmajām 45 minūtēm neizšķirts – 1:1.

Jau otrā puslaika 1. minūtē Bagužis par spēli ar roku nopelnīja otro brīdinājumu, atstājot savu komandu mazākumā. Loģiski, ka ‘’Spartaks’’, esot vairākumā, pārņēma arī iniciatīvu, uzbrūkot daudz vairāk. 57. minūtē pēc lieliskas Rua piespēles praktiski viens pretī vārtiem nonāca Mesa, kurš lieliski pieslēdzās uzbrukumam, tomēr sita pa tuvējo vārtu stabu. Pavisam negaidīti pēc pāris minūtēm vadībā izvirzījās “Metalurgs” – pēc stūra sitiena ar galvu precīzi sita Kļava (2:1).

Pēc gūtajiem vārtiem liepājnieki iesēdās aizsardzībā, kas “Spartakam” sagādāja lielas problēmas uzbrukumā – īsti nekas neizdevās. Ja pašiem neizdevās, tad palīdzēja viesi…Bumbu ar galvu savos vārtos ieraidīja Mihadjuks – 2:2. Protams, ar bumbu jūrmalnieki bija daudz, bet variantu pretinieku laukuma pusē nebija. Mača izskaņā lieliska iespēja bija Kamešam, kurš ieskrēja soda laukumā, izdarīja sitienu, bet vietā bija Pavlovs, glābjot savu komandu no vārtu zaudējuma. Jau kompensācijas laikā Moskera tika nogāzts viesu soda laukumā, un Treimanis piešķīra 11 metru soda sitienu, ko aizsita garām pats cietušais. Kārtējais aizraujošais mačs Slokā – 2:2. ”Spartaks” nav zaudējis jau desmit spēles pēc kārtas, bet pēdējie trīs mači noslēgušies ar vienādu rezultātu.