“Liepājas metalurgs” nospēlēja neizšķirti pret FK “Jelgava”

29.07.2013 15:32

Pirmdienas vakarā pēdējā SMScredit.lv Virslīgas čempionāta 14. kārtas spēlē Zemgales Olimpiskā centra futbola stadionā mājiniece FK “Jelgava” nemācēja noturēt divu vārtu pārsvaru un spēlēja neizšķirti 2:2 pret “Liepājas metalurgu”. Jelgavnieku rindās ar gūtiem vārtiem atgriezās Igors Malašenoks.

Sergeja Golubeva vadītajai komandai pirmo reizi šajā Virslīgas sezonā vārtos stājās Kaspars Ikstens, bet nācās iztikt bez Romana Bespalova, kuram jāizcieš diskvalifikācija. Tāpat zemgaliešiem ierindā pirmo reizi Virslīgas sezonā bija Oļegs Malašenoks un Gints Freimanis. Jau piektajā minūtē Malašenokam bija lieliska iespēja ar vārtu guvumu atzīmēt atgriešanos Jelgavas komandā, taču pēc cenrējuma Oļegs neaizsniedzās līdz bumbai. Tomēr ilgi jāgaida nebija – pēc stūra sitiena Redjko ar galvu sita bumbu pa vārtu pārliktni, bet pie atlēkušās bumbas pirmais bija tieši Malašenoks, kurš raidīja bumbu Liepājas vārtu tīklā – 1:0!

Dažas minūtes vēlāk pēc vēl viena centrējuma no kreisās malas vēlreiz pie bumbas tika Malašenoks, taču sitiens īsti neizdevās. Vēl brīdi vēlāk atkal no tās pašas kreisās malas pēc auta izspēles Lapkovskis no pāris metru attāluma ar gavu sita virsū Varažinskim. Bumbu abas komandas kontrolēja līdzīgos apmēros, taču mājinieku uzbrukumi bija krietni bīstamāki.

20. spēles minūtē komandas apmainījās vārtu guvumiem. Vispirms Bogdaškins metrus 25 no vārtiem pēc standartsituācija centrēja bumbu uz tālo vārtu stūri, kur Maksims Daņilovs pavisam vieglītēm ar galvu pieskārās bumbai, panākot 2:0! Tiesa, ilgi prieki par starpības dubultošanu nebija – jau nākamajā uzbrukumā liepājnieki atguvās, kad Kalns ar fantastisku piespēli no kreisās malas vārtu priekšā atrada Iļju Šadčinu, kurš raidīja bumbu vārtos – 2:1.

24. minūtē Jurģis Kalns ar labu tālšāvienu raidīja bumbu vārtu tuvajā stūrī, bet Ikstens nodemonstrēja savu meistarību, atsitot bumbu. 31. minūtē pēc Jemeļina piespēles Šadčins izgāja viens pret Ikstenu, taču sita garām vārtu tālajam stūrim, neizmantojot lielisku iespēju izlīdzināt rezultātu. Savu gan Šadčins panāca – pēdējā pirmā puslaika uzbrukumā Iļja atkal pieslēdzās uz nenosegto tālo vārtu stūri un ar galvu raidīja bumbu vārtos, panākdams 2:2!

Otrā puslaika pirmajās minūtēs pārsvars piederēja viesiem no Liepājas, viņi vairāk pieturēja bumbu, izveidoja pa kādam momentam, taču nekas īpaši bīstams neveidojās. 55. minūtē Grigaravičs saņēma piespēli, ieskrienot soda laukumā, taču tur liepājnieki precīzi nospēlēja aizsardzībā, neiztralizējot bīstamo momentu. 61. minūtē Grigaravičs piespēlēja Daņilovam soda laukumā, kurš asi sita pa vārtiem, taču Varažinskis bija vietā un bumbu atvairīja. 68. minūtē Zirnis pa kreiso malu iesāka Liepājas uzbrukumu, bumba nonāca labā sitiena pozīcijā Savaļniekam, taču bumba lidoja garām vārtiem.

Tuvojoties mača izskaņai, Liepājas ofensīva nopluka, un “Jelgava” atkal biežāk veidoja uzbrukumus. 79. minūtē pēc liepājnieku kļūdas Grigaravičs saņēma bumbu pretī vārtiem pie soda laukuma robežas, taču sita pāri vārtiem. 83. minūtē kārtējā jelgavnieku ofensīva noslēdzās bez precīziem sitieniem. Brīdi vēlāk liepājnieki veica trīs stūra sitienus pēc kārtas, bet taustāms rezultāts izpalika. 88. minūtē Vēdriņš ar lielisku piespēli no kreisās malas atrada vārtu tuvumā Ošu, kurš neizmantoja izcilu izdevību izraut uzvaru mājiniekiem un ar galvu sita garām vārtiem.

Dramatiskie abu komandu centieni izraut uzvaru mača izskaņā uzkurināja sanākušo publiku, un atmosfēra stadionā bija tie”am patīkama, taču rezultāts vairs nemainījās, un spēle noslēdzās ar neizšķirtu – 2:2.

Jelgava – Liepājas metalurgs 2:2 (2:2

)Vārti: Malašenoks 6′, Daņilovs 20′ – Šadčins 21′ 45′
Brīdinājumi: Gubins 13′, Malašenoks 59′
Jelgava: Ikstens, Gubins, Petrenko, Lapkovskis, Freimanis, Grigaravičs (Barinovs 91′), Redjko, Bogdaškins (Vērdiņš 69′), Malašenoks (Medeckis 84′), Ošs, Daņilovs.
Liepājas metalurgs: Varažinskis, E.Šlampe (I.Šlampe 82′), Zirnis, Flaksis, Jemeļins, Soloņicins, Kiriļins (Ikaunieks 72′), Savaļnieks, Šadčins, Afanasjevs (Zuntners 79′), Kalns.
Galvenais tiesnesis: Ivars Caune