“Liepājas metalurgs” piekāpjas “Skonto”

27.10.2010 17:01

Šodien “Liepājas metalurga” futbolisti trešo reizi sezonā virslīgā tikās ar no zelta medaļām rokas stiepienā esošo “Skonto”. Līdz šim savstarpējās spēlēs liepājnieki bija spējuši iegūt tikai vienu punktu. Diemžēl vēlreiz zaudējām, un atkal ar 1:2 savās mājās.

Spēle sākās ar vairākiem metalurgu uzbrukumiem, tomēr jau 13.minūtē mājiniekus sarūgtināja Turkovs, kuru sekmīgi sitiena pozīcijā izvirzīja partneri. Pēc zaudētiem vārtiem liepājnieku pārsvars kļuva vēl izteiktāks, uzbrukumu viļņi sekoja cits citam, viesi savukārt uzskatāmāk attīstīja pretuzbrukumu taktiku, lielāko puslaika daļu aizargājoties. Mājinieki īsti nespēja tikt līdz noslēdzošam sitienam – te patraucēja aizsargi, te neprecīza pēdējā piespēle. Bīstamākais sitiens padevās Kalnam, kura raidījumu tālajā vārtu stūrī izcēla “Skonto” vārtsargs Ikstens. Puslaika izskaņā gan lieliska izdevība dubultot panākumu bija viesiem – bumbas ceļā stājās Spole.

Pirmais stūra sitiens otrajā puslaikā pie mājinieku vārtiem beidzās ar… zaudētiem vārtiem. Mūsu aizsargi nesadalīja pretspēlētājus un Smirnovs bija par viņiem veiklāks – 0:2. Liepājnieki turpināja vērpt uzbrukumus, bet viesi prasmīgi uzmanīja pieeju savam soda laukumam. Vienā no epizodēm skontieši nogāza Tamošausku un japānis Akahoši nedaudz pabojāja savu šā gada labākā leģionāra reputāciju – viņa sitienu no 11 metru atzīmes Ikstens atvairīja. 13 minūtes līdz pamatlaika beigām Rakels atgrieza cerību – pēc Grebja piespēles viņš paguva iebakstīt bumbu garām Ikstenam vārtu tīklā – 1:2. Otrie vārti brieda, brieda, emocijas šķīlās, tiesnesis kartiņas dalīja. Bija viss. Tikai vārtu vairs ne.

Pēc šīs uzvaras “Skonto” futbolisti spēra platu soli pretī čempionu titulam, jo divas kārtas pirms pirms čempionāta noslēguma viņi tuvākos sekotājus “Ventspils” futbolistus apsteidz par sešiem punktiem.

Kā ziņots, pārējās 25.kārtas spēlēs trešdien “Ventspils” ar 4:1 (1:0) pieveica Rīgas “Jaunību”, “Jelgava” ar 2:0 (1:0) uzvarēja Rēzeknes “Blāzmu”, Daugavpils “Daugava” ar 1:0 (1:0) pārspēja Ventspils “Tranzit”, bet “Olimps”/RFS ar 3:0 (3:0) uzvarēja “Jūrmala-VV” futbolistus.

Līdz ar to kopvērtējumā divas kārtas pirms čempionāta noslēguma “Skonto” komandai ir 65 punkti, tai ar 59 punktiem seko “Ventspils”, bet “Liepājas metalurga” komandai ir 55 punkti.

“Skonto” futbolistiem, lai izcīnītu čempiontitulu, atlikušajos divos mačos jātiek vismaz pie viena punkta vai jācer, ka konkurenti zaudēs punktus. Priekšpēdējā kārtā “Skonto” svētdien savā laukumā uzņems “Ventspils” futbolistus, bet pēdējā kārtā spēlēs ar pastarīšiem “Jaunība”.