Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepājas metalurgs” principiālā duelī uzvar novājināto “Spartaku”

04.08.2013 21:03

Šovakar “Slokas” stadionā Jūrmalā tika aizvadīta SMScredit.lv Virslīgas 15.kārtas spēle. “Liepājas metalurgs” viesojās pie “Spartaka”, kā galvenā trenera vietas izpildītājs ir bijušais liepājnieks Aleksandrs Stradiņš, kurš uz “Spartaku” ir pārvilinājis arī vairākus Liepājas jauniešus. “Liepājas metalurgam” izdevās īsā laikā “Spartaku” uzvarēt jau otro reizi (2:1) un apsteigt tiešos konkurentus arī turnīra tabulā.

Ja “Liepājas metalurgam” diskvalifikācijas dēļ nespēlēja Dmitrijs Hmizs, Jūrmalas “Spartakam” dažādu iemeslu dēļ laukumā devās pavisam zaļš sastāvs. Komandu pametuši tādi pieredzējuši spēlētāji kā Andrejs Pavlovs, Viktors Morozs, Dmitrijs Halvitovs un Nauris Bulvītis, rezervē palika arī Aleksejs Višņakovs, Jānis Skābardis un Andrejs Panasjuks, līdz ar to jūrmalnieku sākumsastāvā vecākais bija 23 gadus vecais salvadorietis Rikardo Uljoa. Viesu pamatsastāva vidējais vecums vairāku veterānu dēļ bija 25.4 gadi, toties jūrmalnieki pretī lika 19.5 gadus.

Par spīti ievērojami novājinātam sastāvam, pirmais puslaiks sākās visai līdzīgā cīņā. Tiesa, 14.minūtē liepājnieki atklāja rezultātu. Viesi izspēlēja labu kombināciju, un Jurģis Kalns viegli pie tālā staba pielaboja piespēli no kreisās malas (1:0). Pēc tam “Spartaks” aktivizējās, un Romāns Mickevičs trāpīja pa tālo vārtu stabu. Liepājnieki atbildēja ar to pašu – Kalns pēc standartsituācijas leca visaugstāk, un bumba no viņa galvas lidoja pret vārtu stabu. “Spartaks” aktīvi uzbruka un puslaika izskaņā izcēlās pretuzbrukumā – pēc teicamas piespēles aci pret aci ar Raivo Varažinski izskrēja Kevins Mena, un kolumbietis, pārspējot vienaudzi, guva ceturtos vārtus šosezon.

Otrajā puslaikā liepājnieku pārsvars jau bija ievērojamāks, un viesiem atkal izdevās gūt ātrus vārtus. Puslaika septītajā minūtē ar sitienu no distances augšējā vārtu stūrī trāpīja Valērijs Afanasjevs. Virslīgas debitants Rihards Ozols līdz bumbai nespēja aizsniegties – 2:1 “Liepājas metalurga” labā. Vēlāk liepājniekiem bija daudz iespēju dubultot pārsvaru. Viens pats vairākus momentus izšķērdēja pagājušā mača divu vārtu autors Iļja Šadčins, kurš šovakar vienreiz trāpīja arī pa vārtu pārliktni. Spēles pēdējās 15 minūtēs liepājnieki arvien vairāk domāja par savu vārtu drošību, bet “Spartaks” tā arī neizveidoja reālu izdevību, lai izrautu neizšķirtu. “Liepājas metalurgs” Virslīgā nebija uzvarējis četras spēles pēc kārtas (trīs neizšķirti un zaudējums), bet “Spartaks” pēdējo četru maču laikā ir ticis tikai pie viena punkta.

“Spartaks” – “Liepājas metalurgs” 1:2 (1:1)

Vārti: Mena 42′ – Kalns 14′, Afanasjevs 52′.
Brīdinājumi: Daņilovs – E.Šlampe.
Spartaks: Ozols, Kņūts, Daņilovs, Kulmanakovs, Kazačoks, Bagdasarjans (Kastanjeda 46′), Mickevičs, Garsija (Siņicins 72′), Angulo (Višņakovs 57′), Mena, Uljoa.
Liepājas metalurgs: Varažinskis, E.Šlampe, Zirnis, Jemeļins, Flaksis, I.Šlampe, Kalns, Soloņicins (Zuntners 46′), Šadčins, Afanasjevs (Gucs 82′), Savaļnieks (J.Ikaunieks 80′).
Tiesnesis: Mareks Ķere.