Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Liepājas metalurgs” sagrauj “Skonto”

19.10.2009 07:01

Svētdienas LMT Virslīgas centrālajā spēlē Rīgā “Liepājas Metalurgs” ar 6:1 vienkārši iznīcināja “Skonto”. “Hattrick” liepājnieku rindās 17 gadus vecajam talantam Denisam Rakelam. “Skonto” tādējādi praktiski zaudējusi cerības uz čempionu titulu.

Šajā svarīgajā spēlē jau no paša sākuma, neskatoties uz viesu statusu, labāk izskatījās liepājinieki. Un viņi arī prata ātri izvirzīties vadībā. Jau 8. minūtē ļoti meistarīgs tālsitiens padevās Andrejam Perepļotkinam, kurš ar spēcīgu raidījumu trāpīja tuvējā vārtu devītniekā. Skontieši centās atbildēt, taču īpaši tuvu izlīdzinājumam nebija (Oļegs Laizāns izniekoja daudzsološu soda sitienu, bet pēc stūra sitiena pa vārtu stabu tika trāpīts pēc pārkāpuma izdarīšanas). Turpretī “Metalurgs” atbildēja krietni asāk. Tik asi, ka 29. minūtē krita arī otrie vārti. Prohorenkovs izdarīja lielisku piespēli uz 17 gadus veco Denisu Rakelu, kurš, nonācis aci pret aci ar vārtsargu, savu iespēju izmantoja nevainojami un jau 2:0 liepājnieku labā! Šajā brīdī viesi sāka spēlēt piesardzīgi, līdz minimumam samazinot momentu skaitu spēlē. Rezultātā 1. puslaikā vairs nekas nemainījās, un komandas devās pārtraukumā pie 2:0 viesu labā.

Kas zina, kā būtu mainījusies spēles gaita, ja “Skonto” būtu izdevies realizēt kādu no savām divām lieliskajām iespējām 2. puslaika pašā sākumā. Vispirms uz maiņu uznākušais Andrejs Agafonovs tika pie sitiena no ļoti tuvas distances, taču atvairīja pretī panākušais vārtsargs Viktors Spole. Tad vēl vairāki stūra sitieni, līdz rīdzinieki radīja vēl vienu momentu – Aleksandrs Cauņa no soda laukuma robežām trāpīja pa liepājnieku vārtu pārliktni… “Skonto” turpināja censties, taču “Metalurgam” pēc šiem trauksmes zvaniem izdevās atvirzīt spēli nedaudz no saviem vārtiem. Atvirzīt un nokautēt skontiešus 2. puslaika vidū.

Proti, 60. un 66. minūtē “Metalurgs” iesita vēl divus vārtus un panāca graujošo 4:0. Vispirms Cauņa zaudēja bumbu pie pretinieku soda laukuma, Igors Aleksejevs izdarīja tālu piespēli uz aktīvo Rakelu, kurš savukārt nepaskopojās, atdodot bumbu izgājienam viens pret vienu Prohorenkovam, un šis uzbrucējs panāca 3:0. Bet drīz vien savus vārtus guva arī Virslīgas rezultatīvākais spēlētājs Kristaps Grebis, kurš ieripināja bumbu tukšos vārtos pēc Rakela piespēles un “Skonto” vārtsarga kļūdas 4:0! “Skonto” vienus vārtus atspēlēja no 11 metru soda sitiena atzīmes (Vladimirs Koļesņičenko), bet, šķiet, tas tikai sadusmoja liepājniekus, kuri beigās padarīja rezultātu pavisam nepieklājīgu.

“Skonto” – “Liepājas metalurgs” 1:6 (0:2)

Vārti: Koļesņičenko 73′ (11m) – Prohorenkovs 8′, 60′, Rakels 29′, 80′, 84′ Grebis 66′.
Brīdinājumi: Gamezardašvili – Rafaļskis, Zirnis.
Skonto: Vlasovs, Hščanovičs, Gamezardašvili, Smirnovs, Fertovs, Blanks, Laizāns, Tarasovs (Agafonovs 38′), Cauņa, Koļesņičenko, Perepļotkins.
Liepājas metalurgs: Spole, Kļava, Zirnis, Rafaļskis, Rakels, Tomašauskas, Kirhners, Prohorenkovs, Grebis, Aleksejevs, Jemeļins.
Tiesnesis: Andrejs Sipailo.