Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

“Liepājas Metalurgs” sezonu beidz ar graujošu uzvaru

08.11.2009 17:55

LMT Virslīgas 2009.gada čempioni “Liepājas Metalurga” futbolisti šodien Salaspilī ar graujošu uzvaru 8:2 pielika treknu punktu veiksmīgajai sezonai, pārspējot vietējo “Daugavu”. Divus vārtus liepājnieku labā guva Maksims Rafaļskis un Kristaps Grebis. Kristapam tādējādi 30 gūtie vārti šosezon.

Lai arī liepājniekiem, kā tautā saka, “vairs neko nevajadzēja”, tomēr kaut vai aiz cieņas pret atbraukušo liepājnieku fanu desantu bija goda lieta arī pēdējā spēlē izcīnīt uzvaru. Liepājnieku fani Salaspils stadionā radīja līdz šim vēl neredzētu troksni, aktīvi atbalstot savu komandu. Abas komandas spēli sāka salīdzinoši mierīgi, tomēr aktīvāki bija liepājnieki. Arī “Daugavas” futbolisti centās, izveidoja pāris bīstamas situācijas tieši puslaika sākumā. Tomēr laikam ritot, arvien pārliecinošāk pretinieku laukumā sāka dominēt “Liepajas Metalurga” spēlētāji. Pirmo vārtus spēles 18 minūtē guva Kristaps Grebis, kuram šie bija jau 29.vārti sezonā. Vēlāk lieliski darbojās Maksims Rafaļskis – vispirms viņš pirmais pielaboja bumbu pēc Dzelmes atvairītā sitiena, dubultojot pārsvaru. Jau pēc minūtes Maksims guva vēl vienus vārtus – šoreiz tehniski pārmetot bumbu pāri “Daugavas” vārtsargam Dzelmem – 3:0. Spēles 43.minūtē uz maiņu laukumā nākušais Kamešs guva arī ceturtos vārtus, viens pats veicot iespaidīgu reidu no laukuma vidusdaļas un sitot bumbu augšējā vārtu stūrī. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās – 4:0 liepājnieku labā.

Otrais puslaiks sākās ar trim maiņām “Daugavas” sastāvā – treneris Beļajevs veica vārtsargu maiņu, sūtot laukumā jauno Sabirovu Dzelmes vietā, bet Kamerilovs nomainīja Korabļovu. Un uzreiz arī tika gūti vārti, taču tos neguva mājinieki. Antons Jemeļins neveiksmīgi nospēlēja aizsardzībā savā vārtu priekšā, raidot bumbu savos vārtos. 56.minūtē kārtējo reizi iepriecināja jaunais Rakels – pats sev izkārtojot vārtu gūšanas momentu, Deniss sita nekļūdīgi vārtu apakšējā tālajā stūrī – 5:1. Liepājnieki arī spēles turpinājumā laukumā dominēja pilnībā, vienu pēc otras radot bīstamas situācijas pretinieku vārtu priekšā. 64.minūtē liepājnieku faniem sevišķi gaidīts notikums – Kristaps Grebis noapaļoja savu šosezon gūto vārtu skaitu uz 30, precīzi raidot bumbu vārtu apakšējā stūrī no 17 metriem. Neilgi pēc tam Arturs Fjodorovs guva arī otros vārtus “Daugavas” labā – 2:6. 74.minūtē komandas biedru darbu pabeidza veterāns Dobrecovs, kuram atlika bumbu ieraidīt tukšos vārtos, palielinot rezultātu uz 7:2. Pēc četrām minūtēm pirms neilga momenta uz laukumu uznākušais Kalniņš guva astotos vārtus, rezultātu padarot jau pavisam nepieklājīgu. Spēles gala fezultāts 8:2 – “Liepājas Metalurgam” graujoša uzvara.