Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

“Liepājas metalurgs” uzvar un iekļūst Eiropas līgas nākamajā kārtā

12.07.2012 18:43

Šovakar “Liepājas metalurga” futbolisti UEFA Eiropas līgas 1. kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē “Daugavas” stadionā ar 4:0 uzvarēja Sanmarīno komandu “La Fiorita” un iekļuva nākamajā turnīra kārtā.

“Metalurgam” pirmajā mačā viesos bija iespaidīgs pārsvars bumbas kontrolē, taču gūt vārtus izdevās tikai divas reizes. Vispirms 40. minūtē pēc centrējuma no kreisās malas “La Fiorita” aizsardzība “aizmiga”, aizmirstot par kurzemnieku debitanta Rīša Leliugas pieskatīšanu, bet liepājnieku pārsvaru 90. minūtē dubultoja Genādijs Soloņicins, pēc kura centrējuma kļūdījās Sanmarīnko komandas vārtsargs. Rezultātā maču Liepājā mājinieki sāka ar divu vārtu pārsvaru divu spēļu summā.

Maču kurzemnieki iesāka ļoti veiksmīgi un jau mača pirmajā minūtē noorganizēja viesiem aukstu dušu. Nebija pagājusi pat minūte, kad spēles rezultātu atklāja Vladimirs Kamešs. Arī mača turpinājumā bumbu vairāk kontrolēja laukuma saimnieki un viesiem tālāk par laukuma centru visbiežāk neizdevās tikt. Spēles 14. minūtē Valerijs Afanasjevs pa kreiso laukuma malu ielauzās pretinieku soda laukumā un lieliski atspēlēja pirmo vārtu autoram, taču nekā. Kamešs bumbu raidīja krietni pāri ”La Fiorita” vārtiem. Pēc mirkļa tam pašam Kamešam bija vēl viena lieliska iespēja gūt vārtus. Viesu soda laukumā neatļauti tika kavēts viens no mājiniekiem un 11 metru soda sitienu devās izpildīt Kamešs, tomēr rezultāta pārsvaru dubultot viņam neizdevās. Veiksmīgi nospēlēja ”La Fiorita” komandas vārtsargs un rezultāts tobrīd nemainījās. Arī puslaika turpinājumā liepājnieki krietni vairāk kontrolēja bumbu un rotaļājoties veidoja vienu vārtu gūšanas momentu pēc otra, taču izšķirošajā fāzē pietrūka veiksmes un precizitātes. Tikmēr pretinieki vairākkārt spēlēja bīstami, nopelnot arī dzeltenās kartītes. Vienīgo kaut cik bīstamo momentu viesi izveidoja 26. minūtē, taču vietā bija Pāvels Šteinbors. Tuvojoties puslaika beigām, liepājnieku ofensīva nedaudz noplaka, taču arī viesi neko bīstamu izveidot nespēja. Pirmā puslaika beigu rezultāta – 1:0.

Arī otrajā spēles puslaikā krietni vairāk uzbruka mājinieki, taču neko vairāk par skaļām nopūtām no tribīnēm dzirdēt tā arī neizdevās. Momenti bija, taču atkal un atkal pietrūka precizitātes. Viens no labākajiem vārtu gūšanas momentiem mājiniekiem radās 67. spēles minūtē, kad pēc standartsituācijas Pāvels Surņins bumbu raidīja vien nedaudz pāri viesu vārtu devītniekam. Pēc brīža liepājnieki savu iespēju izmantoja. Pa laukuma labo malu soda laukumā ielauzās Kamešs, piespēlēja Afanasjevam, kurš no lieliskas pozīcijas nekļūdījās, panākot 2:0. īsi pēc vārtu zaudējuma viesi palika mazākumā. No laukuma tika notriekts viesu 25. numurs Beločī… Liepājnieki turpināja dominēt un mača 82. minūtē viņiem radās vēl vien iespēja izpildīt 11 metru soda sitienu. Genādījs Soloņicins šoreiz nekļūdījās, bumbu raidīja vārtu labajā augšējā stūrī, panākot 3:0. Pēc brīža Vugars Askerovs no tuvas distances panāca jau graujošo 4:0. Kā vēlāk izrādījās, tad tas arī bija viss šajā mačā.

Otrajā kārtā liepājniekiem pretī stāsies poļu ”Legia” komanda.

Liepājas metalurgs – La Fiorita 4:0 (1:0)
Vārti: Kamešs 1’, Afanasjevs 72’, Soloņicins 82’, Soloņicins (11 m.s.s) 82’,
Liepājas metalurgs: Šteinbors, Kļava, Kamešs, Bagužis, Krjauklis, Leliuga, Savaļnieks, Surņins, Mihadjuks, Afanasjevs, Soloņicins
La Fiorita: Montanari, G. Bollini, Enakarhire, Bučī, Konfalone, Mazolla, Kavallī, F. Bollini, Perota, Parma, Rinaldi
Brīdināti: Mazolla, Parma

Divu spēļu summā: 6:0