“Liepājas metalurgs” viegli uzvar un kļūst par vicelīderi (video)

29.09.2012 15:44

Šodien Virslīgas 31. kārtas pirmajā spēlē Slokā vietējais “Spartaks” diezgan bezcerīgi ar 0:3 zaudēja “Liepājas metalurgam”. Divi vārti uzvarētāju labā Valērijam Afanasjevam, bet Dmitrija Kalašņikova komanda šobrīd izvirzījusies 2. vietā.

Lai gan “Spartaka” treneris Armīns Narbekovs sākumsastāvā iekļāva piecus leģionārus (maksimāli atļautais skaits), rezervē tika atstāts rezultatīvais uzbrucējs Davids Kortess. “Liepājas metalurgam”, kas nevar lepoties ar sastāva dziļumu, atkal izgāja visi labākie, lielākoties uzbrūkoša plāna futbolisti. Liepājniekiem, lai turpinātu cīņu par čempionu titulu, derēja tikai uzvara, kaut pretī stājās “Spartaks”, kas nule apstādināja citu titula kārotāju “Skonto”.

“Metalurgam” padevās lielisks sākums, kaut gan palīdzēja arī pretinieki. Kāds no “Spartaka” futbolistiem zaudēja bumbu savā laukuma pusē, pie tās tika Ritis Leliūga, kurš lielā ātrumā izlauzās cauri jūrmalnieku aizsardzībai kā sviestam (viegli tika apspēlēts Nauris Bulvītis) un realizēja izgājienu viens pret vienu, pārmetot bumbu Aleksandram Vlasovam pāri – 1:0! 15. minūtē Bulvītis pieļāva vēl vienu kļūdu, atspēlējot atpakaļ, tomēr Valērija Afanasjeva izgājienā Vlasovs šo kļūdu laboja. “Spartakam” pirmo momentu radīja Romāna Mickeviča reids, bet Pāvels Doroševs pirmo reizi nopietni iesaistījās cīņā 29. minūtē, kad labs tālšāviens pēc individuālas darbības sekoja no Patrika Tvumasi puses. Cits “Spartaka” leģionārs Žozefs Gjavū tikmēr izcēlās ar rupjām darbībām, tostarp saņemot brīdinājumu par iebraukšanu kājās Vladimiram Kamešam. Pēc puslaika – 1:0 Liepājas labā.

Pēc pārtraukuma laukumā nāca Kortess, bet gandrīz uzreiz “Metalurgs” panāca 2:0. Pēc Doroševa tālu sistās bumbas pa to netrāpīja Konstantīns Budilovs, un Afanasjevs pēc māņkustības no 16 metriem pārspēja Vlasovu! Pie 2:0 “Metalurgs” centās spēlēt prātīgi, galveno uzmanību pievēršot tempa slāpēšanai, bet pie iespējas arī devās uz priekšu, nopelnot pāris bīstamas standartsituācijas. Pēc vienas no tām liepājniekiem izdevās gūt arī trešos vārtus – Afansjevs skaisti realizēja soda sitienu, gūstot savus jau 9. vārtus sezonā. Diemžēl 1. puslaikā virmojošās rupjības uzplaiksnīja arī 2. puslaika vidū, ar sitieniem apmainījās Duvans Kastanjeda un Toms Mežs, tiesnesim Ivaram Caunem parādot sarkanās kartītes abiem šiem futbolistiem (Mežam otrais brīdinājums + sarkanā). Spēles beigās iespējas bija abām komandām (konkrēti – Antonam Jemeļinam un Ģirtam Karlsonam), bet rezultāts vairs nemainījās – 3:0 “Metalurga” labā. “Spartaks” jau ceturto maču pēc kārtas neguva vārtus, bet “Metalurgs” šobrīd pacēlies uz 2. vietu.