Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Liepājas” zaudējumi pret Latvijas vadošo trijnieku turpinās arī Valmierā

Arī otrajā savstarpējā spēlē šosezon “Valmiera” pārspējusi “Liepājas” futbolistus (1:0), svinot trešo panākumu pēc kārtas un sagādājot sāncenšiem trešo neveiksmi pēc kārtas. Vienīgos vārtus jau 9. minūtē vidzemnieki guva pēc viesu kapteiņa Marko Simiča neveiksmīga raidījuma savos vārtos.

19.05.2021 22:09

Kamēr “Liepājas” sākumsastāvā atgriezās Artūrs Karašausks, tikai ceturto reizi maču sāka Dmitrijs Baga un vārtos atkal notika rotācija, pieredzējušo Oleksandru Ribku aizvietojot Krišjānim Zviedrim, valmieriešu galvenais treneris Tamazs Pertija veica četras izmaiņas un pirmoreiz sezonā uz beņķa atstāja Latvijas izlases uzbrucēju Raimondu Krolli. Viņa prombūtnē kapteiņa apsējs nonāca pie Alvja Jaunzema, kurš atgriezās labā centra pussarga lomā, bet Jaunzema vietā aizsardzības labais flangs tika Maksimam Toņiševam.

“Valmiera” labāk sāka spēli un jau devītajā minūtē guva vārtus, taču paveica to kuriozā veidā – Zviedris glāba pēc Ibrahīmas Sova sitiena, tomēr bumbu atvairīja pret liepājnieku kapteini Marko Simiču, no kura apaļais priekšmets nodevīgi atleca vārtos (0:1). “Liepājas” uzbrukums ilgu laiku bija gaužām nemanāms, taču puslaika otrajā pusē vairākas iespējas bija Mihailam Gordeičukam un Hoganam Ukpam – glābt nācās gan pārliktnim, gan Rihardam Matrevicam.

Viesu uzbrukumi turpinājās arī pēc pārtraukuma, un otrā puslaika ievadā tuvu vārtu guvumam bija gan Ukpa, gan Karašausks, gan arī Dodo, kurš Matrevicu mēģināja pārspēt šķērītē. 18 minūtes līdz pamatlaika beigām Pertija laukumā sūtīja trešo centra aizsargu Danielu Balodi, no 4-1-2-1-2 pārejot uz 5-3-2, un vidzemnieki izmisīgi atvairīja kurzemnieku beigu spiedienu – kompensācijas laikā bīstamus sitienus izpildīja arī Eduards Tīdenbergs un Sedinā Keitā. “Liepāja” šosezon visās sešās spēlēs zaudējusi abiem Rīgas grandiem “Riga” un RFS un šā vakara pretiniecei “Valmierai”, bet kopš 2019. gada 27 savstarpējās cīņās zaudējusi 19 reizes un izcīnījusi tikai trīs uzvaras.

“Valmiera” – “Liepāja” 1:0 (1:0).
Vārti: Simičs 9′ (s.v.).
Brīdinājumi: Želizko, Falls, Jaunzems, Matrevics – Ukpa.
Valmiera: Matrevics – Falls, Davā, Gadrani, Toņiševs (Krollis 56′) – Želizko – Silagadze (Diaņs 72′), Jaunzems – Jokota (Mena 86′) – Sovs (Punculs 86′), Gejs (Balodis 72′).
Liepāja: Zviedris – Veretilo, Keitā, Simičs, Tīdenbergs – Berjozkins, Baga – Karašausks, Ukpa (Stuglis 75′), Gordeičuks (Ikaunieks 69′) – Dodo.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs.