Liepājniece atnes uzvaru Latvijas U17 futbola izlasei

Latvijas U17 meiteņu futbola izlase Fēru salās 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas B līgas otrās kārtas turnīra pirmajā spēlē ar rezultātu 2:1 (1:0) uzvarēja laukuma saimnieces. Abus vārtus mūsējo labā guva liepājniece Annija Gabriela Andersone.

19.03.2024 07:15

Spēles ievadā ar sitieniem pa vārtiem atzīmējās abas komandas, tomēr neliels iniciatīvas un teritoriālais pārsvars piederēja Latvijai.

Laukuma saimnieču centienos pārliecinoši Latvijas izlases vārtos darbojās Kristiāna Ustiņenkova.

Puslaika pašās beigās Latvijas izlases pūliņus ar gūtiem vārtiem atalgoja kapteine Annija Gabriela Andersone, kura pēc bumbas atņemšanas un pretinieces apspēlēšanas lika kapitulēt pretinieču vārtsardzei.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs izgājienā lieliska iespēja dubultot pārsvaru bija Līvai Šteinbergai, bet mazliet vēlāk savus otros vārtus guva Andersone, izmantojot acīgu Paulas Dzenes piespēli.

Pretinieces gan 63. minūtē atjaunoja intrigu, kad pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem izraidīt bumbu no sava soda laukuma latvietes ļāva Fēru salu uzbrucējai nonākt vienatnē pret Ustiņenkovu.

Atlikušajā laikā ar saviem pienākumiem aizsardzībā Latvijas izlase galā tika pārliecinoši un iegūto pārsvaru nosargāja.

Starta vienpadsmitniekā bez Andersones laukumā devās vēl divas “Liepājas Futbola skolas” pārstāves. Labajā malā visas 90 minūtes spēlēja Rūta Vagule, bet uzbrukumā darbojās Helēna Reinfelde.

Helēnu 83. minūtē nomainīja viņas kluba biedrene Ance Meijere, bet rezervē palika Liepājas vārtsardze Katrīna Baroniņa.

Latvijas U17 izlasei 20. martā sekos tikšanās ar Rumāniju, kas iepriekš zaudēja vietu A līgā, bet 23. martā pretiniekos būs Gruzija.