Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Liepājnieces galotnē iemieg un ielaiž trīs golus

Sieviešu futbola līgas 21. kārtas pārceltajā spēlē ”Liepājas Futbola skola” nedēļas laikā otro reizi sacentās ar savu tiešo sāncensi par 2. vietu FK ”Olaine”. Cīņa ritēja līdzīgi līdz otrā puslaika vidum, bet tad viešņas guva trīs vārtus un mūsējās piekāpās ar 2:4 (1:1).

Pirmos vārtus mūsu komandas labā šajā mačā guva Kira Šarija. (Foto: Ģirts Gertsons)
05.09.2023 06:08

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa, Brigmane, Meijere, Andersone (S. Čamane), Reinfelde, Propošina, Paegle, Vagule (Dreimane), Šarija, Freidenfelde, Saule.

Pirms nedēļas komandas tikās 14. kārtas spēlē, kad liepājnieces viesos izcīnīja negaidīti pārliecinošu uzvaru ar 6:2.

Pārceltā 21. kārtas cīņa norisinājās ”Daugavas” stadiona rezerves laukumā, un olainetes sniedza skaļu revanšu.

Pirmās 15 minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, abām komandām apmainoties pa reizei ar pusmomentiem. Spēles temps nebija augsts, un cīņa pārsvarā ritēja laukuma vidusdaļā.

Pirmā bīstamā epizode izveidojās 25. minūtē, kad iniciatīvu uzņēmās Laura Paegle, tomēr viņas reids un sekojošais sitiens vārtu devītniekā mērķi nesasniedza.

Pretinieces uzreiz gan atbildēja ar bīstamu centrējumu no kreisā flanga, bet arī šoreiz labvēlīgā epizode netika realizēta.

Trauksmes zvanu mūsējās nesadzirdēja, un jau nākamajā uzbrukumā rezultāts tika atklāts. Ar pretinieču pirmo sitienu Elza Renāte Strazdiņa tika galā, bet atkārtots raidījums no tuvas distances sasniedza mērķi, un 27. minūtē mūsējās nonāca iedzinējos.

Ilgi gan viešņas negozējās vadībā, jo pēc sešām minūtēm Annijas Gabrielas Andersones piespēli vārtu guvumā pārvērta Kira Šarija.

Otrajā puslaikā temps kļuva augstāks, bet joprojām cīņa bija visnotaļ līdzvērtīga. Liepājnieces vairāk piesātināja laukuma vidusdaļu, bet pretinieces draudus veidoja ar žiglajām malējām spēlētājām.

Lai gan bumbas kontrolē neliels pārsvars bija mājiniecēm, tomēr viešņu prettriecieni bija gana draudīgi. Laba iespēja mainīt rezultātu bija Emijai Emīlijai Saulei, bet viņas tālšāviens norībināja vārtu pārliktni.

Vēl pēc mirkļa olainietes iekrita uz pretuzbrukumu, un Andersone 62. minūtē izvirzīja mūsējās vadībā. Pēc šīs epizodes pilnībā mainījās abas komandas – liepājnieces laukumā apstājās, savukārt oponentes ar jaudīgu spēli lauza laukuma saimnieču aizsardzību.

Pārliecinoši olainietēm darbojās abi flangi, un 16 minūšu laikā viešņas iesita trīs golus, revanšējoties par smago zaudējumu iepriekšējā cīņā.

Nākamo spēli ”Liepājas Futbola skola” aizvadīs 9. septembrī savā laukumā ar FK ”Iecava”.

Komentārs

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Zaudējām bez variantiem, ar to visu, ka bijām vadībā ar 2:1. Olainietes šķita vairāk motivētas un vairāk vēlējās izcīnīt uzvaru. Arī spēle viņu izpildījumā bija pārliecinošāka, un laukumā viņas panāca to, ko vēlējās.

Varu pateikt, ka zaudējums sākās jau pie spēles plāna veidošanas, ne visai sekmīgi izvēlējos sastāvu šim mačam un arī neizdevās veikt pareizākās maiņas pareizos brīžos. Tādējādi par zaudējumu uzņemos pilnu atbildību.