Svētdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Liepājnieki palīdz sagraut Islandi

08.10.2006 16:57

0

Negaidīti pārliecinošu uzvaru 2008.gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas turnīra F grupas spēlē sestdien izcīnīja Latvijas futbola izlase, kas ar Rīgā ar 4:0 (3:0) sagrāva Islandes valstsvienību. Latvijas izlasei tā bija pirmā uzvara divos mačos, bet Islande piedzīvoja otro zaudējumu trīs spēlēs. 17.minūtē pēc Jura Laizāna piespēles liepājnieks Ģirts Karlsons guva pirmos vārtus Latvijas labā, bet pēc minūtes Māris Verpakovskis dubultoja Latvijas pārsvaru. 28.minūtē Verpakovskis guva savus otros vārtus mačā, panākot jau 3:0 Latvijas labā.

Otrā puslaika sākumā – 52.minūtē – pēc individuālas darbības ceturtos vārtus Latvijas izlases labā ar teicamu sitienu guva uz maiņu iznākušais Aleksejs Višņakovs. Mačs iesākās ar abu komandu aktīvu darbību uzbrukumā – jau otrajā minūtē pēc Latvijas izlases aizsargu kļūdas labu izdevību neizmantoja islandiešu uzbrucējs Eidurs Gudjensens. Vēl pēc brīža labu piespēli no Gudjensena saņēma Kari Arnasons, taču pēc viņa centrējuma Latvijas futbolisti neitralizēja bīstamo momentu.

17.minūtē Latvija atklāja rezultātu – pēc Jura Laizāna piespēles Karlsons raidīja bumbu pretinieku vārtos. Vēl pēc brīža Islande izveidoja bīstamu uzbrukumu, taču Latvijas izlases vārtsargs Aleksandrs KoIiņko tvēra bumbu. Koliņko uzreiz ar spēcīgu un tālu sitienu bumbu raidīja pretinieku laukuma pusē, kļūdu pieļāva arī Islandes aizsargi un Verpakovskis ar galvu raidīja bumbu Islandes vārtos, panākot jau 2:0. 27.minūtē Latvija izveidoja vēl vienu momentu. Pēc stūra sitiena izspēles spēcīgi sita Māris Smirnovs, taču Islandes izlases aizsargi bumbu izsita aiz saviem vārtiem. Uzreiz pēc stūra sitiena izpildes Oskars Kļava labi sita ar galvu, bumbu atvairīja Islandes vārtsargs Arni Gauturs Arasons, taču atlēkušo bumbu vārtos raidīja Verpakovskis – 3:0.

33.minūtē Islandes izlasei bija laba izdevība samazināt rezultāta starpību, tomēr Gudjensena sitienu atvairīja Koliņko. Otrais puslaiks atkal iesākās ar abu komandu uzbrukumiem. Gudjensens atkal neizmantoja Latvijas izlases kļūdu aizsardzībā, bet vēl pēc brīža viņa sitienu atvairīja Koliņko, bet 52.minūtē Višņakovs ar teicamu sitienu panāca jau 4:0 Latvijas labā. 60.minūtē Latvijas izlase gandrīz “uzdāvināja” vārtu guvumu Islandei. Bumbu, kas lēni ripoja Latvijas izlases vārtos, no pašas līnijas izsita Dzintars Zirnis, taču virsū Koliņko – bumba no Latvijas izlases vārtsarga tomēr atlēca laukumā nevis vārtos. Mača izskaņā Latvija varēja gūt arī piektos vārtus, taču Karlsons neaizsniedzās līdz Laizāna piespēlei.

“Esmu ļoti apmierināts ar spēli, man iedeva piespēli no malas, apsteidzu aizsargu un iesitu. Mēs vienmēr spēlējam uz uzvaru – iepriekšējā mačā nedaudz pietrūka veiksmes, bet šoreiz viss bija normāli,” pēc uzvaras teica vienu vārtu autors Karlsons. Latvijas izlase uzbrucējs arī atklāja, ka ir guvis nelielu savainojumu, taču tas netraucēs viņam spēlēt nākamajā mačā.

Ļoti apmierināts ar spēli bija arī Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Andrejevs. “Esmu ļoti apmierināts gan ar spēles saturu, gan ar rezultātu. Liels paldies spēlētājiem, viņi cīnījās ar milzīgu atdevi. Liels paldies arī līdzjutējiem, kuri fantastiski mūs atbalstīja šī gada pēdējā spēlē savā laukumā.” “Atšķirībā no spēles ar zviedriem, šodien veiksme bija mūsu sabiedrotā. Islandes izlasei psiholoģiski nebija viegli pēc diviem zaudētājiem vārtiem, tas atviegloja mūsu uzdevumu – mēs guvām vēl divus vārtus,” turpina Andrejevs. “Šodien paliku arī apmierināts ar vārtu gūšanas momentu realizāciju.” “Žēl, ka otro brīdinājumu saņēma Kļava, tāpēc apzināti laukumā izlaidu Kačanovu, la viņš iejustos komandā un panāktu savstarpējo sapratni ar partneriem aizsardzībā,” piebilda Latvijas izlases treneris. Andrejevs atklāja arī, ka savainojuma dēļ pēc pirmā puslaika nācās nomainīt Bleideli. “Ļoti iespējams, ka viņš Belfāstā nevarēs spēlēt.”

Savukārt Islandes futbola izlases galvenais treneris Ejolfurs Sverisons pēc mača atzina, ka Latvijas uzvara ir pelnīta. “Ļoti labi sākām maču. Ja mēs būtu iesituši pašā sākumā, spēle pavērstos daudz savādāk. Sekoja divas rupjas kļūdas aizsardzībā, par kurām mājinieki mūs sodīja.” “Turpmākajā gaitā jau trūka pārliecības par saviem spēkiem. Otrajā puslaikā rokas tomēr nenolaidām un turpinājām cīņu, taču mājinieki bija stiprāki, un rezultāts jāatzīst par likumsakarīgu,” uzskata Sverisons.

Nākamās spēles F grupā notiks 11.oktobrī, kad Latvija izbraukumā tiksies ar Ziemeļīriju, Islande uzņems Zviedriju, bet Lihtenšteina – Dāniju. Kā zināms, Latvijas izlase savā pirmajā spēlē kvalifikācijas turnīrā septembrī Rīgā sīvā cīņā ar 0:1 zaudēja Zviedrijas izlasei. Savukārt Islande pirmajā spēlē viesos negaidīti ar 3:0 sagrāva Ziemeļīriju, bet otrajā spēlē savā laukumā ar 0:2 zaudēja Dānijai.

Latvijas izlases sastāvs: Aleksandrs Koliņko; Igors Stepanovs, Vitālijs Astafjevs, Dzintars Zirnis, Juris Laizāns, Oskars Kļava (Deniss Kačanovs, 82.min.), Māris Smirnovs, Imants Bleidelis (Aleksejs Višņakovs, 46.min.), Māris Verpakovskis (Marians Pahars, 57.min.), Genādijs Soloņicins, Ģirts Karlsons.