Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Liepājnieki sagrauj “Ilūksti” un ieņem 7.vietu Ziemas kausā

13.02.2013 16:23

Šodien Latvijas futbola Virslīgas Ziemas kausa spēlē par septīto vietu pie pārliecinoša panākuma tika “Liepājas metalurga” futbolisti, kas ar 4:0 sagrāva “Ilūkstes” komandu.

Jau no pirmajām minūtēm liepājnieki pakāpeniski palielināja teritoriālo pārsvaru, radot vairākus bīstamus momentus pie “Ilūkstes” vārtiem. 20.minūtē lieliska iespēja atklāt spēles rezultātu bija Iļjam Šadčinam, taču ilūkstiešu vārtsargs Deivis Pilacs komandu glāba. Dažas minūtes vēlāk tas pats Pilacs rupji kļūdījās piespēlē, taču savu kļūdu laboja, atvairot vēl vienu Šadčina sitienu. Pilacam gana daudz darba bija arī turpinājumā un vienā no epizodēm arī viņš nebija glābējs – 25.minūtē pēc Šadčina piespēles no vārtu priekšas precīzi sita Vugars Askerovs – 1:0. Puslaika otrajā pusē liepājnieki neizmantoja vairākas iespējas palielināt pārsvaru.

Otrais puslaiks pilnībā pagāja “Liepājas metalurga” zīmē. Jau tā sākumā liepājnieki vairākkārt izniekoja labas izdevības, tostarp trāpot pa vārtu stabu, taču 61.minūtē spēja rezultātu dubultot – Jurģis Kalns, saņēmis piespēli no uz maiņu iznākušā Valērija Afanasjeva, panāca 2:0. Četras minūtes vēlāk pats Afanasjevs panāca jau 3:0, bet 79.minūtē viņš guva savus otros vārtus spēlē, pārsitot bumbu pāri vārtsargam – 4:0.

Tobrīd liepājnieki spēlēja jau mazākumā, jo uz spēli “metalurgs” bija ieradies tikai ar trim rezervistiem (no tiem viens bija vārtsargs), no kuriem divi laukumā devās otrajā puslaikā, bet kādā no epizodēm savainojumu guva aktīvais Šadčins un spēli turpināt nevarēja. Visa mača gaitā Ilūkstes komandai praktiski nebija reālu iespēju tikt pie vārtu guvuma.

Tādejādi “Liepājas metalurgs”, uzvarot ar 4:0, izcīnīja septīto vietu Ziemas kausā, bet “Ilūkste” finišēja astotajā pozīcijā. Jau noskaidrots, ka piektie ir “Jelgavas”, sestie – “Jūrmalas” futbolisti. Spēle par trešo vietu (“Daugava Rīga” – “Skonto”) notiks sestdien, bet cīņa par pirmo vietu (Daugavpils “Daugava” – “Ventspils”) – svētdien.