Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Liepājniekiem zaudējums Daugavpilī

29.09.2013 12:50

Šodien SMScredit.lv Latvijas futbola Virslīgas spēlē svarīgu uzvaru izcīnīja Latvijas čempione Daugavpils “Daugava”, kas sava laukumā ar 1:0 pārspēja “Liepājas metalurgu”. Vienīgos vārtus guva daugavpiliešu līderis Andrejs Kovaļovs.

Šosezon abās savstarpējās spēlēs Virslīgā komandas uzvarētāju tā arī nenoskaidroja – gan pirmā, gan otrā spēle noslēdzās neizšķirti – attiecīgi 1:1 un 2:2. Otrais mačs notika tikai pirms četrām dienām (tika aizvadīts pārceltais mačs), kad liepājnieki pēc puslaika bija vadībā ar 2:0, bet nespēja nosargāt iegūto pārsvaru.

Šodien spēles sākumā nedaudz aktīvāki bija laukuma saimnieki, taču pakāpeniski iniciatīvu centās pārņemt viesi no Liepājas, tiesa, līdz reālām vārtu gūšanas epizodēm vismaz spēles ievaddaļā nenonāca. 20.minūtē laba iespēja bija daugavpiliešiem, tomēr pēc Jermolajeva sitiena bumbu tvēra Vorožinskis. Piecas minūtes vēlāk meistarību nācās demonstrēt arī “Daugavas” vārtsargam Vlasovam, kurš glāba pēc Toma Guca sitiena. Puslaika izskaņā vairāk iespēju izcelties bija čempionvienībai, taču savā vienā bija Varažinskis, tādejādi pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu – 0:0.

Daugavpiliešu iniciatīva otrā puslaika sākumā ātri vien nodeva pie vārtu guvuma – jau puslaika trešajā minūtē ar precīzu sitienu izcēlās Andrejs Kovaļovs, gūstot 12. vārtus šosezon un izvirzot “Daugavu” vadībā ar 1:0. Tikai četras minūtes vēlāk Danielam Ola bija laba izdevība dubultot pārsvaru, bet viņš sita pāri vārtiem. Arī turpinājumā tuvāk vārtu guvumam bija laukuma saimnieki, kamēr viesiem tikai epizodiski spēja atbildēt ar kaut ko vērā ņemamu. Viena no šādām epizodēm bija 75.minūtē, kad liepājnieku sitienu ne bez grūtībām atvairīja Vlasovs. Spēles izskaņā “metalurgs” centās panākt izlīdzinājumu, tomēr bez panākumiem. “Daugava” nosargāja uzvaru – 1:0.

Pateicoties uzvarai Daugavpils “Daugava” nostiprinājās trešajā pozīcijā, tiesa, 22.kārtas spēli vēl nav aizvadījusi Rīgas “Daugava”, kam pret “Skonto” jāspēlē pirmdien (šai spēlei bija jānotiek 27.septembrī, taču spēcīgo lietusgāžu dēļ tā tika pārcelta).

Daugavpils Daugava – Liepājas metalurgs 1:0 (0:0)
Vārti: Kovaļovs 48′
Daugava: Vlasovs, Savčenkovs Čikuradze, Solovjovs, Silagailis, Kovaļovs, Cincadze (Ševeļovs 85′), Ola, Jermolajevs (Pētersons 65′), Babatunde (Militaru 46′), Gongadze.
Liepājas metalurgs: Varažinskis, Miķelsons, Mežs, Zirnis, Savaļnieks, Šlampe, Hmizs, Afanasjevs, Gucs, Kiriļins (D. Ikaunieks 72′), Soloņicins (Ikaunieks 57′).
Brīdinājumi: Gongadze 76′ – Afanasjevs 17′