Liepu pilsēta paceļ Latvijas kausu

09.07.2019 07:02

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājas pludmalē 11 komandas cīnījās par Latvijas pludmales futbola kausu. Tā izšķirošajā cīņā zem Liepājas komandas “Linden City BSC” izkārtnes startējošie futbolisti ar 2:0 pārspēja FK “TUC/Top Media” (Rīga/Ropaži).

Latvijas kausa izcīņā piedalījās visas piecas Latvijas čempionāta vienības – FK “Zep/Forevers” (Rīga), “Linden City BSC” (Liepāja), BFC “Spartaks Jūrmala/Beerhouse No1” (Jūrmala/Rīga), “Grifs AG/Robežsardze” (Ludza) un FK “TUC/Top Media” (Rīga/Ropaži), kā arī “SLV Pluss” (Liepāja), “A.B.A. kompānija” (Liepāja), “Pāvilosta”, “NP/PDF” (Rīga), “Liepājas papīrs” un Ekovalis” (Liepāja).

Pirmajā sacensību dienā komandas grupu turnīrā aizvadīja priekšsacīkšu cīņas, noskaidrojot astoņas vienības, kas nākamajā dienā turpināja cīņu par kausu izslēgšanas spēlēs.

Pērn kausa izcīņas finālā “Linden City BSC” ar 5:1 pārspēja Rīgas komandu “Kreiss”. Pagājušajā gadā Liepājas kolektīvs, kurā gan nespēlē neviens liepājnieks, kļuva par Latvijas čempionu, bet šīs sezonas ievadā ar 4:0 pārspēja “RTU Beerhouse No 1” un izcīnīja arī Superkausu.

Šogad pludmales futbolistus laika apstākļi nelutināja, bet tas nemazināja sacensību spriedzi divos laukumos, kur bija vērojamas lieliskas cīņas. “Linden City BSC” apakšgrupā ar 6:1 pārspēja “SLV Pluss” un ar 13:0 sagrāva “A.B.A. kompāniju”, ceturtdaļfinālā ar 8:2 pārspēja “Pāvilostu”, bet pusfinālā ar 7:1 sakāva “Grifs AG/Robežsardze”. Finālā “Linden City BSC” spēkojās ar FK “TUC/Top Media”, kas šajā turnīrā arī nebija zaudējis.

Izšķirošajā mačā dominēja aizsardzības futbols un lieliski vārtos darbojās vienību vārtsargi. Liepājas komanda abus golus iesita pirmajā trešdaļā, bet turpinājumā droši nosargāja uzvaru un otro gadu pēc kārtas izcīnīja Latvijas kausu. Par kausa ieguvējiem kļuva Grigorijs Stepaņuks, Gatis Rožkalns, Renārs Pastars, Agnis Pūpols, Maksims Seņs, Deniss Romanovs, Sergejs Vasiļjevs, Kaspars Žurovs, Vadims Brižans, Romans Šmoņins, Nurutdins Mamadijevs un Jans Peletecki.

Līdz šim divi posmi ir aizvadīti Latvijas čempionātā, kur “Linden City” ar 6 punktiem atrodas 2. vietā. Nākamais, trešais posms norisināsies 11. jūlijā Majoros. Savukārt Latvijas pludmales futbola izlase 13. un 14. jūlijā Tallinā cīnīsies par Baltijas kausu, bet no 19. līdz 28. jūlijam Maskavā aizvadīs pasaules kausa kvalifikācijas spēles.