Pirmdiena, 13. jūlijs Margarita, Margrieta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Māris Verpakovskis: “Vai treneri skatījās īsto čempionātu?”

Māris Verpakovskis: “Vai treneri skatījās īsto čempionātu?”
Foto: lff.lv
23.12.2017 12:06

liepajniekiem.lv

Ceturtdien notikušā Latvijas Futbola federācijas laureātu vakara laikā, kā arī pēc tā beigām, gan balvu pasniegšanas norises vietā “VEF kultūras pilī”, gan sociālajos tīklos netrūka neizpratnes un sašutuma par to, ka virslīgas labākā uzbrucēja balvu nesaņēma FK “Liepāja/Mogo” spēlētājs Artūrs Karašausks.

Treneru un klubu kapteiņu balsojumā Karašausks par vienu balsi piekāpās ventspilniekam Adelekem Akinjemi. Lai arī Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs no balsošanas atturējās, Karašauska ignorēšanā daži saskata viņa un Starkova sarežģīto attiecību pēdas. Proti, virslīgas klubu treneru un kapteiņu balsojumā liepājnieku uzbrucējs bija pārāks par ventspilnieku ar 5-3, bet Akinjemi 3 balsis saņēma no speciālistiem, kuri ir cieši saistīti ar A. Starkovu. Šie speciālisti ir LFF treneris Vladimirs Serbins, LFF izglītības nodaļas vadītājs Jurijs Andrejevs un U21 izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs, kura kontakti un ietekme varēja iespaidot arī Virslīgas un “Jelgavas” balsojumu par labu Ventspils nigērietim, bet precīzāk – pret liepājnieku Karašausku.

Akinjemi noteikti bija spilgts uzbrucējs, bet cik ļoti lielai necieņai ir jābūt pret pašmāju futbolu, lai neizceltu, iespējams, tikpat spilgtu, bet, iespējams, vēl spilgtāku uzbrucēju A. Karašausku? Turklāt ar pašmāju kājbumbas talanta nenovērtēšanu izcēlās federācijas darbinieki.

Liepājas klubs sociālajos tīklos publicēja apsveikumus savam trenerim Tamazam Pertijam un uzbrucējam A. Karašauskam, nosaucot viņus par virslīgas labāko treneri un uzbrucēju, bet futbola kluba “Liepāja/Mogo” prezidents Māris Verpakovskis neslēpj vilšanos par balsojumu rezultātiem.

 Portāls Mārim Verpakovskim uzdeva vienu jautājumu – kāda ir Liepājas kluba reakcija uz notikušo?

– Mums bija tieši tāda pati reakcija kā vairumam zālē klātesošo. Izbrīnīja dažu laureātu uzvaras. Nepavisam negribu viņus noniecināt, noteikti, ka viņiem bija laba sezona, bet, mani pārsteidza Artūra Karašauska neuzvarēšana labākā uzbrucēja nominācijā. Viņš aizvadīja spožu sezonu, guva daudz izšķirošu vārtu. Var teikt, ka viņam ir ļoti liels nopelns, lai [Liepājas] komanda izcīnītu Latvijas kausu un 2. vietu virslīgā. Domāju, ka nebija šaubu par to, ka Jevgēņijs Kozlovs ieguva virslīgas labākā spēlētāja balvu. “Spartaka” čempiona titulā ir ļoti liels Kozlova nopelns, par viņa trim balvām nerodas nekādi jautājumi. Taču man liekas absurdi neiedot labākā uzbrucēja balvu Karašauskam. Nesaprotu kāpēc Adeleke izpelnījās šo balvu. Visu cieņu viņam. Labs spēlētājs, guva daudz vārtu, bet Karašauskam bija spilgtāka sezona. Arī komanda virslīgā izcīnīja augstāku vietu.

Mazliet izbrīnīja arī Mareka Zuba uzvara labākā trenera balsojumā. Visu cieņu arī viņam. Uzskatu, ka Mareks Zubs ir ļoti labs, gudrs un inteliģents treneris, tomēr ir jāņem vērā, ka šosezon viņš ar “Spartaku” nostrādāja četrus vai piecus mēnešus. Ja nemaldos, viņš atnāca uz klubu pirms paša čempionāta sākuma un aizvadīja labu sezonas ievadu, bet pirms “Spartaka” čempiona titula klubam nomainījās vēl divi treneri. Kausā “Spartaks” arī neuzvarēja, un man ir grūti saprast par ko trenerim piešķīra titulu.

Tamazs Pertija pilnvērtīgi gatavoja komandu, kas virslīgā izcīnīja 2. vietu un uzvarēja kausa izcīņā. Ja cilvēki to neredz un aizver acis, ja laikam svarīgāks ir savs ego, ja svarīgāks ir jautājums par patiku vai nepatiku, ja nespēj objektīvi novērtēt, tad es domāju, ka ir jāspriež par daudzu cilvēku kompetenci. Vai arī kaut kas īsti nav kārtībā ar balsošanas sistēmu, un tā ir jāmaina. Tādas ir manas domas, un man liekas, ka es no futbola kaut ko saprotu. Ja Karšausks nebija pelnījis labākā uzbrucēja titulu, bet Pertija – labākā trenera balvu, tad es neko nesaprotu no futbola.

Visvairāk mani pārsteidza treneru padomes balsojums, izņemot Igoru Stepanovu un Aleksandru Basovu. Man rodas jautājums: vai treneri skatījās īsto čempionātu? Ja cilvēki atrodas treneru padomē, tad viņiem ir jābūt diezgan kompetentiem. Emocijām nav jāvalda, jānobalso ir par labāko spēlētāju, par labāko uzbrucēju, pussargu, aizsargu un vārtsargu, nevis par to, kurš ir izdevīgāks vai mazāk izdevīgs, paklausīgāks vai mazāk paklausīgs. Balsojumam ir jābūt objektīvam, nevis kāda interesēs.

Karašauskam ir specifisks raksturs, taču runa ir nevis par raksturu, bet par virslīgas labāko uzbrucēju. Nezinu, kad vēl spēlētājs ir guvis tik daudzus svarīgus un skaistus vārtus. Ja cilvēki nevar pārkāpt pāri savam ego, kaut ko mēģina manipulēt, tad priekš kam ir vajadzīgs balsojums? Nosauciet to par treneru padomes apbalvojumu vakaru, kur tiek paziņoti tie, kurus šī padome izvēlas!

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz