Vējš: DR 1.3 m/s

Vārdadiena: Janīna, Linda

Marks iesit baltkrieviem, "Liepāja" gatavojas "Babītei"  (4)

Atslēgvārdi futbols

Futbola kluba "Liepāja" uzbrucējs Marks Kurtišs Latvijas U21 izlases labā svētdien guva vārtus pārbaudes turnīra spēlē, kurā mūsējie Viļņā ar 4:3 pārspēja Baltkrievijas vienaudžus.

Bumbu vairāk kontrolēja baltkrievi, bet ar vārtu gūšanu labāk veicās mūsējiem, kas saimniekoja sāncenšu soda laukumā. Jau pirmajā puslaikā pēc standartsituācijām divus vārtus guva Ventspils aizsargs Koļesovs, bet pa vidu starp šiem goliem, tēlaini sakot, – savu roku, bet patiesībā – kāju – uzvarai pielika liepājnieks Marks Kurtišs. Otrajā puslaikā mūsējo pārsvaru līdz 4:2 palielināja Roberts Uldriķis, bet baltkrievi mača kompensācijas laikā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

U21 izlases sākumsastāvā laukumā devās arī Krišs Kārkliņš un Mārtiņš Ķigurs, bet no rezervistu soliņa spēlē iesaistījās Antons Tumanovs, Raivis Jurkovskis, Dēvids Dobrecovs un šogad "Spartaku" pārstāvošais Ralfs Džeriņš, bet Krists Gulbis palika rezervē.

Latvijas U19 izlase Rīgā notiekošo Federācijas kausa izcīņu sāka ar zaudējumu 1:3 Maķedonijas vienaudžiem. Liepājnieks Roberts Ķipsts spēli sāka starta vienpadsmitniekā, bet Artūrs Smetanovs tika uzmainīts otrajā puslaikā.

Latvijas nacionālās izlases sastāvā pasaules čempionāta atlases spēlē pret Šveici nepiedalījās neviens FK "Liepāja" spēlētājs, un neviena pašreizējā šī kluba pārstāvja nebija arī kandidātu sarakstā, jo Jelgavā gūtā savainojuma dēļ burtiski treniņnometnes priekšvakarā no izlases pretendentu saraksta izkrita Oskars Kļava.

No abiem brāļiem Ikauniekiem šajā mačā piedalījās tikai Dāvis, kurš līdz savai nomainīšanai 69. minūtē bija viens no aktīvākajiem uzbrūkošās līnijas spēlētājiem.

Liepājas kuldīdznieks Jānis Ikaunieks, tāpat kā "Ventspils" liepājnieks Ģirts Karlsons šajā mačā palika rezervē. Iespējams, ka viņi dosies laukumā šodien paredzētajā pārbaudes spēlē pret Gruziju. Šo maču pulksten 16 sola translēt sportacentrs.com.

Šajā izlašu spēļu logā vairāki Latvijas virslīgas klubi aizvadīja pārbaudes spēles, un FK "Liepāja" galvenais treneris Tamazs Pertija pagājušās darba nedēļas izskaņā "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka arī liepājniekiem ir paredzēts kontroles mačs, lai pavērtētu savu sastāvu un dažādus spēlētāju izkārtojumus laukumā. Tomēr kluba preses sekretārs Dāvids Jansons informēja, ka pārbaudes spēles nav bijis.

Runājot par "Liepājas" pārstāvjiem Latvijas izlasēs, T. Pertija izteica nožēlu, ka uz valstsvienību nedevās O. Kļava, kura trauma neesot pārlieku nopietna, tomēr uz izlasi viņš nevarēja doties. "Esmu pārliecināts, ka viņš tur tuvākajā laikā atgriezīsies," šo jautājumu komentē gruzīnu speciālists, pieminot arī liepājnieku kuplo pārstāvniecību U21 izlasē, kur šie puiši spēlē būtiskas lomas.

Dažāda vecuma izlasēs neiesaistītajiem liepājniekiem pagājušās nedēļas treniņu cikls pagāja kārtīgā darbā: "Trenējamies. Nedēļas cikls mums bija noslogots. Strādājām pie ātruma noturības, taktiku neaiztikām. Strādājām ar bumbām, ar dažādiem atribūtiem, teiksim tā. Pēc tam jau gatavosimies konkrēti "Babītei"."

Šī spēle sestdien, 1. aprīlī, pulksten 14 sāksies "Daugavas" stadiona rezerves laukumā.