Mazākumā atkal izturēja

27.10.2009 07:00

Liepājas futbola komanda “Coldgel/Varavīksne” ir uzvarējusi arī Latvijas kausa izcīņas otrajā spēlē – nedēļas nogalē liepājnieki izbraukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja otrās līgas čempionvienību “RFS/Flaminko” no Rīgas.

Rīgā mača lielāko daļu iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem. Īpaši smagas viesiem bija mača pirmās 15 un pēdējās 10 minūtes, pārējā laikā spēkošanās bija nedaudz līdzīgāka. Mūsējos sapurināja mājinieku precīzais sitiens 15. minūtē, kas gan netika ieskaitīts, jo bumba tīklā pabija pēc aizmugures stāvokļa fiksēšanas. Liepājnieki atbildēja ar vairākiem mēģinājumiem atklāt spēles rezultātu, līdz Ivo Lākutis 39. minūtē pēc soda sitiena ar galvu guva cīņas vienīgos vārtus. Pēc aizsarga Aleksandra Bričkus noraidījuma spēles izskaņā varavīksniešiem nācās izturēt mājinieku pamatīgu spiedienu, bet ar šīm grūtībām Liepājas futbolisti tika galā teicami. Arī kausa izcīņas pirmo spēli liepājnieki pabeidza mazākumā.

Daloties pārdomās par savas vienības līdzdalību otrās līgas finālturnīrā un kausa izcīņā, Liepājas komandas pārstāvis Janeks Kreitāls norādīja uz paradoksu, ka šī ir bijusi “Varavīksnes” viena no sekmīgākajām sezonām, lai gan nācās aizvadīt maz spēļu, bet komandas pilnvērtīgajās sezonās šādi panākumi otrās līgas kopvērtējumā un kausa izcīņā izpalikuši. Šogad varavīksniešiem arī ļoti līdzējuši trenera Aleksandra Petrova padomi.

Līdz ar liepājniekiem Latvijas kausa izcīņas otro kārtu pārvarēja FC “Jūrmala”, FK “Jelgava”, FK “Upesciems”, FK “Valka”, “Metta/LU”, “Kauguri/PBLC” un Daugavpils “Daugava”. Turnīra trešā kārta, kurā iesaistīsies arī virslīgas klubi, norisināsies nākamgad. J. Kreitāls neslēpj, ka viņu sapnis ir Liepājas “Daugavas” stadionā uzspēlēt pret SK “Liepājas metalurgs”.