Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Mazākumā spēlējošā ”Liepāja” izrauj punktu pret čempioni ”Rīga”

03.11.2019 16:15

Vēl 86. minūtē esot vadībā ar 2:0, Latvijas futbola čempionāta ”Optibet” Virslīgas čempioni ”Riga” nespēja tikt pie uzvaras Liepājā – mājinieki guva divus vārtus un tika pie punkta par neizšķirtu 2:2.

Liepājniekiem cīņa par Eirokausiem jau laikus beigusies, taču savā laukumā bija milzu vēlme ar atzīstamu sniegumu pateikties līdzjutējiem, kas bijuši līdzās arī ne visai iepriecinošos brīžos, kādu šosezon bijis daudz.

”Riga” pēc čempiontitula nodrošināšanas varēja atļauties spēlēt brīvi, un Mihails Koņevs vietu pamatsastāvā deva vairākiem futbolistiem, kuri sezonas laikā spēlējuši mazāk.

Arī pēdējais mačs savu skatītāju priekšā mājiniekiem nesākās veiksmīgi – jau desmitajā minūtē sarkano kartīti nopelnīja Kristers Tobers, un nācās veikt piespiedu pārmaiņas izkārtojumā.

Dažas minūtes vēlāk Kristeru Čudaru nomainīja Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris. Pirmais puslaiks aizritēja bez gūtiem vārtiem.

Otrā puslaika vidū Koņevs aktīvi veica spēlētāju maiņas, kas ienesa svaigumu viesu spēlē, un 73. minūtē Filipi Brizola guva savus piektos vārtus sezonā (vēl pa vieniem kausā un Eiropas līgā), izvirzot vadībā ”Riga” (1:0).

86. minūtē uz maiņu nākušais Ivans Lukjanovs dubultoja viesu pārsvaru, un jau šķita, ka rīdzinieki no Vēju pilsētas brauks mājup ar pirmo uzvaru vairāk nekā mēneša laikā (kopš 30. septembra), taču nekā.

89. minūtē Emeka Fraidejs ar saviem sestajiem vārtiem sezonā samazināja starpību līdz minimumam. Pēc vārtu guvuma liepājnieki ieguva svaigu elpu izšķirošajam uzrāvienam, un tas deva rezultātu – kompensācijas laika otrajā minūtē Raivis Andris Jurkovskis guva savus pirmos vārtus sezonā, ļaujot Liepājai izcīnīt punktu – 2:2.

Liepāja – Riga 2:2 (0:0)

Vārti: Fraidejs 89’, Jurkovskis 90+2’ – Brizola 73’, Lukjanovs 86’
Brīdinājumi: Strumija 79’ – Kamešs 26’, Rugins 47’
Noraidījumi: Tobers 10’
Liepāja: Raļkevičs, Čudars (Jaunarājs-Janvāris 14’), Fortess (Ziemelis 73’), Fraidejs, Ikaunieks, Ivanovs, Jurkovskis, Ķigurs, Lūks, Strumija, Tobers.
Riga: Puriņš, Bilinskis (Slavovs 66’), Bopesu (Lukjanovs 71’), Brizola, Černomordijs, Fjodorovs, Kamešs, Laizāns (Laizāns 63’), Paničs, Rugins, Višņakovs.
Galvenais tiesnesis: Mārtiņš Veģeris