Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Metalurgam” pret “Salzburg” ar sakarīgu 2. puslaiku par maz

14.07.2011 20:35

Šodien UEFA Eiropas kvalifikācijas turnīra 2. kārtas pirmajā spēlē “Liepājas Metalurgs” savā laukumā ar 1:4 zaudēja Austrijas klubam “Salzburg Red Bull”. Pretinieku rindās ar trim vārtiem izcēlās brazīliešu uzbrucējs Alans, bet mūsējiem vienīgos vārtus iesita Jurģis Kalns.

Pirmajās 20 minūtēs “Liepājas Metalurgs” rādīja patiešām labu futbolu, uzbrūkot pat vairāk nekā pazīstamais austriešu klubs. 15. minūtē pēc Genādija Soloņicina piespēles pretinieku aizsargu apsteidza Jurģis Kalns, tikai nedaudz sitot garām, tāpat nedaudz vēlāk ļoti bīstams bija Andreja Prohorenkova centrējums no tās pašas kreisās malas – “Salzburg” vārtsargs izgājienā neaizsniedzās līdz bumbai, taču arī neviens no liepājniekiem bumbu neskāra. Diemžēl 22. minūtē pretēji cīņas ritējumam vārtus guva viesi – pēc Dušana Švento reida kreisajā malā bumbu “Metalurga” soda laukumā saņēma 21 gadu vecais brazīlietis Alans, kurš pēc apgriešanās veikli ieraidīja bumbu stūrī (0:1).

Komandas turpināja rādīt visai atklātu futbolu, taču vairāk jau uzbruka “Salzburg”, iezīmējot savu pārākumu. Reizi skaistu tā paša Alana sitienu pāri sev atvairīja Pāvels Šteinbors. Savukārt 30. minūtē jau tikai veiksme glāba mājiniekus no otro vārtu zaudējuma – Jakobs Jančers no ļoti tuvas distances ar galvu sita nedaudz garām. Puslaika izskaņā Šteinbors glāba pēc tam, kad Čiommers lieliski izpildīja Alana nopelnīto soda sitienu. Diemžēl 0:1 līdz pārtraukumam neizdevās saglabāt, 44. minūtē “Salzburg” gūstot otros vārtus. Liepājnieki iekrita, veidojot mākslīgo aizmuguri, un Jančera piespēle ļāva vieglus vārtus gūstot Alanam, ieraidot bumbu pustukšos vārtos – 0:2. Neticami, bet Alans vēl šajā pašā puslaikā paspēja nokārtot sev hattrick – pēc Zarates centrējuma viņš ar galvu vispirms trāpīja pa vārtu stabu, bet tad pats trieca vārtos atlēkušo bumbu – 0:3 pēc 1. puslaika.

2. puslaiku arī labāk sāka “Salzburg”, tomēr pēc 15 minūtēm pamodās arī vēju pilsētas pārstāvji. Vispirms 60. minūtē Soloņicins izmēģināja veiksmi no distances, un austriešu vārtsargs lietū slideno bumbu gandrīz izlaida cauri. Šeit Zalcburgai paveicās, tomēr jau pēc minūtes, 61. minūtē, “Metalurgs” panāca 1:3! Ātri izspēlēts sānu iemetiens, Nerijusa Vaļska eleganta piespēle uz soda laukuma vidu, un Kalns bija precīzs! 76. minūtē liepājnieki bija ļoti tuvu arī otro vārtu gūšanā – pēc lieliskas piespēles Vladimirs Kamešs no bīstamas pozīcijas kritienā sita, taču “Salzburg” glāba vārtsargs. Vēl tuvāk rezultātam 2:3 Liepāja tika 81. minūtē – pēc Kalna raidījuma bumba atsitās pret pārliktni… Diemžēl 89. minūtē Čiomers izcēlās ar skaistu un precīzu tālsitienu, uzstādot “Metalurgam” nepatīkamu iznākumu – 1:4. Praktiski nekādu cerību divu maču summā.