Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

“Metalurgs” 30. minūtē ielaiž, bet beigās sagrauj “Mettu/LU”

15.09.2012 16:45

Šīs dienas Virslīgas 27. kārtas spēlē “Liepājas metalurgs” savā laukumā ar 4:1 sagrāva “Mettu/LU”, kaut arī 30. minūtē nonāca zaudētājos. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Genādijs Soloņicins.

“Liepājas metalurgam” šosezon draud palikšana bez medaļām, tāpēc šodien pret pastarīti “Mettu/LU” kurzemniekiem obligāti bija jāuzvar. Tiesa, savstarpējos mačos “Metalurgs” uzvaras līdz šim dalīja uz pusēm (1:4, 3:2). Dmitrijs Kalašņikovs izlaida ļoti uzbrūkošu sastāvu – tīrie aizsargi (pēc pamatpozīcijas) bija tikai Mindaugs Bagužis un Dzintars Zirnis.

Pirmā iespēja “Metalurgam” radās 12. minūtē, un tā bija izcila, taču Ģirts Karlsons nespēja trāpīt kritienā no vārtu priekšas… Pēc piecām minūtēm Karlsons sita ar galvu pēc bīstama standarta, tomēr bumba lidoja pāri. Kopumā gan “Metta” spēlēja visai organizēti, momentu nebija daudz un puslaika vidū Kristaps Priedēns pat uzsita no cerīgas pozīcijas pa liepājnieku vārtiem. Vēl vairāk – 30. minūtē nopelnīto soda sitienu ar ļoti skaistu raidījumu vārtu devītniekā “Mettas” 1:0 vadībā pārvērta Romāns Rožkovskis! “Metalurgs” ātri spēja izlīdzināt – 36. minūtē Genādijs Soloņicins izgājienā trāpīja tuvējā vārtu stūrī, ne pārāk labi vārtos nospēlējot Kristeram Putniņam (1:1)! Liepājnieki centās tikt vadībā vēl līdz pārtraukumam, vēl viena iespēja bija Soliņicinam, tomēr pēc 45 minūtēm intriģējošais 1:1.

2. puslaiks sākās diezgan mierīgi, bet liels pavērsiens notika 55. minūtē – Rožkovskis savā soda laukumā klupināja Jurģi Kalnu, un Soloņicins realizēja 11 metru soda sitienu (2:1). Gandrīz uzreiz “Metalurgs” iesita arī trešos vārtus, izšķirot spēli – pretuzbrukumā Vladimira Kameša centrējumu ar galvu noslēdza Karlsons (3:1)! Asprātīgi izspēlēts soda sitiens gandrīz ļāva Liepājai iesist vēl vienus vārtus – Roberts Savaļnieks mazliet netrāpīja. 68. minūtē pēc centrējuma līdz bumbai neaizsniedzās Putniņš, kurš līdz ar to nebija gatavs sitienam, un Savaļnieks uzstādīja 4:1! “Metalurgs” pēc šīs 4:1 uzvaras šobrīd tabulā panācis “Ventspili”, kurai rīt spēle ar līderi “Daugavu”.

Virslīgas 27. kārtas spēle

“Liepājas metalurgs” – “Metta/LU” 4:1 (1:1)

Vārti: Soliņicins 36′, 55′ (11m), Karlsons 56′, Savaļnieks 68′ – Rožkovskis 30′.

“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Zirnis, Bagužis, Soliņicins, Savaļnieks (Kočanausks 87′), Hmizs, Tamošausks, Leliūga, Kamešs (Šadčins 76′), Kalns, Karlsons (Askerovs 84′).

“Metta/LU”: Putniņš, Rožkovskis, Gabovs, Māris Savinovs, Mārcis Savinovs, Skābardis, Priedēns, Lonščakovs, Zotovs, Loginovs, Grāveris (Vardanjans 61′).

Brīdinājumi: Hmizs, Kamešs – Priedēns, Rožkovskis, Zuntners.

Tiesnesis: A.Anufrijevs.