Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

”Metalurgs” piedzīvo sagrāvi Polijā, noslēdzot Eirokausu sezonu (video)

26.07.2012 18:20

Šovakar UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 2. kārtas atbildes maču aizvadīja ”Liepājas metalurgs”, kas Polijā cīnījās ar vietējo Varšavas ”Legia”. Poļi mūsējiem laukumā dominēja abus puslaikus, rezultātā izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 5:1. Divu spēļu sumā ”Legia” triumfēja ar 7:3.

Pirmajā spēlē ”Liepājas metalurgs” savu skatītāju priekšā lieliskā atmosfērā parādīja raksturu, divreiz spējot atspēlēties un cīnoties neizšķirti 2:2. Atbildes spēlē liepājniekiem vairs nevarēja palīdzēt Kļava, kurš ir pārcēlies uz Azerbaidžānu. Jāpiemin, ka kreisā aizsarga pozīcijā šovakar spēlēja Savaļnieks, kuru esam pieraduši redzēt, kā uzbrūkošo pussargu. Šādas pārmaiņas saistītas ar to, ka spēlēt nevarēja ne vien Kļava, bet arī Zirnis un Surņins.

Poļi savu skatītāju priekšā neko negaidīja, uzreiz pārņemot kontroli pār bumbu, cenšoties ātri izveidot arī pirmos bīstamos momentus, kas gan uzreiz neizdevās. Arī mūsējiem bija iespēja uzbrukumam, kad kreisajā malā bumbu saņēma Afanasjevs, tomēr apstājās, ar ko šis moments arī beidzās. Diemžēl jau 5. minūtē liepājnieki ielaida – pēc stūra sitiena praktiski viens atstāts bija Saganovskis, kurš labi izleca un ar galvu ieradīja bumbu vārtu tālajā stūrī, neatstājot nekādus variantus Doroševam – 0:1. ”Legia” neapstājās, turpinot labi saspēlēties, kas noveda pie vēl dažām ļoti labām iespējām – Dmitrija Kalašņikova vadītie vīri izskatījās diezgan apjukuši.

Mājinieki bieži atrada caurumus mūsu aizsardzībā, ko bieži izmantoja, labās pozīcijās izvirzot savus futbolistus – ievadā aizsardzība izskatījās vāji. 26. minūtē pēc teicamas Jendžejčika piespēles no labās malas filigrāni ar papēdi sita Saganovskis, bet, par laimi, bumba lidoja mazliet garām vārtu tālajam stabam. Tuvojoties puslaika beigām, mājinieki guva arī otros vārtus – tālu sitienu izpildīja Vavžinjaks, bet soda laukumā bumbai kāju pielika Saganovskis, strauji mainot bumbas lidojuma virzienu, tādējādi Doroševs nepaspēja noreaģēt – 0:2. Izskaņā pavisam negaidīti ”Metalurgs” vienus vārtus atguva – neveiksmīgi poļi nospēlēja aizsardzībā, ko lieliski izmantoja Kamešs, ieraidot bumbu Kuciaka vārtos un atgriežot intrigu – 1:2.

Otrais puslaiks iesākās krietni mierīgāk, un ”Legia” tik aktīvi vairs neuzbruka. Sākot ar 56. minūti ”Metalurgs” bija spiests spēlēt mazākumā – noraidījumu par sitienu gaisa divcīņā ar elkoni pa seju nopelnīja Soloņicins. Uzreiz mājinieki arī guva vārtus – teicami zem vārtu pārliktņa no soda laukuma sita Gols (1:3). Pavisam drīz mājinieki guva arī ceturtos vārtus. Lieliski soda sitienu aptuveni no 18 metriem realizēja Žiro, kurš tikko bija uznācis laukumā – 4:1. Lai arī spēles liktenis jau bija izšķirts, mājinieki turpināja veidot vienu uzbrukuma pēc otra, ne uz brīdi neļaujot atslābināties ”Metalurga” aizsardzībai.

79. minūtē Saganovskis sev noformēja ”hattrick” – kreisajā malā ar Hmizu izrēķinājās Vavžinjaks, sekoja centrējums soda laukumā, un Saganovskis guva savus otros vārtus ar galvu (5:1). Šajā mačā uzbrukumā liepājnieki atvērties tā arī nespēja – izskaņā poļi centās gūt arī sestos vārtus, bet tas nenotika, tādējādi galarezultātā ”Legia” ļoti pārliecinoša uzvara ar 5:1. Divu spēļu summā poļi triumfēja ar 7:3, izslēdzot ”Metalurgu” no Eirokausiem.

Legia – Liepājas metalurgs 5:1 (2:1)

Vārti: Saganovskis 4’, 39’, 79’, Gols 57’, Žiro 61’ – Kamešs 45+1’
Noraidījumi: Soloņicins 54’
Brīdinājumi: Jendžejčiks 73’, Koseckis 90+2’ – Hmizs 31’, Savaļnieks 65’, Tomašausks 73’
Legia: Kuciaks, Jendžejčiks, Ževļakovs (Šulers 78’), Kuharčiks (Žiro 61’), Astiss, Gols, Radovičs, Lukasiks (Furmans 64’), Koseckis, Saganovskis, Vavžinjaks
Liepājas metalurgs: Doroševs, Savaļnieks, Mihadjuks, Bagužis, Mežs, Hmizs (Ikaunieks 88’), Leliuga (Flaksis 81’), Tomašausks, Soloņicins, Afanasjevs (Šadčins 67’), Kamešs