Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Miksones vārti ļauj vēlreiz cīnīties neizšķirti pret rangā augstāk esošo Azerbaidžānu

Latvijas sieviešu futbola izlase pirmdien otrajā pārbaudes mačā pret Azerbaidžānu atspēlējās un dueli noslēdza neizšķirti ar 1:1 (0:1).

17.07.2023 20:48

Pretinieces izvirzījās vadībā pirmā puslaika izskaņā, taču Latvijas futbolistes otrā puslaika ievadā izlīdzināja rezultātu. 48.minūtē pirmos Latvijas vārtus guva Karlīna Miksone, kura pēc stūra ar galvu raidīja bumbu Azerbaidžānas vārtos.

Atlikušajā spēles laikā abas komandas vairs nespēja gūt vārtus.

Arī pirmajā mačā piektdien Jāņa Skredeļa stadionā notikušais duelis noslēdzās neizšķirti 1:1, vienīgos Latvijas vārtus gūstot Miksonei.

Sastāvā atgriezušās Ševcova un Ligita Tumāne, bet pirmo reizi uz valstsvienību izsaukta pussardze Amēlija Lipšāne, kura kā komandas kapteine ar U-19 izlasi jūlija sākumā izcīnīja Baltijas kausu. Tāpat valstsvienībā atgriezusies uzbrucēja Monika Estere Štube, kura izlasē iepriekš aizvadīja divus mačus 2017. gadā, bet pēdējā laikā dzīvo un spēlē Anglijā.

Pārbaudes spēlēs pret Azerbaidžānu savainojuma dēļ nevar palīdzēt izlases kapteine Sandra Voitāne.

Pasaules rangā Azerbaidžānas izlase atrodas 79.vietā, bet Latvija ieņem 119.pozīciju.

Ar šīm spēlēm Latvijas izlase gatavosies jaunajam UEFA Nāciju līgas turnīram C līgā, kas Latvijas komandai sāksies septembra izskaņā ar mājas spēli pret Maltu un izbraukumu Andorā. Vēl pretiniekos šajā grupā būs Moldova.

Izlases galvenais treneris ir Romāns Kvačovs, kuram asistē Edgars Klibus, Anna Poņatovska un Marks Bogdanovs.

Latvijas sieviešu izlases kandidāšu saraksts:

vārtsardzes: Enija Anna Vaivode (“P 18 IK”, Zviedrija), Sofja Ņesterova (“Rīga”);

aizsardzes: Anastasija Ročāne (“Medyk Konin”, Polija), Ligita Tumāne (“Spezia, Itālija), Anna Flakse, Sofija Gergeležiu (abas “Rīga”), Sofija Garanča (Rēzeknes BJSS), Selga Penelope Vitmore (“Super Nova”) Paula Linda Liniņa, Kristīne Evelīna, Lodziņa (abas – “Metta”);

pussardzes: Karlīna Miksone (“KKPK Medyk Konin”, Polija), Olga Ševcova, Viktorija Zaičikova (abas “IBV Vestmannaeyja”, Islande), Anna Kristīne Gornela (PAOK, Grieķija), Signija Šenberga, Amēlija Lipšāne (abas “Metta”), Taisija Smirnova (Liepājas FS), Anastasija Poļuhoviča, Anna Marija Valaka, Diāna Suvitra (visas – “Rīga”);

uzbrucējas: Monika Estere Štube (Bredforfas “City”, Anglija), Emīlija Sofija Druviņa (“Metta”).