Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Moldāvs Spataru iesita divreiz

05.02.2019 07:01

“Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka futbola klubs “Liepāja” sestdienas vakarā Marijampolē notikušajā pārbaudes spēlē ar rezultātu 4:1 pārspēja Lietuvas čempionāta pagājušās sezonas trešo spēcīgāko komandu “Trakai”.

Abas komandas vienojās, ka spēle būs par 45 minūtēm ilgāka nekā parasti. Lielākajai daļai “Liepājas” futbolistu spēles laiks sadalījās faktiski divreiz pa 60 minūtēm, bet kopumā mačā tika aizvadīti trīs 45 minūšu periodi.

No mūsējo sastāva ir izkritis mazliet apslimušais Jānis Ikaunieks, bet komandā nav palicis uz pārbaudi atbraukušais anglis Denons Lūiss. Toties uz pārbaudi “Liepājā” ir ieradies cits britu futbolists, 19 gadus vecs uzbrucējs Moizs. Tāpat “Liepājai” uz pārbaudes laiku pievienojās 24 gadus vecais moldāvu uzbrucējs Dans Spataru. Viņš ir aizvadījis 8 spēles savas valsts izlasē, bet klubu līmenī pārstāvēja Rumānijas un Krievijas vienības. Sestdien viņš mūsējo labā iesita divus golus.

“Liepājas” galvenā trenera Gordona Janga asistents Mareks Zuntners esot pazīstams ar Traķu pilsētas futbola kluba sporta direktoru, ar kuru liepājnieks savulaik kopā spēlēja Viļņas “Žalgirī”. “Trakai” iepriekšējās divās sezonās Lietuvas čempionātā ierindojās 3. vietā, bet pirms tam divus gadus pēc kārtas kļuva par mūsu kaimiņvalsts vicečempionu. Traķu kluba galvenais treneris ir Aurēlijs Skarbjaļus, kura kandidatūru futbola kluba “Liepāja” vadītāji pagājušajā vasarā izskatīja sava galvenā trenera amatam. Līdz ar šī speciālista vadītās vienības pārspēšanu pārbaudes spēlē liepājnieki uzskata, ka pērn pieņēma pareizu lēmumu, nepiesaistot šo treneri. “Trakai” šogad uzsvaru liekot uz sastāva komplektēšanu no gados jauniem futbolistiem, lai gan vienībā, protams, ir arī pieredzējuši spēlētāji.

Runājot par aizvadīto kontroles maču, Mareks Zuntners saka: “Abas komandas centās spēlēt ātru futbolu. Mēs pretiniekus apspēlējām visās zonās. Bijām spēcīgāki gan fiziski, gan individuāli. Kontrolējām spēli, kontrolējām bumbu. Kopumā spēle bija mūsu rokās, un rezultāts to atspoguļo. Varējām gūt vairāk vārtu. Daļēji paši uzdāvinājām pretiniekiem vārtu guvumu. Ar ļoti ilgo spēli esam apmierināti.”

Mača rezultātu 30. minūtē ar realizētu 11 metru soda sitienu atklāja Ulimbaševs, bet Spataru 73. un 103. minūtē noformēja dubli. Vēl mūsējo labā 116. minūtē ar golu atzīmējās Vatsadze, bet “Trakai” goda vārtus guva 122. minūtē.

Liepājnieku uzbrūkošās līnijas sekmīgi atvērās brīvajās zonās pēc piespēlēm no laukuma dziļuma, un mūsējie arī labi izmantoja standartsituācijas – vieni vārti tika gūti ar pendeli, bet Vatsadze 4:0 panāca pēc stūra sitiena. Savukārt vienīgos vārtus “Liepāja” ielaida pēc nesaprašanās savā soda laukumā. Vārtsargs īsi izspēlēja brīvsitienu un nogādāja bumbu aizsargam, kura šķērsām soda laukumam piespēlēto bumbu mājinieki pārtvēra un raidīja mūsējo vārtos.

Ceturtdien, 7. februārī, “Liepāja” aizvadīs savu pēdējo pārbaudes spēli pirms došanās uz savu otro treniņnometni Turcijā.