Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Mūsu leģionāri Raivis Jurkovskis un Jānis Ikaunieks izlaiž lielas uzvaras

Dalību UEFA Konferenču līgas kvalifikācijas turnīrā FK “Liepāja” neturpina, bet divi ārzemēs spēlējoši liepājnieki gan. Jurkovska “Dundalk” bija pāris minūšu attālumā no sensācijas un, ielaižot vēlus vārtus, spēlēja neizšķirti ar Nīderlandes “Vitesse” (2:2), savukārt Jāņa Ikaunieka “KuPS” kompensācijas laikā izlaida uzvaru pret Kazahstānas FC “Astana” (1:1).

Jānis Ikaunieks (Foto: LFF)
10.08.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Nīderlandes pilsētā Arnemā trešdien spēkojās divi vairāk nekā gadsimtu veci futbola klubi. Neapstrīdamu favorītu lomā bija laukuma saimnieki – “Vitesse”, kas pagājušo sezonu valsts augstākajā līgā noslēdza ceturtajā vietā.

Mājinieku pārsvars bija viegli saredzams arī spēles laikā. Viņi kontrolēja bumbu, uzbruka par lāča tiesu vairāk un krietni apstrādāja “Dundalk” aizsardzību, bet brīnumus rādīja 24 gadus vecais albāņu vārtsargs Abibi, kurš Jurkovska komandu vairākkārt skaisti glāba no droša vārtu zaudējuma.

Divas reizes gan arī viņam nācās kapitulēt, tostarp mača 88. minūtē, kad nīderlandieši izlīdzināja rezultātu. (2:2) Pāra pastarīte “Dundalk” vadībā atradās 12 minūtes, turklāt pirmajā vārtu guvumā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Jurkovskis, veicot skaistu centrējumu un eleganti uzliekot bumbu uz galvas īru uzbrucējam Makelejam, kurš to raidīja vārtu augšējā stūrī. Tā liepājniekam bija jau otrā rezultatīvā piespēle Konferenču līgā.

Jānis Ikaunieks maču pret “Astanu” sāka “KuPS” pamatsastāvā un nospēlēja 88 minūtes. Bumbu vairāk kontrolēja somi un otrā puslaika ievadā pēc rupjas kazahu kļūdas aizsardzībā izvirzījās vadībā.

Spēles beigu daļā “Astana” izveidoja lielu spiedienu uz dzeltenā tērpto futbolistu vārtiem, kas turpinājās arī kompensācijas laikā. Sekoja vairāki bloķēti sitieni, centrējumi un rikošeti, līdz bumba nonāca pie soda laukuma vidū gaidošā albāņu aizsarga Bitri, kurš to trieca vārtu tīklā. (1:1)

Atbildes maču somi aizvadīs izbraukumā, bet “Dundalk” Nīderlandes komandu uzņems neitrālā stadionā – Dublinā. Otrā pāru tikšanās gaidāma jau ceturtdien.