Neizšķirts otrajā pārbaudījumā pret gruzīniem

19.02.2019 10:09

Andris Sudmalis

Vakar futbola klubs “Liepāja” savā otrajā pārbaudes spēlē Turcijas treniņnometnē cīnījās neizšķirti 2:2 (1:0) ar Gruzijas komandu “WIT Georgia”.

FK “Liepāja” sastāvs: Zviedris (Raļkevičs), Jurkovskis (Stepanovs), Jemeļins (Prinss), Keitā (Apija), Ivanovs, Prinss (I. Kozlovs), Spataru, Torress (Hmizs), J. Ikaunieks (V. Kozlovs), Dodo (Ziemelis), Vacadze (Pārbaudāmais).

Kopējā grupā joprojām netrenējās Kristers Tobers un Mārtiņš Ķigurs, bet ikra muskuļa sastiepums ir Daniilam Ulimbaševam. Svētdienas vakara nodarbībā savainojumu guva arī centra aizsargs Gonsalo Negro. Sākotnējā prognoze par traumu bija drūma – mūsējo medicīnas personāls pieļāva, ka argentīnietim ir plīsušas ceļgala krusteniskās saites. Pirmdienas rītā veiktā magnētiskā rezonanse pilnībā neapstiprināja šo diagnozi, tomēr aizsargam tika konstatēta daļējs krustenisko saišu plīsums. Sākotnēji tika prognozēts, ka Gonsa nevarēs spēlēt kādus divus mēnešus. Liepājnieku treneru štābs gan tāpat teju nepārtraukti kontaktējas ar citiem klubiem, apspriežot ticamākus un mazāk ticamus variantus par iespējamiem komandas papildinājumiem. Nosacītajā kandidātu sarakstā esot gan Latvijas (tai skaitā izlases –A.S.), gan ārzemju spēlētāji.

Ikdienas dzīvē un arī darbā, protams, neveiksmes mijas ar prieka brīžiem, un arī viena spēlētāja nopietna trauma nav šķērslis, lai kolektīvs turpinātu ierasto darbu un dienas ritējumu. Treniņā mūsējo uzbrūkošās līnijas spēlētāji pāri treniņlaukumu ierobežojošajam tīklam regulāri trieca bumbu, nogādājot to blakus esošās ūdens attīrīšanas stacijas ūdenstilpnēs. Lai uzlabotu futbolistu precizitāti, G. Jangs izdomāja spēli – pirmais, kurš pārsitīs bumbu pāri tīklam, vakariņās kā viesmīlis apkalpos visu treneru galdiņu. Zaudētājs izrādījās spēcīgā sitiena īpašnieks Danu Spataru, kura viesu apkalpotāja talantu gan neviens tomēr nepārbaudīja.

Spēles dienas rīta treniņš bija samērā īss, un, neskaitot iesildīšanos, kā arī vingrinājumus ar bumbu, tajā galvenais akcents tika likts uz standartsituācijām.

Tā kā liepājniekiem šīs nedēļas sākumā ir paredzēti divi mači pēc kārtas, futbolistu spēki bija jāsadala vienmērīgi, un pirmās maiņas spēlē bija jau nedaudz vairāk nekā pēc nospēlētas pusstundas.

Tobrīd rezultāts jau bija 1:0, ko panāca Jemeļins. Liepājnieki mača sākumā daudz presingoja sāncenšus, piespiežot viņus bieži raidīt bumbu ārpus laukuma robežām. Ja pēc autiem nekas ļoti bīstams neveidojās, stūra sitieni mūsējiem gan deva labvēlīgu rezultātu. Gruzīni izraidīja bumbu no soda laukuma, taču mūsējie to pa gaisu atkal nogādāja tajā. “WIT Georgia” vārtsargs kļūdījās izgājienā, un Jemeļins 15. minūtē atklāja rezultātu.

Pēc spēlētāju maiņām liepājnieki pārveidoja savu taktisko shēmu un drusku pazaudēja spēles pavedienu. Gruzīni pārņēma iniciatīvu un puslaika izskaņā bīstami sita no visai tuvas distances, bet šaura leņķa.

Ar maiņām sākās arī otrais puslaiks, kurā bija nospēlētas tikai piecas minūtes, kad Danu Spataru panāca 2:0. Gruzīni kļūdījās sava soda laukuma tuvumā, Hmizs teicami piespēlēja moldāvam, kurs ar skaistu apvedošo sitienu raidīja bumbu mērķī gar pašu vārtu stabu.

Drīz vien Hmizs nopelnīja otro dzelteno kartīti, taču, kā jau pārbaudes spēlēs ierasts, viņa vietā laukumā drīkstēja doties cits futbolists – Keitā.

Otrajā puslaikā Gruzijas vienība vienus vārtus atguva pēc rikošeta no mūsējo aizsarga, bet 90. minūtē pēc pretinieku soda sitiena un centrējuma rezultāts kļuva neizšķirts 2:2.

Šodien “Liepāja” kontroles mačā tiksies ar “Krylya Sovetov” no Krievijas.