“Nīca/OtankiMill” izvirzās vadībā izslēgšanas spēlēs

“Optibet” telpu futbola virslīgā sākušās izslēgšanas spēles. Regulārā turnīra 4. vietas īpašniece FK “Nīca/OtankiMill” savā laukumā ar 4:2 (1:1) pieveica 5. pozīcijā finišējušo komandu “Jēkabpils lūši/Ošukalns” un sērijā līdz divām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1:0.

14.03.2023 06:08

FK “Nīca/OtankiMill” starta piecnieks: Lākutis, Sērmoliņš, Nicis, Svilis, Šlampe.

Lai gan nīcenieki regulārā turnīrā ieņēma augstāku pozīciju nekā jēkabpilieši, tomēr ne šosezon, ne iepriekš mūsējiem vēl ne reizes nebija izdevies pievarēt lūšus.

Pirmā apļa mačā Nīcā vienības nospēlēja neizšķirti 1:1, bet viesos kurzemnieki piekāpās ar 0:3.

Pirmajā ceturtdaļfināla mačā toni laukumā noteica mājinieki, bumbas kontrole bija mūsējo pārziņā un nīcenieki krietni biežāk un bīstamāk apdraudēja viesu vārtus.

Jau pirmās minūtes izskaņā Valdis Nicis ar spēcīgu sitienu no tālākas distances trieca bumbu vārtu devītniekā, pieceļot kājās pilnās Nīcas sporta halles tribīnes.

Jēkabpilieši spēlēja no aizsardzības un meklēja savu laimi pretuzbrukumos.

Vienā no retajām iespējām mājinieki nogulēja aktīvāko viesu spēlētāju Maksimu Potlovu, kurš ceturtajā minūtē atbildēja ar līdzīgā stilā gūtu golu.

Pirmā puslaika turpinājumā laukumā dominēja samērā piesardzīgs futbols, lai gan bumbu vairāk kontrolēja mūsējie.

Akadēmiska spēle risinājās līdz 23. minūtei, kad nedaudz kuriozus vārtus iesita Ivo Skripko.

Nonākuši zaudētājos, jēkabpilieši ieslēdza citus ātrumus, un spēle kļuva ātrāka, atraktīvāka un interesantāka. Mūsējie šādam pavērsienam bija gatavi, produktīvi izmantoja viesu paviršības aizsardzībā un īsā laika sprīdī panāca 4:1.

Ar precīziem raidījumiem laukuma saimniekiem puslaika vidū izcēlās Rihards Konovalovs un Daniels Sērmoliņš.

Viesi nekavējoties pārgāja uz piecu laukuma spēlētāju taktiku un vienu golu atspēlēja.

Mājinieku treneris Janeks Kreitāls, sajūtot deguma smaku, pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc tā nīcenieki pārgāja uz aktīvu presingu pa visu laukumu.

Lūšu uzbrukumi bija visnotaļ haotiski un lielus draudus nesagādāja, turpretī mājinieki vairākas reizes pažēloja pretiniekus un neguva vārtus no teicamām pozīcijām.

Sērijas otrā spēle notiks 18. martā Jēkabpils sporta namā.

KOMENTĀRS

FK “Nīca/OtankiMill” galvenais treneris Janeks Kreitāls:

– Par uzvaru saviem spēlētājiem dodu desmit punktus. Patīkami gūt panākumus pilnu tribīņu priekšā. Visas spēles laikā nedevām pretiniekiem iespējas veidot savu spēli, lai gan pie dažiem momentiem viņi tika.

Pirmajā puslaikā paņēmu minūtes pārtraukumu, lai sakārtotu aizsardzību pie pretinieku standarta izspēlēm, jo dažbrīd nospēlējām pavirši, kā arī norādīju, kā labāk atvērties pie viņu zonas aizsardzības.

Pretiniekiem noteikti bija lielāks psiholoģisks slogs, jo līdz šim mums nekad nav izdevies uzvarēt Jēkabpili un oponents noteikti gribēja šo sēriju turpināt.

Viesos nebūs viegli, jo pirmām kārtām brauciens var iespaidot un mājinieki varētu pamainīt spēles stilu. Paredzu, ka cīņa būs visnotaļ līdzīga un būs jāuzmanās no tā, ka šī komanda spēlē uz pretinieku kļūdu izmantošanu.