Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Nīca/OtankiMill” telpu futbolisti izlīdzina rezultātu Latvijas čempionāta sērijā par trešo vietu

“Optibet” telpu futbola virslīgas sērijas par 3. vietu otrajā spēlē FK “Nīca/OtankiMill” savā laukumā ar 5:1 (2:1) pārspēja TFK “Salaspils”. Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuva 1:1, un bronzas godalgas liktenis izšķirsies Salaspilī.

29.04.2023 19:40

FK “Nīca/OtankiMill” starta piecnieks: Košeļevs, Skripko, Sērmoliņš, Nicis, Svilis.

Sērijas pirmajā spēlē nīcenieki pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, bet iegūto handikapu nenosargāja un piekāpās ar 3:4.

Šoreiz pirmie vadībā izvirzījās salaspilieši, kas lielāko daļu pirmā puslaika kontrolēja notikumus laukumā. Viesi biežāk apdraudēja mājinieku vārtus, ilgāk spēlēja ar bumbu un disciplinēti cīnījās aizsardzībā.

Mūsējiem nesekmējās ar uzbrukumu veidošanu, piespēļu kultūra kliboja. Likumsakarīgs bija pretinieku gols 7. minūtē, kad salaspiliešus vadībā izvirzīja Kirils Butovskis.

Cīņas ritējums mainījās 15. minūtē, kad spēcīgs un precīzs tālsitiens padevās Valdim Nicim. Pēc gūtā gola laukuma saimnieki sajuta spēku kaulos un aktivizēja cīņu pretinieku laukuma pusē.

Nepagāja ne divas minūtes, un mūsējie guva vēl vienus elegantus vārtus. Pēc tālas piespēles uzreiz no gaisa vārtu tīklā bumbu trieca Raivis Svilis.

Divi ātri ielaisti vārti izsita no šaurlsliežu dzelzeļa sliedēm Salaspils vilcienu, un viesi no šī vieglā nokdauna neatkopās līdz cīņas beigām.

Otrajā puslaikā Nīcas treneris Janeks Kreitāls veica vārtsargu maiņu, un otrās 20 minūtēs cietoksnī darbojās Ivo Lākutis.

Cīņa kļuva asāka, emocionālāka, bet spēles gaitu jau pilnībā kontrolēja laukuma saimnieki. Komandas pelnīja sodus un brīdinājumus, bet bumbas lidoja tikai viesu vārtos.

37. minūtē Aleksis Kristaps Rozenbergs panāca 3:1, bet pēc mirkļa Raivis Svilis no vārtu priekšas guva savus otros vārtus mačā.

Uzkrāto sodu dēļ vienības vēl apmainījās ar 10 metru soda sitieniem. Viesi savu iespēju neizmantoja, bet mūsējiem Daniels Sērmoliņš bija precīzs.

Sērijā rezultāts kļuva 1:1, un bronzas liktenis izšķirsies Salaspilī. Arī sērijā par 1. vietu starp “Riga FC” un “RFS Futsal” rezultāts kļuvis 1:1.

KOMENTĀRS

FK “Nīca/OtankiMill” galvenais treneris Janeks Kreitāls:

– Parasti pret Salaspili vispirms iesitam un tad piekāpjamies, šoreiz pirmie ielaidām un uzvarējām.

Pretiniekiem ir labi spēlētāji, viņi prot kontrolēt bumbu, tāpēc cīņas ievadā salaspiliešiem bija teritoriālais pārsvars. Iepriekšējā mačā ielaidām vairākus muļķīgus golus, tāpēc šoreiz cīnījāmies pacietīgāk, gudrāk.

Cīņas gaitā sapratām, ka tiesneši ļauj spēlēt agresīvāk, asāk, un to pilnībā izmantojām. Mums divreiz nebija jāsaka – tas ir mūsu stils, un tas ir mums parocīgs.

Uz izšķirošo maču jaunu neko neiemācīsimies, vajag vienkārši atpūsties, sakoncentrēties, un ceram, ka jau šosezon izdosies otrreiz vēsturē pārspēt salaspiliešus.