“Nīcai” cienīga spēle, sāpīgs rezultāts

FK ”Nīca/OtankiMill” pirms Ziemassvētkiem viesojās Jelgavā, kur spēkojās ar Latvijas Telpu futbola virslīgas līdervienību FC ”Petrow/Jelgava”. Lai gan turnīra debitanti spēja sagādāt pieredzējušajiem pretiniekiem zināmas galvassāpes un parādīt cienīgu pretsparu, katastrofāla pēdējā mača minūte, kurā tika zaudēti trīs vārti, lika mājup doties sagrautiem (4:8).

27.12.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Ilgi divas nulles uz tablo neuzkavējās. Jau pēc mazliet vairāk nekā minūtes Miks Babris labā ātrumā veica reidu pa kreiso flangu un asi piespēlēja vārtu priekšā nepieklājīgi brīvajam Dmitrijam Kuzminam, kuram atlika vien nolikt kāju pie zemes (0:1).

Lai gan pēc mirkļa no droša vārtu zaudējuma viesus glāba vārtsargs Ivo Lākutis, jau nākamajā epizodē neliels misēklis saspēlē savā laukuma pusē, pārtverta bumba, izgājiens trīs pret diviem un elegants vārtu guvums Artjoma Kozlovska izpildījumā (0:2).

Pirmajam puslaikam vēl nesasniedzot horizontu, jelgavniekiem izdevās izcelties vēlreiz, taču, tuvojoties lielajam pārtraukumam, kurzemnieki sakārtoja savu spēli un arī rezultātu.

Vispirms nostrādāja augstais presings. Mājinieku kļūdu vārtu guvumā pārvērta Sandis Vārpiņš, bet nepilnu minūti vēlāk Valdi Nici notrieca ”Petrow” vārtsargs, tiesnešiem norādot uz soda sitiena atzīmes. Pats Nicis arī pendeli realizēja, un Zemgales Olimpiskā centra hallē atgriezās intriga (3:2).

Pārtraukumā mājinieku ģērbtuves varētu būt norisinājušās asas diskusijas, un futbolisti laukumā nāca krietni sapurinātāki, jau pirmajā uzbrukumā norībinot stabu. Pēc trim minūtēm noskaņošanās pārauga vārtu guvumā, kad skaistu saspēli noslēdza Kozlovskis, nokārtojot sev hettriku.

Mirkli vēlāk mūsējie iekrita pretuzbrukumā, un uz tablo atkal gozējās jelgavniekiem komfortablais trīs vārtu pārsvars (5:2). Pavisam drīz nīceniekus atkal no droša vārtu zaudējuma izglāba Lākutis, un treneris nekavējās pieprasīt pārtraukumu.

Apspriede nesa augļus, stūra sitiens pārtapa golā, un mirkli vēlāk jau mūsējie bija tie, kuri sāncenšus noķēra pretuzbrukumā – tālo piespēli vēl pie saviem vārtiem pārtvēra Nicis, nogādāja bumbu Danielam Sērmoliņam laukuma centrā, un pats nesās uz labo flangu, kur saņēma bumbu atpakaļ, piespēlēja jau tālo vārtu stūri vaktējošajam Robertam Pūcem, kurš vienā pieskārienā pārcēla to pāri vārtsargam (5:4).

Tas gan bija pēdējais iemesls priecāties, jo minūti pirms spēles beigām precīzs bija Romāns Rožkovskis, bet uzkrāto sodu norma mājiniekiem ļāva realizēt divus 6 metru sodu sitienus, vienu no tiem vien sekundi pirms beigu svilpes, iesaiņojot galarezultātu – 8:4.