Trešdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

No čempiona titula atvadāmies ar uzvaru

29.10.2006 16:18

0

Svētdien virslīgas čempionātā “Liepājas metalurga” futbolistu uzvara pār “Dinaburg” nodrošināja liepājniekiem sudraba medaļas šā gada virslīgas čempionātā, jo “Ventspils” ar savu tradicionāli pieticīgo 1:0 apspēlēja pastarīšus – “Dižvanagus” – un vienu kārtu līdz sezonas beigām kļuva par Latvijas čempioniem. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena šogad kāps vairākkārtējie valsts čempioni “Skonto”.

“Liepājas metalurgs” – “Dinaburg” 2:0 (1:0).

“Liepājas metalurgs”: Krucs, Kļava, Zirnis, Ivanovs, Žuravļovs, Jemeļins, Surņins, Tamošausks, Soloņicins, Katasonovs, Grebis.

Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Katasonovs (45.+2), Grebis (74.).

Liepājnieku sastāva problēmas vēl lielākas darīja Miceikas nopelnītais brīdinājums iepriekšējā spēlē un sekojošā diskvalifikācija. Arī Karlsons, kuru no ierindas izsita muguras sāpes, vakar vēl laukumā nedevās. Pēc ilgāka pārtraukuma vārtos stājās Krucs, bet aizsardzības līnijā tika izvietoti Kļava, Ivanovs, Žuravļovs, Jemeļins, balsta pussarga postenī iejutās Zirnis, kreisā pussarga pienākumus veica Surņins (pēc dažu futbola pazinēju domām, tieši šī ir Pāvela īstā vieta laukumā). Uz rezervistu soliņa savukārt bez Rimkēviča un Keca vēl sēdēja trīs mūsu dublieru pamatsastāva puiši – Mihailovs, Golovins un Kamešs.

Spēles ievadā un arī lielāko daļu mača mača teritoriāls pārsvars piederēja mājiniekiem un viesi centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, kas dažkārt viņiem izdevās itin bīstami. Liepājnieki spēli nebalstīja tikai uz augstajām piespēlēm, kas viņus pazudināja iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē, un saasināja spēli ar zemākām iespēlēm pretinieku soda laukumā. Jau 5.minūtē viena no tādām Soloņicina izpildījumā gandrīz beidzās ar Grebja gūtiem vārtiem. Vēlāk Surņinam bumbu skaisti pāradresēja Katasonovs un viņš guva vārtus ar galvu, taču līnijtiesnesis jau bija pacēlis karodziņu. Katasonovs, starp citu, vakardien darbojās aktīvāk un produktīvāk nekā pēdējās spēlēs mēs esam pieraduši redzēt un pāris reizes varēja izcelties pats. Pirmā puslaika kompensācijas laikā vārtu priekšā tas viņam izdevās. Vēl pirmajā puslaikā gūt vārtus varēja Grebis un Zirnis, kas 30.minūtē ielauzās soda laukumā, bet sita garām.

Tamošausks par apzinātām rupjībām 45.minūtē jau nopelnīja otro dzelteno kartiņu un automātiski arī sarkano. Virslīgas pēdējā spēlē dzelteno kartīšu limita dēļ tāpat nevarēs piedalīties Soloņicins un Zirnis.

Spēles otrajā daļā vienubrīd viesi tā kā biežāk sāka virzīties uz mūsu vārtiem, klausot “Dinaburg” trenera kliedzienam no malas: “Pietiek te zīlēt, spēlējam uz priekšu!” (ņenado zdes gadatj, v perjod igrajem), bet metalurgi lieliski izmantoja viesu trumpi – pretuzbrukumā veikli nospēlēja Rimkēvičs un Grebis, kurš sita precīzi – 2:0. Rimkēvičs savukārt, kā allaž, bija aktīvs, taču viņa darbībām pietrūka domas. Pēc otrā panākuma mača liktenis praktiski bija izšķirts, bet vienu reizi no droša vārtu zaudējuma mūsu komandu glāba Krucs.

Pēdējo spēli šosezon liepājnieki aizvadīs izbraukumā pret “Rīgu” 5.vovembrī.

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Kadru problēmas mūs turpina vajāt. Šī bija sezonas pēdējā spēle mājās un ļoti gribējām uzvarēt, jo arī “Skonto” taču mina uz papēžiem. Futbolisti saspringtā spēļu grafika dēļ ir noguruši. Sportā vajadzīga arī veiksme. Uzskatu ka šī sezona komandai nebūt nav tā sliktākā.

“Dinaburg” galvenais treneris Sergejs Popkovs:
– Mums ir savādas emocijas – arī pēc zaudētas spēles ģērbtuvēs gavilējām, jo konkurentu spēļu rezultāti mums ir labvēlīgi (“Ditton” un “Jūrmala” savus mačus zaudēja – I.G.)un esam ieguvuši kāroto 4.vietu. Mūsu pretinieks bija stiprāks pēc visiem komponentiem un novēlu liepājniekiem nākošgad atgūt čempionu nosaukumu.