Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

No pirmās līgas uzvaras līdz augstākās līgas sudrabam

Latvijas Sieviešu futbola līgas pēdējo maču sezonā aizvadīja “Liepājas Futbola skola”. Raivo Varažinska trenētā komanda viesos sacentās ar Latvijas kausa ieguvēju “Mettu” un cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0). Pēc pērnā gada triumfa 1. līgā mūsējās futbola augstākajā sabiedrībā finišēja sudraba pozīcijā.

24.10.2023 06:02

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa (Zatoviča), Brigmane, Meijere, Andersone, Reinfelde, T. Čamane (S. Čamane), Paegle, Sudmale, Vagule, Dreimane, Saule (Baroniņa).

Jau pirms izšķirošās spēles augstākajā līgā liepājnieces bija nodrošinājušas sudraba godalgas, tāpat kā SFK “Rīga” Latvijas čempiona titulu.

Mūsējo progress izrādījās negaidīti straujš, jo pēc uzvaras 1. līgā liepājnieces ar plašu vērienu atgriezās augstākajā futbola sabiedrībā.

21 spēlē kurzemnieces zaudēja tika divos mačos, turklāt pretinieču vārtos sabēra 70 bumbas.

Par īstu kluba bombardieri kļuva vien 15 gadus vecā Annija Gabriela Andersone, kura pretinieču vārtsardzes pārspēja 24 reizes.

Pēdējā mačā liepājnieču rindās laukumā nedevās vesela virkne pamatsastāva spēlētāju – Anna Propošina, Evelīna Freidenfelde, Taisija Smirnova, Kira Šarija.

Tas gan mūsējām netraucēja demonstrēt pārliecinošu spēli, un cīņas gaitā tuvāk uzvarai bija viešņas.

Spēles sākumā bumbas kontrole bija mājinieču pārziņā, bet mača turpinājumā labāku sadarbību laukumā demonstrēja liepājnieces, bīstamākas epizodes veidojot pie “Mettas” vārtiem.

Lielisku individuālo meistarību 31. minūtē nodemonstrēja Andersone. Viņa izlauzās pa uzbrukuma kreiso flangu, apspēlēja divas pretspēlētājas un nogādāja bumbu vārtu tālajā stūrī.

Otrajā puslaikā rezultāts izlīdzinājās, kad 53. minūtē mūsējās bumbu raidīja savos vārtos.

Iespējas mainīt beigu rezultātu viešņām vēl bija, taču komandas sezonas izskaņā spēli beidza ar draudzīgu neizšķirtu.

Komentārs

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

Aizvadījām kvalitatīvu cīņu, kurā spēlētājas sevi parādīja no labākās puses. Arī tās futbolistes, kuras devās uz maiņu, labi iekļāvās spēles zīmējumā.

Lai gan bija lieli robi sastāvā, mūsu spēlētājas izskatījās pārliecinošāk nekā mājinieces. Bija laba enerģija, agresija, sekmīgas divcīņas, lieliski pārgājām no aizsardzības uzbrukumā. Spēlētājas radīja vairākas fantastiskas iespējas un bija pelnījušas iesist arī otros vārtus.

Kopumā sezonu noslēdzām uz pozitīvas nots. Šī gada laikā komanda ir krietni progresējusi, varam būt apmierināti ar gala rezultātu.

Jāgatavojas nākamajam gadam un jācenšas spert solīti tālāk attīstības virzienā.