Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Olimpieši sāk ar uzvaru

07.06.2009 15:12

Ar uzvaru 2011. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru sestdien uzsāka Latvijas U-21 futbola izlase, kas sestdien Rīgā ar 4:0 (1:0) pieveica Andoras vienaudžus.

Spēles 42. minūtē rezultātu atklāja Edgars Gauračs, kurš realizēja 11 metru soda sitienu pēc pārkāpuma, kas tika izdarīts tieši pret viņu. Turklāt šajā epizodē andorietis Eriks Gonsaless nopelnīja otro dzelteno kartīti, atstājot savu vienību mazākumā. Otrajā puslaikā Latvija uzbruka arvien aktīvāk un guva vēl trīs vārtus – 71. minūtē precīzi sita Artjoms Rudņevs, trīs minūtes vēlāk arī Ritvars Rugins, bet jau mača kompensācijas laikā precīzs bija Vadims Žuļevs. Pēc liepājnieka Vladimira Kameša iesāktas kombinācijas Rudņevs guva vēl vienus vārtus spēlē, tomēr tie netika ieskaitīti, jo tika gūti no aizmugures stāvokļa.

Kamešs laukumā devās izlases pamatsastāvā un spēlēja pēdējā laikā ierastajā malējā pussarga, nevis uzbrucēja pozīcijā. Tiesa, U-21 izlases galvenais treneris Genādijs Šitiks Vladimiram atvēlēja vietu labajā, nevis kreisajā vidējās līnijas flangā, bet 65. minūtē V. Kamešu nomainīja Vadims Žuļevs. Savukārt otrs “Liepājas metalurga” sistēmas spēlētājs šajā mačā bija centra aizsargs Toms Mežs, kurš laukumā pavadīja visas 90 minūtes. Trešais uz izlasi izsauktais metalurgu dublieris Ingus Šlampe, neskatoties uz dublieru galvenā trenera Viktora Lukina pozitīvajām atsauksmēm, mača pieteikumā neiekļuva.

Latvijai šī bija pirmā spēle turnīrā, bet Andora iepriekš ar 0:2 piekāpās Rumānijai un ar 0:4 zaudēja Krievijai. Nākamo maču Latvija aizvadīs 12. augustā, kad izbraukumā tiksies ar Moldovas valstsvienību.

Apakšgrupu uzvarētāji un četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs izslēgšanas spēļu turnīrā, izveidojot septiņus pārus, kuros ceļazīmes uz finālturnīru liktenis izšķirsies divu spēļu summā.