Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Oskars Kļava: “Šogad spēlēja daudz jauno”

Oskars Kļava: “Šogad spēlēja daudz jauno”
Foto: Publicitātes
02.01.2020 06:33

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Nojaušams, ka Liepājas Futbola skolas (LFS) vadītāju durvis turpina virināt audzēkņu vecāki, kuri ir satraukti par vēsti, ka FK “Liepāja” ir izveidojis savu akadēmiju Nigērijā. Klubs savu rīcību skaidro ar vēlmi rūpīgāk atlasīt komandas potenciālos jaunpienācējus un nepirkt kaķus maisā, kā tas līdz šim reizēm ir gadījies. Tikmēr LFS direktors Aivis Tints un viņa vietnieks Oskars Kļava lepojas ar to, ka pagājušajā sezonā virslīgas komandai bija piesaistīti skolas vecāko grupu seši spēlētāji.

Deva iespēju

“Jaunajiem spēlētājiem ir izdevīgi tas, ka komandā mainās treneri. [Komandai] ilgtermiņā tas nenāk par labu, bet jauniešiem gan. Katrs jaunais treneris vēlas iepazīt kluba rīcībā esošos futbolistus, dod viņiem iespēju. Liepājas jaunajiem futbolistiem visvairāk nāca par labu Aleksandra Starkova apstiprināšana par “Liepājas” galveno treneri, bet kopumā var teikt, ka šogad virslīgā spēlēja daudz gados jauno futbolistu,” uzskata Oskars Kļava.

Virslīgas komandai piesaistīto jauno spēlētāju sarakstu var sākt ar Viktoru Ziemeli un Vladimiru Stepanovu, kuri kopā ar FK “Liepāja” devās uz treniņnometnēm ārzemēs, kā arī Gordona Janga laikā izgāja laukumā virslīgas mačos. Nākamais pieturpunkts bija pavasarī, kad skotu speciālistu aizstāja Aleksandrs Starkovs. Viņa uzmanību piesaistīja Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris, Raivis Viļumsons, Artūrs Smetanovs, Kristians Rozentāls un Maksims Sidorovs. Divi pēdējie gan netika tālāk par rezervistu soliņu virslīgas spēlēs, bet pārējiem A. Starkovs deva iespēju sevi apliecināt, un daži no viņiem to izmantoja. Savukārt Gatis Lūks virslīgā debitēja Mareka Zuntnera vadībā. Skaitot Liepājas futbolistus virslīgas komandā, jāpiemin arī vairāk pieredzējušie Deniss Ivanovs, Antons Jemeļins, Jānis Ikaunieks, Mārtiņš Ķigurs, Kristers Tobers, Raivis Andris Jurkovskis, Krišjānis Zviedris un Vugars Askerovs.

Oskars Kļava īpaši paslavē A. Starkova attieksmi: “Treneris akcentēja iespēju došanu jaunajiem spēlētājiem un meklēja futbolistus, kurus piesaistīt virslīgas komandai. Petrovičs apmeklēja dublieru spēles, analizēja spēlētājus, lūdza, lai noteiktu futbolistu izmēģina konkrētā pozīcijā, kas bija nepieciešama virslīgas komandai.”

Aivis Tints piebilst – nedaudz pat žēl, ka šis speciālists Liepājā pavadīja pārāk maz laika, lai mūsu treneri uzsūktu no viņa pēc iespējas vairāk informācijas. Taču futbolā treneru maiņa ir ierasta prakse.

“Virslīgas komandas rezultāts ir nedaudz loģisks, ja vērtē, cik daudz jauniešu tā piesaistīja. Šajā ziņā “Liepāja” līdzinājās “Mettai” un “Daugavpilij”, kas arī ieņēma vietas kopvērtējuma apakšgalā,” pauž O. Kļava.

Internāta atdzimšana

Ne visi no uzskaitītajiem Liepājas futbola audzēkņiem ir dzimuši mūsu pilsētā. Vairāki no spēlētājiem agrīnā vecumā ir piesaistīti no citām Latvijas pilsētām, un paredzams, ka tuvākajā laikā, iespējams, jau sākot no 2020. gada,  Liepājas kājbumbā varētu atdzimt savs internāts. A. Tints stāsta, ka tuvojas brīdis, kad Liepājas Futbola skolai būs iespēja piesaistīt aptuveni 10–15 jauniešus no citām futbola skolām. Esot grūti konkurēt ar Rīgas klubiem, tai skaitā ar Baltijas vadošo jaunatnes futbola organizāciju “Mettu”. Tomēr konkurēt jauniešu piesaistīšanā var, un to mūsējie arī darīs. Jau esot parakstīti pirmie līgumi ar potenciālajiem jaunpienācējiem.

Svarīgi esot talantīgajiem jauniešiem piedāvāt ne tikai vienus no labākajiem treniņu apstākļiem valstī, bet arī nodrošināt kvalitatīvus sadzīves apstākļus. Šajā ziņā LFS vadītāji cer uz LOC manēžas dienesta viesnīcu, kas atrašanās vietas un komforta ziņā esot pievilcīgāka vide par citām Liepājā esošajām jauno sportistu kopmītnēm.

“Lai piramīda turētos stingri, mēs tās sakārtošanu sākām no apakšas, no jaunākajiem vecumiem. Saprotam, ka rezultātu redzēsim ne ātrāk kā pēc pieciem gadiem, bet gribam, lai mums nebūtu tukšo gadu,” saka A. Tints.

Citās pilsētās dzimušu futbolistu piesaistīšana ir būtiska, lai palielinātu talantīgu spēlētāju skaitu LFS. Turklāt skolas vadītāji atzīst, ka ir atsevišķu dzimšanas gadu komandas ar robiem sastāvā. Ir arī tādi gadi, ko sauc par tukšajiem. Tukšuma iemesli ne vienmēr ir objektīvi, proti, ko varētu skaidrot ar lielu talantu trūkumu. Reizēm ir pamats runāt par to, ka pietiekami labi nav nokomplektētas treniņu grupas. Iepriekšējos gados problēma bijusi arī biežā treneru maiņa, speciālistu neieinteresētība, motivācijas prasme un harisma, lai piesaistītu jauniešus futbolam.

Varbūt Futbola skolai jāpārņem tenisistu pieredze un jāievieš elektroniskās pieteikšanās forma tiešsaistē? Aivis un Oskars piekrīt, ka dzīvojam laikā, kad ir jāizmanto digitālo tehnoloģiju iespējas. Šajā ziņā skola varētu spert soli uz priekšu, kad tā izveidos savu vietni internetā.

Cerīga sadarbība

Par aizejošo gadu abi skolas vadītāji saka, ka tas sākās un beidzās nesaprotami. Tikmēr uz nākotni viņi raugās optimistiski. “Liepājas” jaunais galvenais treneris Andrejs Kaļiņins aktīvi komunicējot ar Oskaru Kļavu un norāda to, kādiem elementiem jāpievērš vairāk uzmanības dublieru komandas treniņos: “Bāzes tehnika, ātra pārslēgšanās no aizsardzības uz uzbrukumu un no uzbrukuma uz aizsardzību. Arī intensitāte un taktiskā disciplīna. Tas nav nekas jauns, bet tam vairāk jāpievērš uzmanība. Spēlētājiem, kuri iekļūs virslīgā, ir jāzina, ar kādām prasībām viņi saskarsies, kas būs jāievēro. Treneris Kaļiņins jau interesējas par spēlētāju atdevi treniņos, par to, vai konkrēts jaunietis ir gatavs spēlēt virslīgā, kāds ir viņa psiholoģiskais stāvoklis, kāda ir motivācija, kā uztver kritiku, kā mācās skolā. Visi sīkumi ir svarīgi. Kad treneris apkopo visu informāciju, viņš iegūst kopbildi.”

Oskars pārliecinoši atbild jā, kad viņam jautā, vai dublieru sastāvā ir spēlētāji, kuri jau nākamgad varētu iekļauties virslīgas komandā.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz