Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Palangā jāspēlē par 3.vietu

06.03.2008 18:22

0

Šonedēļ tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā “Juzis”, kas norisinās Palangā, piedalās “Liepājas metalurga” futbola komandas dublieri, kas ceturtdien pusfinālā zaudēja komandas “Kaunas” otrajam sastāvam. Jau pirms turnīra bija skaidrs, ka Viktora Lukina trenētajiem puišiem būs grūti otro reizi aizstāvēt Liepājas kluba vēsturē izcīnīto trofeju. Pārāk jau nu izjaukts bija komandas modelis, salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu.

Vairāki spēlētāji ir pārcēlušies uz metalurgu spēcīgāko sastāvu, citi traumēti, un V.Lukina rīcībā bija palikuši tikai četri puiši, kas pērn kļuva arī par dublieru turnīra uzvarētājiem.

Šogad Palangā spēkiem mērojas sešas komandas no Lietuvas un Latvijas. Liepājniekiem savas apakšgrupas pirmā cīņa bija jāaizvada pret Viļņas “Žalgira” otro sastāvu, taču Lukins, vērtējot oponentu spēku, sacīja, ka, ja tie ir “Žalgira” dublieri, tad metalurgi spēlējot ar bērnu komandu. Lietuviešu rindās bija ne tikai pieredzējuši vīri, bet arī vairāki tumšādaini leģionāri. Liepājas puikām neklājās viegli, tomēr pirmais puslaiks beidzās bez vārtu guvumiem, un arī otrajās 45 minūtēs tika fiksēts neizšķirts – 1:1. Mūsējo labā izlīdzinājumu 15 minūtes līdz mača beigām panāca Jevgēņijs Haitovs, bet teicamu iespēju izraut uzvaru neizmantoja Igors Aleksejevs.

Otrajā spēlē dublieri tikās ar komandu “Šilute”, kas iepriekš ar 1:0 bija pārspējusi “Žalgiri”. Ja liepājnieki zaudētu, tad viņiem būtu vienāds punktu skaits ar Viļņas futbolistiem, un vienu komandu, kas turpinātu cīņu pusfinālā, noteiktu izloze. Līdz ar to liepājniekiem nācās saskarties ar ne sevišķi objektīvu tiesāšanu – gan uz pašu vārtiem tika piešķirti strīdīgi soda sitieni, gan uzbrukumā mūsējie regulāri dabūja sitienus pa kājām, bet soģa svilpe klusēja.

Šoreiz lietuviešiem viltība nelīdzēja (0:0), un “Liepājas metalurgs” kā savas grupas otrā komanda iekļuva pusfinālā, kur tikās ar komandas “Kaunas” dublieriem, bet otro pusfināla pāri veidoja “Šilute” un “Atlantas” (FK “Rīga” dublieri neizkļuva no savas apakšgrupas). Pastiprinājumam dublieri no “Liepājas metalurga” pirmās komandas ieguva vārtsargu Aleksandru Vlasovu, aizsargu Dmitriju Mihailovu un uzbrucēju Fernando. Mūsējiem pastiprinājums nepalīdzēja – pirmajā puslaikā ielaiduši divus vārtus, otrajā liepājnieki vienus atguva (Jevgēņijs Koršakovs), bet neizmantoja lērumu teicamu iespēju gan panākt izlīdzinājumu, gan izvirzīties vadībā. Savukārt komada “Kaunas” realizēja teju visas savas iespējas un nostiprināja pārsvaru – 3:1.

Sestdien pulksten 11.30 “Liepājas metalurga” dublieri cīnīsies par 3.vietu turnīrā.