Sestdiena, 19. septembris Verners, Muntis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināta (2) – Kā bija vairāk – sviedru vai ūdens?

Papildināta (2) – Kā bija vairāk – sviedru vai ūdens?
16.08.2007 21:53

0

Atslēgvārdi

Latvijas sudrabs šoreiz spožāks par zviedru

Ceturtdien “Liepājas metalurga” futbolisti aizraujošā un lietus sagādātiem pārsteigumiem bagātā spēlē UEFA kausa izcīņas kvalifikācijas cikla ietvaros pieveica Zviedrijas klubu “AIK”, kas pērn, tāpat kā metalurgi, savas valsts čempionātā izcīnīja sudraba medaļas. No interpola piesolītajiem 100 zviedru futbola huligāniem un ap 500 miermīlīgāk noskaņotiem skandināviem stadionā nebija ne vēsts. Austrumu tribīnē bija labi ja 80 black army pārstāvju, kas labsirdīgi dziedāja dziesmas un skandēja saukļus savā valodā. Savukārt vietējos līdzjutējus, lai izsargātos no incidentiem austrumu tribīnēs nemaz nelaida un viņi aizņēma gandrīz visas galvenās tribīnes sēdekļus.

Mūsu treneris balsta pussarga posteni uzticēja Kļavam, savukārt uzbrukumā palīgā Karlsonam faktiski pieslēdzās visa pussargu līnija, no kuriem visaktīvāk – Rubīns un Bleidelis.

Liepājnieki spēlim sāka sparīgi un jau 5.minūtē zviedru aizsargu kājās iestrēga Bleideļa un Rubina sitieni, savukārt pēc tam sekoja bīstams sūra sitiens, taču viesi centās no aizsardzības ātri pāriet uzbrukumā un jamaikietis Stepensons sita pāri Spoles vārtiem.

Bijām jau tā kā piemirsuši, ka Karlsons prot gūt vārtus arī ar galvu. Pēc Rubīna izpildītā stūra sitiena viņš to mums atgādināja – 1:0 jau spēles ievadā!

Metalurgi spēlēja apdomīgi – ar uzbrukumiem pārlieku neaizraujoties, lai neatbrīvotu ceļu zviedru ātrajiem un tehniskajiem uzbrucējiem, tomēr ik pa brīdim liepājnieki veica spējus un diezgan bīstamus izklupienus – te Rubīns, te Bleidelis rāvās uz priekšu, liekot viesu aizsardzībai saminstināties. Tomēr puslaika vidū liepājnieki iniciatīvu atdeva zviedriem un vairākas reizes mūsu vārtus glāba Spole. Visbīstamākās situācijas izveidojās pēc labām kombinācijām, kuras nesekmīgi noslēdza argentīnieši Valdemarins un Obolo.

Pēc nesekmīgiem “AIK” uzbrukumiem, liepājniekiem savukārt radās iespēja atbildēt ar pretriecieniem un varēja redzēt, ka zviedru aizsardzība nemaz nav tik cieša (uz to jau pirms spēles norādīja liepājnieku treneris Benjamins Zelkēvičs). Bumba pāris reizes bīstami garām viesu vārtiem aizspurdza pēc stūra sitieniem. Mājinieki brīžiem mēģināja kontrolēt spēles pavedienu, taču bieži vien saspēlējoties iekrita, uzdāvinot bumbu pretiniekam, taču viesiem uzbrukumi un to noslēgums nevedās.

Savelkoties tumšiem mākoņiem un sākoties pamatīgai lietusgāzei, “AIK” pārņēma iniciatīvu un divas reizes bija tuvu panākumam, taču bumbas ceļā stājās Spole. Bet puslaika izskaņā zviedri piedzīvoja īstu šoku. Šoreiz stūra sitienu no kreisās malas izpildīja Soloņicins un Ivanovs precīzi ar galvu ieslīpi bumbu ievirzīja vārtos – 2:0! Kā gan zviedri varēja zināt, ka liepājnieki spēlē arī ar galvu, ja tajos mačos, kurus viņi redzēja, šis ierocis tika maz izmantots?

Pēc pārtraukuma bija skaidrs, ka abas komandas mēģinās pretinieku vārtus apšaudīt no visdažādākā attāluma, jo vārtsargam slapjā bumba varētu sagādāt nepatīkamus pārsteigumus. Tiesa, futbolisti sitienus no distances neizdarīja nemaz tik bieži, tomēr divi no tiem bija abu komandu turpmāko panākumu atslēga.

Pielijušais laukums bija smags pārbaudījums futbolistiem, bet lietusgāze – centrālo tribīņu nojumes būvētājiem. Bumba peļķēs bieži apstājās uz līdzenas vietas, pazaudējot savu pārvaldītāju, kurš “slīdēja pa slidotavu” tālāk, tomēr mājinieki cīnījās cik spēja – lai nu ko, bet cīņassparu nevar viņiem pārmest ne mazākajā mērā. Ja futbolisti smago pārbaudījumu izturēja godam, tad to galīgi nevarētu teikt par nojumes celtniekiem – vismaz trijās vietās skatītājiem bija jābēg no savām sēdvietām, lai nebūtu jāsēž zem dušas…

Nelaime nenāca brēkdama. Cenšoties pārtraukt pretinieku uzbrukumu, Ivanovs neveiksmīgi pārmeta bumbu pāri Spolem, gūstot vēl vienus vārtus… Tomēr ar to mūsu komandas melnā svītra vēl nebija beigusies. Pēc tālsitiena slidīgā bumba no Spoles atlēca droši vien ne tā, kā mūsu vārtsargs gribētu, un pirmais pie tās bija žiglais Valdemarins – neizšķirts, smaga nopūta centrālajās tribīnēs, skaļas gaviles un dejas austrumu pusē.

Tomēr mūsu tribīņu puses pūlim līdz uzvaras vārtiem nebija jāgaida ilgi – tikai 2 minūtes. Liktens bija taisnīgs, jo slapjums sajauca galvu arī “AIK” vārtsargam Ērlundam, kurš bumbu no rokām izlaida visnepiemērotākajā brīdī un laikā, sākumā aizsargi neitralizēja Rubīna sitienu, bet pēc tam Tamošauska raidījums no vidējas distances sasniedza vārtu tīklu. Spēles izskaņā viesu treneris aktīvi mudināja savu komandu doties pēc trešā panākuma un vismaz divas labas izdevības zviedriem arī bija, taču mūsējo pašatdeve, stāvot klāt mazumiņam veiksmes, rezultātu nespēja mainīt.

Atbildes spēle notiks 30.augustā Stokholmā, bet līdz tam – 26.augustā – virslīgas čempionāta mačā Liepājā viesosies “Ventspils”.

UEFA kausa izcīņas otrās kvalifikācijas kārtas pirmā spēle.

“Liepājas metalurgs” – “AIK” (Solna, Zviedrija) 3:2 (2:0).

“Liepājas metalurgs” – Spole, Kļava (Krugļaks, 59.), Zirnis, Ivanovs, Fereira, Rubīns, Bleidelis, Tamošausks, Surņins, Soloņicins, Karlsons.

Vārti: “Liepājas metalurgs” – Karlsons (10.), Ivanovs (43.), Tamošausks (63.); “AIK” – Ivanovs (savos vārtos, 50.), Valdemarins (61.);

Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Surņins (84.); “AIK” – Karlsons (16.), Valdemarins (34.), Arnefjords (42.), Jonsons (67.), Obolo (85.);

 

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:

– Domāju, ka mēs pareizi saplānojām spēli un izdevās sasniegt rezultātu. Pretinieks varbūt klases ziņā bija pārāks, taču mēs labi strādājām pretuzbrukumos. Mūsu aizsargiem, iespējams, pietrūka pieredzes. Esmu apmierināts gan ar rezultātu, gan ar spēlētāju pašatdevi.

“AIK” galvenais treneris Rikards Norlings:

– Spēle bija ļoti sarežģīta, jo lija spēcīgs lietus, kas mums varbūt traucēja parādīt saturīgāku sniegumu. Labi, ka otrajā puslaikā šādos apstākļos spējām iesist divus vārtus. Ideāli, protams, būtu, ja būtu guvuši vēl arī trešos, bet neizdevās.


Ints Grasis,
“Kurzemes Vārds”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz