Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

Papildināta – “Liepājas metalurgs” izrauj uzvaru spēlē ar “Ditton”

20.09.2006 23:47

0

Vakar uz pielijušajā un smagā “Celtnieka” stadiona zālāja Daugavpilī “Liepājas metalurga” futbolisti uzvarēja “Ditton” virslīgas čempionātā un izcīnīja kārtējos ļoti svarīgos trīs punktus, saglabājot cerības atkārtot pērnā gada panākumu.  Spēlē četru saņemto sinepju plāksteru dēļ nevarēja piedalīties Grebis un liepājnieku treneris laukumā uzbrukumā sākuma sastāvā sūtīja Karlsonu un Astrausku, bet aizsardzības līnijā nomināli izvietoja trīs futbolistus.

“Ditton” – “Liepājas metalurgs” – 1:2 (0:1).
“Liepājas metalurgs”
: Spole, Kļava, Surņins, Ivanovs, Miceika, Petrenko, Tamošausks (Katasonovs, 78.), Kalons (Zirnis, 46.), Soloņicins, Astrausks (Rimkēvičs, 64.), Karlsons.
Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Ivanovs (15. no 11 m. s.), Miceika (89.); “Ditton” – Skokovs (60.)
Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Surņins (16.); “Ditton” – Soņins (26.).

Puslaika pirmajā daļā pārsvars piederēja viesiem, kas radīja vairākas bīstamas situācijas pie daugavpiliešu vārtiem, taču panākumu mūsējie guva no 11 metru atzīmes. Kalons centrēja mājinieku soda laukumā, kāds no “Ditton” spēlētājiem ar kāju centās bumbu atsist, bet trāpīja komandas biedram pa roku. Tiesneša Lajuka nozīmēto pendeli tik pat pārliecinoši kā Kazahstānā Čempionu līgas kvalifikācijas spēlē pret “Aktobe” realizēja Ivanovs, tikai šoreiz ne kreisajā apakšējā stūrī, bet gan kreisajā devītniekā. Drīz pēc diezgan nesaudzīgas izrunāšanās ar tiesnesi uz ģērbtuvēm tika aizsūtīts “Ditton” galvenais treneris Kirjakovs, taču tas daugavpiliešu sniegumu neiespaidoja, gluži otrādi – viņi vienubrīd pat nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, dodot iespēju mūsējiem izmantot arī pretuzbrukumu arsenālu.

Uz slapjā laukuma (vārtsargi spēlēja dubļu peļķē) 2.puslaikā turpinājās cīņa par abām komandām tik ļoti nozīmīgiem punktiem un 15 minūtes pēc pārtraukuma “Ditton” izdevās izlīdzināt rezultātu. Tas notika pēc tam, kad bijušais metalurgs Rinkus no labās malas iedeva lielisku piespēli Skokovam, kura sitiens no aptuveni 12 metriem lika uzgavilēt nedaudzajiem stadionā sanākušajiem līdzjutējiem. Liepājnieki, protams, centās atspēlēties, taču lielāks spiediens bija uz metalurgu vārtiem. Pa reizei tika nodimdināti abu komandu vārtu stabi, mūsējo rindās to izdarīja Astrausku nomainījušais Rimkēvičs. “Liepājas metalurgam” bija vēl pāris simtprocentīgu izdevību gūt vārtus, taču tas neizdevās līdz spēles 89.minūtei, kad Katasonovs centrēja uz Miceiku, kurš, visu spēli pašaizliedzīgi cīnoties, šķiet, pēdējiem spēkiem iecirta bumbu vārtos.
Citās spēlēs: “Ventspils” ar 1:0 pārspēja “Jūrmalu”, “Dižvanagi” otrreiz čempionātā panāca bezvārtu neizšķirtu, šoreiz pret “Rīgu”, bet vakarā “Skonto” zaudēja “Dinaburg” – 0:2.
Šosvētdien “Skonto” un “Liepājas metalurga” Latvijas kausa izcīņas finālmačs noslēgs valsts futbola simtgades svinības.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Ceļā uz čempiona titula aizstāvēšanu ejam pa šauru laipu. Kļūdīties nedrīkst. Šajā ļoti svarīgajā spēlē varējām visu atrisināt jau 1.puslaikā. Bet tas izdevās tikai pašās spēles beigās. Iespējams, slapjais laukums pielīdzināja spēku samērus. Trīs punkti atnāca grūti.