Papildināta – “Liepājas metalurgs” pirmo reizi iegūst Latvijas kausu

24.09.2006 17:34

0

Konkurenti cīņā par virslīgas zeltu zaudē punktus

Vakar Liepājas futbolisti pēc 41 gada pārtraukuma izcīnīja Latvijas kausu. Finālspēlē Rīgā “Liepājas metalurgs” papildlaikā guva uzvaras vārtus pret “Skonto”. Spēle pirmajā puslaikā ritēja līdzīgi tai cīņai, ko nesen vērojām abu komandu virslīgas mačā Liepājā. Spēkojās līdzvērtīgas komandas, taču skontieši bija nedaudz aktīvāki. Brāķis piespēlēs un it kā spēku pietaupīšana sacensības turpinājumam liepājniekiem liedza sekmīgi attīstīt uzbrukumus, bet laukuma saimnieki ik pa brīdim bīstami pašaustīja metalurgu aizsardzības līniju.

“Skonto” – “Liepājas metalurgs” 1:2 (1:0).
“Liepājas metalurgs”
– Spole, Surņins, Ivanovs, Kļava, Soloņicins, Tamošausks (kalons, 46.), Petrenko, Miceika, Rimkēvičs (Grebis, 46.), Astrausks (Katasonovs, 81.), Karlsons.
Vārtu guvēji: “Skonto” – Štolcers (21. no 11 m.s.); “Liepājas metalurgs” – Karlsons (57.), Grebis (100.).

Mūsējie atklāt rezultātu varēja jau mača sākumā, kad Karlsons neaizsniedzās līdz bumbai. Vienā no epizodēm sev netipiski rupji kļūdījās Soloņicins, Štolceru izvirzot aci pret aci ar Spoli. Šajā duelī mūsu vārtu vīrs bija pārāks. Bet puslaika vidū rīdzinieku aktivitāte tika atalgota – Sluka lauzās soda laukumā un Kļava izklupiens apturēja “Skonto” leģionāru. Spēles soģa Romāna Lajuka nozīmēto 11 metru sitienu realizēja Štolcers. Zaudētie vārti mūsējos nebūt nesapurināja. Pretinieki joprojām spēlēja nedaudz aktīvāk, bet metalurgi radīja pāris pusmomentus.

Otrajā puslaikā pēc vienas izlaistās virslīgas spēles dzelteno kartīšu dēļ laukumā atkal varēja doties Grebis, bet Tamošauska vietu ieņēma Kalons. Jau ar pirmajām minūtēm liepājnieki devās uz priekšu, radīja pāris bīstamu situāciju līdz Karlsons pēc Soloņicina izpildītā stūra sitiena īstajā vietā uzlēca augstāk par visiem un raidīja bumbu tīklā. Panākuma iedvesmoti, metalurgi turpināja uzbrukt. Divas reizes labas izdevības neizmantoja Astrausks, pāris reizes pretuzbrukumos mūsu vārtus glāba Spole. Puslaika izskaņā laukumā nāca Katasonovs un abas komandas tā kā nomierinājās, lieki neriskējot un gaidot pagarinājumu.

Pagarinājumā iniciatīva piederēja viesiem. Labu iespēju palaida garām Katasonovs, bet 99.minūtē Soloņicins ar tālu sitienu lika Piedelam bumbu novirzīt uz stūri. Mūsu pussarga sekojošo piespēli no standartsituācijas lieliski izmantoja Grebis, kurš no tuvā stūra ar galvu iecirta bumbu vārtos – 2:1! Turpinājumā labas iespējas mainīt rezultātu bija abām komandām, tomēr tas nemainījās, un liepājnieki pēc 41 gada pārtraukuma virs galvām pacēla Latvijas kausu. Pēdējo reizi tas izdevās “Baltikai” 1965.gadā.

Dzerot šampanieti no Latvijas kausa, metalurgiem bija vēl viens iemesls līksmībai. Galvenie konkurenti cīņai par pirmo vietu virslīgā “Ventspils” piedzīvoja zaudējumu, ar 1:2 Daugavpilī piekāpjoties “Dinaburg”. Tādējādi pēc zaudēto punktu skaita liepājnieki no ventiņiem atpaliek vairs tikai par diviem punktiem. Turklāt nākamās spēles līderiem solās būt ļoti grūtas: metalurgi šo ceturtdien izbraukumā tiksies ar “Jūrmalu”, bet “Ventspils” – ar “Skonto”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Esam ļoti priecīgi, ka ieguvām Latvijas kausu. Gan mūsu kluba prezidents, gan visi līdzjutēji jau sen to bija pelnījuši. Bija saspringta spēle, varēja uzvarēt arī pretinieks. Bet otrajā puslaikā mēs bijām labāki un uzvarējām pelnīti. Mūsu komandā bija futbolisti, kas nospēlēja savu labāko spēli.

Foto – A.F.I.

Gavilēm ir pamats. Kāda no Liepājas futbola komandām Latvijas kausu ieguvusi pēc 41 gada pārtraukuma.