Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Papildināts ar video – Kurzemnieku derbijā uzvar “metalurgi”

27.08.2011 17:55

Šovakar Latvijas futbola Virslīgas spēlē “Liepājas metalurgs” stadionā “Daugava ” uzvarēja “Ventspils” futbolistus ar 2:1. Pēc šis dienas spēles liepājnieki ar 45 punktiem dala 2.vietu turnīra tabulā.

Mača sākumā ne viena no komandām nopietnu iniciatīvu iegūt nespēja, un bīstamu momentu Liepājā nebija. Rezultāts tomēr tika atklāts jau mača 7. minūtē, kad pēc ventspilnieku nesaprašanās, veiklākais bija Kalns, kurš ar galvu bumbu pāradresēja vārtu tīklā. Pēc zaudētajiem vārtiem pāris minūtes “Ventspils” centās spēlēt ātri un agresīvi, taču sitienu pa Šteinbora sargātajiem vārtiem nebija. Ap 15. minūti liepājnieki izveidoja lielisku uzbrukumu – teicamā pozīcijā pēc labas partnera piespēles nonāca Kalns, taču šo iespēju uzbrucējs izniekoja, sitot bumbu garām vārtiem.

Viesi turpinājumā nespēja atkopties, un Liepājas komandas futbolisti izveidoja vēl dažus vārtu gūšanas momentus, bet 19. minūtē Surņins ar sitienu vārtu tālajā stūrī mājinieku pārsvaru dubultoja. Lēnām iespēlēties sāka arī “Ventspils”, kas arī vainagojās gūtajos vārtos – pēc stūra sitiena precīzi ar galvu sita Postņikovs, tiesa, arī Šteinbors izgājienā nospēlēja neveiksmīgi. Puslaika beigu daļā katra komanda izveidoja pa dažiem momentiem, tomēr cipariņi uz tablo vairs nemainījās – pēc pirmajām 45 minūtēm 2:1 par labu “Metalurgam”.

Otrā puslaika ievadā spēle pārsvarā norisinājās “Liepājas Metalurga” pusē, taču aizsardzībā liepājnieki darbojās pietiekoši prasmīgi, lai Šteinboram komanda nebūtu jāglābj. 13. minūtē labi tālu soda sitienu izpildīja Suhanovs, taču mājinieku vārtsargs skaistā lēcienā pāradresēja bumbu uz stūra sitienu. Laikam ritot ventspilnieku uzbrukumi norimās, un ar “Metalurgs” jau biežāk spēja šķērsot laukuma centra līniju.

Atlikušajā mača laikā laukumā bija vērojams ļoti garlaicīgs futbols – ”Ventspils” nespēja tikt pat pretinieku soda laukumā, un ”Metalurgs” noveda spēli līdz sev svarīgai uzvarai – 2:1. Ja futbols otrajā puslaikā nebija skatāms, tad šovu sarīkoja ”Ventspils” fani… Laukuma tika lidinātas vairākas lāpas, ko kārtības sargi ātri novāca, bet laukuma malā agresīvie fani arī paspēja izvicināt dūres ar apsargiem. Jāpiemin, ka izskaņā par rupjību no laukuma noraidīts tika Kosmačovs.