Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Papildināts ar video – “Liepājas metalurgs” zaudē čempionāta līdervienībai

17.08.2011 17:50

Latvijas futbola Virslīgas 23. kārtas centrālajā cīniņā Liepājas Metalurgs” ar 1:3 zaudēja Daugavpils “Daugava” futbolistiem. Visus vārtus guva gruzīns Mamuka Gongadze, kurš kļuvis par visa čempionāta labāko snaiperi. Liepājnieku labā vārtus guva Juris Kalns.

Cīņa iesākās ar pamatīgu auksto dušu mājiniekiem. 28. spēles sekundē pēc tālas Jurija Sokolova piespēles soda laukuma vidū bumbu perfekti ar vienu kustību sev pa sitienam nogādāja Mamuka Gongadze, spēcīgi sitot labajā vārtu stūrī. Arī sekojošajās desmit minūtēs “Daugava” uzbruka vairāk, bet 12. minūtē savu pirmo momentu izveidoja un realizēja liepājnieki – Soloņicina centrējumu no kreisās malas ar neatvairāmu sitienu no 12 metriem tuvējā vārtu stūrī pārvērta Jurģis Kalns. Tas gan mača ritējumu neizmainīja, un “Daugava” ar tālajām piespēlēm terorizēja mājinieku aizsardzību.

Ja Gongadze Sokolova izveidoto momentu izniekoja (Šteinbors), Afanasjevs pēc Logina piespēles pa zemi tika soda laukumā, kur tika nopļauts. Piešķirto pendeli aukstasinīgi realizēja gruzīns Gongadze, gūstot 12. vārtus sezonā. Atlikušajā laikā “Metalurgs” lēnā garā pārņēma bumbas kontroli savās kājās, bet patiešām bīstami momenti izveidojās tikai puslaika izskaņā, kad tālsitienu droši tvēra Ņerugals, bet Kalns identiskā situācijā kā pirmajos gūtajos vārtus sita nedaudz gar kreiso vārtu stabu. Pelnīta “Daugavas” vadība 2:1.

Ar katru otrā puslaika minūti “Daugava” arvien dziļāk un dziļāk sāka iesēsties aizsardzībā, cerot uz pretuzbrukumiem. Liepājnieki daudz kontrolēja bumbu, bet pa visu otro puslaiku praktiski neko neizveidoja. Vienīgās briesmas pie Ņerugala vārtiem radās pēc standartsituācijām, kuru netrūka. Puslaika vidū Ņerugals uz vārtu līnijas tvēra Kavaļauska sitienu, bet 79. minūtē arī Kuzņecovu. “Daugava” uzreiz atbildēja ar savu prettriecienu. Afanasjevs saņēma tālu piespēli pie soda laukuma robežas, iespēlēja dziļāk Gongadzem, kurš pagriezās un sita neatvairāmi – 3:1. No šī trieciena mājinieki neatguvās, neko pie pretinieku vārtiem vairs tā arī neizveidojot.

Metalurgs – Daugava 1:3 (1:2)