Papildināts – Ceturtdaļfinālā atkal pret “Ventspili”

30.04.2008 21:14

0

Rīgā 2.līgas komanda “Viesulis” Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā mērojās spēkiem ar “Liepājas metalurgu” un cieta smagu zaudējumu. Bet kausa izcīņas nākamā barjera liepājniekus gaida Ventspilī. “Liepājas metalurga” galvenais treneris Jurijs Andrejevs Liepājā atstāja astoņus futbolistus, kas pēdējā virslīgas spēlē laukumā devās sākuma sastāvā, dodot iespēju tiem, kas līdz šim traumu vai citu iemeslu dēļ spēlējuši mazāk.

“Katram no viņiem ir lieliska iespēja sevi parādīt no labās puses un jau sestdien Daugavpilī atkal iziet laukumā,” staigādams pa visnotaļ labi iekopto uzņēmumam “Energoautomātika” agrāk piederējušo futbola zālienu, pirms spēles sacīja mūsu treneris.

Nav nozīmes analizēt ne 13 gūtos vārtus, ne arī aptuveni vēl tikpat daudz epizožu, kad bumba varēja vai brīnumainā kārtā neielidoja mājinieku vārtu tīklā. Komandu sagatavotības līmenis ievērojami atšķīrās, turklāt liepājnieki bija noskaņojušies nemēģināt amatierus apspēlēt uz vienas kājās, bet devās laukumā ļoti apņēmīgi. “Viesulis” spēles sākumā vēl mēģināja turēties pretī, komandas rindās, starp citu, bija arī futbolisti, kas savulaik spēlējuši Latvijas nacionālās izlases rindās – Rihards Butkus un Renārs Vucāns. Kamēr liepājniekiem neizdevās izmantot pat ļoti labas iespējas gūt vārtus, mājiniekiem tas izdevās, bet pirmā puslaika vidū viņu spēki bija galā.

Pēdējo reizi divciparu skaitlis mūsu komandas iesisto vārtu statistikā fiksēts 2004.gada septembrī, kad virslīgas spēlē tika sakauta “Auda” (10:1).

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas kausa izcīņas izloze ceturtdaļfinālā kopā saved “Ventspili” un “Liepājas metalurgu”, turklāt atkal Ventspilī (pērn liepājnieki zaudēja ar 0:3). Spēle notiks 7.maijā. Pēdējo reizi Latvijas kausa izcīņas maču mājās liepājnieki ir aizvadījuši 2006.gada augustā (pusfinālā pret “Dižvanagiem – 6:1)! Citi ceturtdaļfināla pāri: “Skonto” – “Rīga”, “Daugava” –”Vindava”, “Jūrmala” – “Blāzma”.

Jau piektdien metalurgi dodas uz Daugavpili, lai sestdien virslīgas čempionātā sacenstos ar “Daugavu”.

Latvijas kausa izcīņas astotdaļfināls.
“Viesulis” – “Liepājas metalurgs” 0:13 (0:6).

“Liepājas metalurgs” – Krucs, Kļava, Zirnis (Žuravļovs, 46.), Jemeļins, Mihaļčuks, Kamešs, Miceika (Golovins, 65.), Rimkēvičs, Rubīns (Mihailovs, 46.), Kļimeks, Grebis.
Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Lanskis (10., savos vārtos), Kļimeks (24., 28., 44., 61.), Rimkēvičs (25., 37., 74.), Grebis (54., 83.), Miceika (64.), Kamešs (77., 89.).
Brīdinājumi: “Viesulis” – Kovals (54.), Lanskis (66., 71.), Butkus (69.); “Liepājas metalurgs” – Rimkēvičs (44.).
Noraidījumi: “Viesulis” – Lanskis (71., par otro dzelteno kartīti).

Ints Grasis,

Metalurgu sacensībā, kurš iesitīs vairāk, uzvarēja poļu leģionārs Arkadiušs Kļimeks – 4 precīzi trāpījumi vienā mačā.